evilaçlama

Ev ilaçlama

Rate this post

Ev ilaçlama günümüzdeki salgın hastalıkların da etkisiyle ciddi bir ihtiyaç haline geldi. Peki ev ilaçlama neden yapılır?

Ev ilaçlama artık sadece eski evlerin değil, yeni binaların da ihtiyacı oldu. Bulaşıcı hastalıklar ve hava kirliliği nedeniyle daha kirli hale gelen evlerde ilaçlama ihtiyacı ciddi bir boyuta ulaştı. Özellikle  sıcak havaların yaklaşmasıyla ortaya çıkan birçok böcek türü ev ve iş yerleri gibi alanlarda hijyen ihtiyacının artmasına neden oldu.

Ev ve iş yerlerinin ilaçlanması gerektiğinde büyük bir ihtiyaç haline gelen profesyonel şirketlerden biri olarak şirketimiz de size en iyi desteği vermek için hazır oldu. Farklı böcek türlerinin kalıcı olarak ortadan kaldırılmasını sağlayan ilaçlama uygulamalarıyla kısa sürede bu rahatsız edici haşerelerden kurtulmak mümkün oluyor.

Sivrisinek, pire, fare, kara fatma, tahta kurusu, kene, kalorifer böceği ve benzer birçok böcek türünün yok edilmesini sağlayan ilaçlama tekniğimizle sizi bu durumdan kurtarıyoruz. Sıvı, jel ve sıkmalı ilaçlama yöntemleri sayesinde bu sorunlardan kalıcı olarak kurtulmanız mümkün olacaktır.

Ev İlaçlama Ne Zaman Gereklidir?

Ev gibi kapalı alanlarda ilaçlama yapıldığında son derece önemli olan ilaçlama teknikleriyle haşerelerden kurtulabilirsiniz. Kalıcı çözümler bulmak istediğinizde oldukça memnun kalacağınız sonuçlar almanızı sağlayan bu yöntemlerle ev ilaçlama işlerinize hız veriyoruz. Güvenli çözümler bulmak istediğinizde çok sayıda farklı tekniğin kullanılacağı ilaçlama çözümleri için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Marketlerde satılan ilaçlar kesin sonuç vermez. Kalıcı bir etki gerektiğinde profesyonel haşere kontrol firmalarına ulaşmanız gerekecektir. Uzmanın tespit ettiği haşere türüne göre uygulanacak olan ilaçlama tekniği belirlenerek mekanın kapalı kalma süreleri gibi durumlar ortaya çıkacaktır.

İlaçlama Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

İlaçlama yaparken dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir. Çünkü kimyasal maddeler söz konusu olduğundan bazı detayların öncelikli olarak ayarlanması gerekir.

  • Evcil hayvan beslenme kapları ve akvaryumlarının kaldırıp üzerinin örtülmesi
  • Çocukların oyuncaklarının kaldırılması
  • Gıda maddelerinin kaldırılması
  • İlaçlama öncesi temizlik yapılması oldukça önemlidir.

Hızla üreyen bu canlılardan kurtulmak kolay değildir. En keskin yolu kimyasal ilaçlama yöntemlerinin tercih edilmesidir. Özellikle uygulayıcı personellerin özel kıyafetler giyinmiş, özel malzemeler kullanılarak ilaçlamayı yapması oldukça önemlidir. Bu konuda bilgi sahibi olmak istediğinizde hemen profesyonel bir ev haşere ilaçlama firmasını arayarak randevu alabilirsiniz.

Hem ilaçlama öncesinde hem de sonrasında temizliğin yapılması son derece önemlidir. Bazı durumlarda ilaçlama yapılırken mekandan uzun süre uzak kalmak uygun olabilir.

Doğru Firmayı Nasıl Bulacaksınız?

Böcek ilaçlama olukça ciddiye alınması gereken bir iştir. Bu yüzden herkes yapamaz. Resmi olan kurumlar özel depolar, ilaçlar ve kıyafetler kullanılarak ilaçlama yapmaktadır. Son derece hassas olan bu durumun eğitim almış profesyoneller tarafından uygulanması gerekmektedir. Özel olarak tercih edeceğiniz firmalar söz konusu olduğunda tüm detaylar ve yasal süreçler hakkında size bilgi verecektir.

İkametinize en yakın olan yerdeki haşere kontrol firmasını tercih ederek iç ve dış mekanlarınızı en iyi şekilde ilaçlatabilirsiniz.

Evimi Kendim Nasıl İlaçlarım?

Birçok kişi evini öncelikle kendi ilaçlamak ister. Bu da birçok sakıncalı duruma neden olabilir. Genelde bilinçsizce alınan tarım ilaçları kullanılarak evdeki haşerattan kurtulaya çalışılır. Öncelikle bu tür işlerin zehirlenme riski taşıdığının bilinmesi gerekir. Profesyonel ilaçlama yapıldığında özel giysiler giyilmesi, elle temas edilmemesi ve mekanın doğru yerlerine nokta atışı yapılması gerekir.

 

Evimi kendim nasıl ilaçlarım sorusunun cevabını merak edenler, profesyonel böcek ilaçlama firmalarından yardım isteyebilir. Hem ekonomik hem de pratik olan bu ilaçlama tekniği sayesinde birçok kişi kalıcı olarak haşerelerden kurtulacaktır.

Ev ilaçlama için jel istiyoruz.

Jel ilaçlama yöntemi hamam böcekleri için en etkili ve en kesin yöntemdir. Fakat kullanılan jel insektisitin marka ve modelinin iyi olması çok önemlidir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için ofisimizi arayınız. Ev ilaçlama uygulamalarında özellikle kalorifer böceği yani diğer adıyla alman hamam böcekleri için, sağlık bakanlığı ruhsatlı jel formunda insektisitlerin kullanılması daha uygundur. Özellikle popülasyon kurutma amacıyla yapılan uygulamalarda bu gibi kimyasallar tercih edilmelidir.

kokulu-ilaçlama, kokusuz-ilaçlama

Böceklerin ev içindeki Popülasyonlarını kurutmalı

Evet önemli olan yumurta ve larvaları da bitirmek.Hamam böceği ilaçlamasında larvaları da göz önünde bulundurmuyosanız ve bir kaç gün sonra böceğe dönüşecek larvaları hedef almıyorsanız, uygulamanızı yarım yaptırıyorsunuz demektir. Bu hem boşa zaman ve emek hem de maddi kayıptır.

Ev ilaçlamalarında doğru yöntem nedir ?

Doğru yöntem evin durumuna, böceğin cinsine göre değişiklik gösterir. Özellikle hamam böcekleri , kalorifer böcekleri, oryantal ve alman hamam böcekleri için kullanılan kokusuz sıvı ve jel formunda insektisitleri kullanmak hem insan sağlığı açısından önemlidir hem de böceklerim sonunu getirmek ve uygulamanın amacına ulaşması açısından oldukça ehemmiyetlidir.

Kokusuz böcek ilaçları böceği bitirir mi ?

Biz bununla ilgili karınca ilaçlama, ev ilaçlama, alman hamam böceği ilaçlamalarında 1 yıllık garanti veriyoruz. Evet kokusuz ilaçlar -ama her marka ve model değil- eski usul kokulu insektisitlere göre çok çok daha etkilidir. Ayrıca bu gibi ev ilaçlama uygulamalarında evlerin tahliyesi gerekmez, temizlik gerektirmez, bardak tabak ve diğer ev eşyalarının temizlenmesi , yıkanması gerekmemektedir.

 
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma