SHS

Kedi ve Köpek’te Pire Nasıl Temizlenir

Kedi ve Köpek’te Pire Nasıl Temizlenir

Pirelerin tek seferde yüzlerce yumurta bıraktıklarını ve çok hızlı ürediklerini göz önüne alırsak, köpek ve kedilerdeki pireleri tek tek ayıklamanın anlamsız olduğunu anlayabiliriz. Popülasyon yoğunsa bu çok zor olacaktır. Ayrıca gözle görülür pirelerden ziyade, görünmeyen yumurtaları tek tek temizleyemeyeceğimizden bunun yerine dış parazit ilaçlarını kullanmak daha sağlıklı ,kolay ve sonuç getirici olacaktır.

Dış Parazit İlaçları

Köpek ve kedilerdeki pire ve keneleri yok etmek için dış parazit ilaçları kullanılır. Bunlar ; pire tasmaları ve kene tasmaları , periyodik olarak kullanılan damlalar.

Bunlar gibi dış parazit ilaçlama yöntemlerini kullanırsan kedi-köpeğimizin üstündeki pireler 24 saat içinde yok olurlar ve hatta kullandığımız damla veya tasmanın özelliğine göre 1-2 ay kadar da koruma sağlarlar.

Peki Tüm Pireleri Öldürmek Yeterli mi ?

Hayır tabi ki  yeterli değil. Tüm pireleri yokettik diyelim. Peki ya yumurtaları? Kullandığımız dış parazit ilaçlama yönteminin özelliğine göre 1-2 ay koruma sağlanacaktır evet ama biz yine de yumurtaları temizlemek için bir elektrik süpürgesinden yardım almalıyız. Bir elektrik süpürgesi ile hayvanımızın üzerinden yumurtaları elimizden geldiğince çekmeli ve hayvanımızın kılları arasında bulunan pire yumurtalarını tamamen süpürmeliyiz.

Pire Tasması

Yeşil Pire Tasması

Pire Tasması

Kırmızı Pire Tasması

Pire Tasması

Pire Tasması

Pire - Flea

Pire – Flea – Piraeus

Pire Damlası

Pire Damlası

Pire

İnsan Piresi

Henüz yorum yok.
*