Lağım Faresi

Lağım Faresi İlaçlama / Fare İlaçlama Servisi

lagim faresi fotografi ilacı ilaçlaması servisi
lağım faresi ilaçlama servisi yemleme garantili ilaçlama

Biyolojisi
Yetişkin lağım faresi kuyruğu hariç 16-25 cm boyunda ve 200-480 gr ağırlığındadır.

Kısa ve küt burunlu, küçük kulaklara ve patlak gözlere sahip  olan, kaba tüyleri kahverengi siyah , karın bölgesi gri beyaz arasında bir renktedir.

Lağım fareleri genellikle lağım sistemi, apartmanların kömürlükve alt katları ile depolarında, bina dışında ise akarsu kenarlarında, yol boyunca toprak ltlarında, çöp yığınlarında yuvalar yaparlar kendilerine ve buralarda gezinirler.

Yetişkinliğe ulaşmış olan lağım farelerinin dışkıları iki ucu küt kapsül şeklinde ve 15-22 mm kadar uzunlukta olabilir. Yavrular 2-6 ay kadar zamanda yetişkin hale gelir, 1 yıl kadar dayaşarlar.

Hamilelikleri  üç hafta kadar sürer. Bir keresinde 8-9 yavru doğurur ve yılda 2-6 yavrulama yapabilirler.

Lağım fareleri nin koku ve işitme duyuları oldukça gelişkindir. 13 mm den büyük aralıktan kolayca geçip gidebilir, 16 metre yükseklikten atlayabilirler. Lağım fareleri emirmeyi oldukça severler ve en çok elektrik kablolarını kemirdikleri için de sık sık yangınlara sebep olurlar.  Lağım faresi boyut olarak fare türleri arasında en iri olan ve en çok mikrop taşıyanlardandır.

LAĞIM FARESİ

Bu fare türü insanlar yatarken insanın ağız, burun, kulak veya parmaklarını kemirerek yiyebilirler. Lağım faresi yapı olarak çok iri bir faredir ve yaşam alanı olarak kirli suların akarlarını ve kanalizasyon akarlarını sıklıkla kullanırlar.

Lağım fareleri insanların yaşadığı alanlara beslenme ihtiyaçlarını gidermek için gelirler. Evlerin kömürlükleri, bodrumları ve çatı kısımlarına yerleşerek oralarda yaşarlar. Lağım fareleri yılda 8-9 defa yavru bırakır. Lağım faresi büyüklük olarak diğer fare türleri arasında en büyük farelerdir. Bazı lağım fareleri kedi kadar büyük olabilirler. Lağım fareleri insanlara zarar veren bir fare türüdür. Lağım fareleri insanların organlarını  kemirdiği için çok ehlikeli olabilmektedirler.

MÜCADELESİ

Lağım faresi ile en sağlıklı mücadele yöntemi zinerat kaplı, uygun formülasyonlarla güçlendirilmiş kemirgen yemlerini kemirgen istasyonları içerisinde kullanmaktır.

Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.