Ataşehir Fare ilaçlama

Rate this post
Rate this post

 

Ataşehir Fare İlaçlama
Fare İlaçlama

Ataşehir Fare ilaçlama

Ataşehir,2008 yılında Kadıköyden ayrılıp ,İstanbul’un Anadolu Yakasında bulunan bir ilçe haline gelmiştir. Güneyinde Maltepe, güney batısında Kadıköy, batısında Üsküdar, kuzeyinde Ümraniye, kuzeydoğusunda Çekmeköy ve doğusunda Sancaktepe ilçelerine komşudur.

Ataşehirdeki bazı yapıtlara örnek olarak;Palladium ve Optimum gibi alışveriş merkezleri, Acıbadem, Kadıköy Şifa ve Memorial hastaneleri, ofisler ve yüksek katlı yapılar gösterilmektedir.Alışveriş merkezleri ve yüksek binaları dışında, Ataşehir yeşil parkları, piknik alanları, inişli çıkışlı bisiklet ve yürüyüş parkurlarıyla da ünlüdür.

Yeni yerleşim merkezi olmasına rağmen oldukça rağbet gören,hatta öyleki kısa zamanda ilçe haline gelmiş bir mevkiidirAtaşehir. Hem kapalı alanlarda hem de bahçe,piknik alanı gibi yaz aylarında insanların yoğun olarak yaşadığı alanlarda sıklıkla böcek  ve en çokta fare görülmektedir.

Fare hayvanlar âleminin birer üyesi olup kemirgenler içinde incelenen memeli bir hayvandır. Fareler diğer haşerelerden farklı bir yapıya sahiptirler. Dünyanın her yerinde yaşayan ve hem otçul hem de etçil beslenen hayvanlardır. Yapıları türlerine bağlı olarak değişmektedir fakat vücut biyolojileri aynıdır. Fare iskelet sistemine sahiptir. Bu bakımdan vücut yapısı gelişmiş bir haldedir.  farelerin genetik yapısı ile insan genetik yapısının ileri düzeydeki benzerliği ve üreme hızları dolayısıyla, kobay olarak yaygınca kullanılırlar. Yanaklarından omuzlarına kadar inen küçük astarlı iki dış çene keseleri vardır. Fareler bu keselerde yiyecek taşırlar, temizlemek gerektiğinde de içini dışına çıkararak çevirip temizlerler. Farelerin 4 ayağı vardır ve ayaklarının ucunda parmakları ve her parmağının uç kısmında tırnakları bulunur bu sayede çok yüksek yerlere tırmanırlar ve çok hızlı koşarlar.

Yeryüzünün bütün karalarına dağılmışlardır.

Farenin dişlerinin özelliği çok sert cisimleri dahi kemirebilirler.Mermer,parke gibi ürünleri de kemirebilirler.

Tarlalara, ambarlara ve evlere dadanarak insanın besin kaynaklarına ortak olurlar. İnsan eliyle yapılmış korunaklı yapılarda yaşamayı yeğleyen birçok tür, depolanmış yiyecekleri tüketen, her çeşit gereci kemiren, hatta hantavirüs,tifüs, veba gibi salgın hastalıkları taşıyabilen önemli zararlılardır. Doğada yaşayan ve kalabalık sürüler halinde bulunduklarında zaman zaman tarım ürünlerine büyük zararlar verebilir. Birçok yabanıl hayvanın en önemli besinlerinden biri olan fareler bu yönleriyle doğal dengeyi koruyan hayvanlar olarak da kabul edilir.

Fare görülen ortamlarda en etkili mücadele yöntemi,istasyonların kurulmasıdır.

Fare istasyonunu anaokulu,fabrikalar,ev,bahçe ve iş yerleri olmak üzere tüm kapalı ve açık mekanlara yerleştiriyoruz.Tüm mekanlardaki fareleri tamamen yok eden bu sistemi yıllardır garantili olarak uyguluyoruz.

Kemirgen ünitelerini sıklıkla yerleştirdiğimiz ilçeler;Ataşehir,Fatih,Üsküdar,Pendik,Sarıyer,Kadıköy,Ataşehir,Sultanbeyli,Güngören,Tarabya,Şişli,Beyoğlu,

Çağlayan,Ümraniye,Beyoğlu,Eyüp,Gaziosmanpa dır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.