Hamam Böceği ilaçlama

istanbul-ilaçlama-firmasi, hamam böceği ilaçlama

Hamam böcekleri koloni halinde yaşarlar.Hamam böceği ilaçlama koloni halinde yaşayan vücutlarında taşıdıkları mikropları insan vücuduna kolayca taşıyabildikleri tifo veba sarılık gibi hastalıkları yayma özelliğini gösteren küçük haşerelerdir. Islak nemli ve karanlık bölgelerde yoğun olarak bulunabilen ilaçlama yöntemi olmadan yok edilmesi mümkün olmayan böcek türleridir. Kolay üreme özelliklerinden dolayı bulundukları bölgede kolayca çoğalarak yaşam alanlarının büyük bölgesini kaplama özelliği göstermektedirler. Adresimizi ziyaret ederek Hamam Böceği ilaçlama konusunda uzman olan İstanbul İlaçlama, ilaçlama konusunda hizmet veriyor…  Hamam böcekleri gezegendeki hayatta kalan en eski böcek formudur ve Dünya yaklaşık 80 farklı hamam böceği türüne ev sahipliği yapar.  En çok yaygın türlerinden bazıları:

 • Alman hamam böceği çok bilinen bir böcek türüdür.
 • Oryantal/şark hamam böceği genellikle kırsal bölgelerde yaşar.
 • Kara fatma eskiden beri en çok karşılaşılan böcektir.
 • Kalorifer böceği sıcak yerleri sever.

Hamam Böceği ilaçlama Neden Gereklidir?

Hamam böcekleri, astım gelişimi ile bağlantılı çok güçlü alerjenler ürettikleri için de büyük bir endişe kaynağıdır. Aslında, hamam böceği şehir içi çocuklar arasında alerjilerin bir numaralı nedenidir ve modern şehir nüfusunun 4 te birinin hamam böceklerine alerjisi olduğu söylenir. Neyse ki, araştırmalar iyi hamam böceği önleme ve kontrolünün istila edilmiş binalardaki bu alerjenlerin seviyesini azaltabileceğini kanıtladı. Hamam Böceği ilaçlama çok önemlidir çünkü hamam böceği yavrusu büyüyünce çok zararlı olabilir. Hamam böceği iç mekanlardan kurtulmanın aşırı zor olması nedeniyle ünlüdür. Bir sıkıntı ve korkutucu insanlar olmanın yanı sıra, istilaya maruz kalabileceğiniz belirtilerini ilk gördüğünüzde hamam böceği kontrolünün bir zorunluluk olmasının daha zararlı nedenleri vardır. Hamam böcekleri vücutlarında yüzeyleri ve gıda maddelerini kirletebilecek hastalıklara neden olan mikroorganizmalar taşır.


hamam-böceği-ilaclama, hamam-böceği-ilaçlama

Hamam Böceği ilaçlama Nasıl Yapılır? 

hamam-böceği-ilaçlama Hamam Böceği ilaçlama konusunda uzaman olan firmamız müşterilerine güvenilir hamam böceği kontrol hizmetleri vermektedir. Potansiyel bir hamam böceği sorunu hakkında firmamız ile iletişime geçtiğinizde, bir uzman sizi ziyaret edecek ve tesiste kapsamlı bir inceleme yapacaktır. Böcek uzmanları en yaygın hamam böceği saklanma noktaları ve hamam böceği aktivitesi belirtileri bulmak için eğitilmiştir. Bir uzman, hamam böceği gece olduğundan sürekli izlemeye izin vermek için tesislere yapışkan tuzaklar da yerleştirebilir. Eğer mülkünüzde hamam böceği varsa, Teknisyeniniz hamam böceği türlerini tanımlayacak ve en uygun tedavi planını önerecektir. Şunu unutmamak gerekir ki eczanede satılan hamam böceği ilacı mutlaka profesyonellerce kullanılmalıdır. Hamam böceği yok etme planınız istilaları engellemek için tasarlanmış çeşitli yemleme ve kimyasal olmayan çözeltiler içerebilir. İlk tedavi uygulandıktan sonra, uzmanımız hamam böceği sorununun ciddiyetine bağlı olarak bir takip ilaçlaması planlayacaktır.

Hamam böceği ilaçlama sonrası temizlik nasıl yapılır ?

İlaçlamada kullandığımız Kokulu Uygulama uygulamalarla hamam böceklerinin üreme merkezleri tespit edilerek yoğun şekilde yapılmaktadır. Etkin çözüme ulaşmak için ilaçlama yapılan alanlar kapalı tutulur ve belli süre geçtikten sonra tamamen havalandırılarak kullanıma devam edilmelidir.

 • Hamam böcekleri yaygın şekilde yaşam alanlarınızı kaplasa bile firmamızca yapılan Hamam Böceği ilaçlaması nasıl yapılır ; etkin yok etme özelliğiyle koloni alanları dağıtılır ve bir daha üremeleri sağlanmayacak şekilde tüm türevleri tamamen yok edilir.

Hamam böceği nasıl önlenir ? 

Yiyeceklerin, suyun ve gizlenebileceği  karanlık alanların olduğu yerler hamam böceklerinin yaşaması için ideal ortamlardır. Mülkünüzü korumak için birkaç önleme ipucusu şunlardır:

 • Alanları temiz ve düzenli tutun – Yiyecek kalıntılarını temizlemek için tüm yüzeyleri iyice temizleyin. Kirli tabakları ve eşyaları lavaboda bırakmamaya çalışın. Kutuları düzenli olarak kapalı tutun veya temizleyin ve boşaltın. Buzdolabınızın üstü veya altındaki alanlar sıcaktır ve yiyecekler toplanır, Hamam böceklerini çeker, bu nedenle bu alanları düzenli olarak temizleyin.
 • Yapı Denetleme ve Onarım – girişleri önlemek için kapılar, pencereler ve yardımcı hatların girdiği boşlukları kapatın. Mümkünse, lavabonun altındaki ve lavabonun üstündeki sızıntıları hemen onarın, böylece potansiyel bir su kaynağını kesin.

Hamam böcekleri için Haşere Kontrol ve ilaçlama Tavsiyeleri

Hamam böcekleri çok uzun kırbaç benzeri antenleri, düz oval gövdeleri ve hızlı, sarsıntılı yürüyüşleriyle ayırt edilir. Yetişkin Alman Hamam böceği açık sarımsı / kahverengidir ve 10 ila 15 mm uzunluğundadır. Oriental Hamam böceği koyu kahverengi / siyahtır ve 20 ila 24 mm uzunluğundadır. Hamam böceği’nin olgunlaşmamış aşamaları (larva) , tam olarak küçük yetişkinlere benzer.

Türkiye’de üç ana hamam böceği türü vardır; bunlar  Amerikan, Şark  ve Alman Hamam böceği cinsleridir.

Hamam böceği Özellikleri

 • Alman Hamam böceği yumurta kapsülünü 30 veya daha fazla larva yumurtadan çıkana kadar taşır. Şark Hamam böceği, 12 ila 18  yumurtadan oluşan 13 mm uzunluğunda ki yumurta kapsülünü, özel bir sıvı ile sarıp, yağmalanma riskine karşı korumak amacı ile uygun karanlık çatlaklara yerleştirir. Yaklaşık 12 hafta sonra larvalardan yumurtadan çıkar. Şark Hamamböceği  6 ila 12 ay, Alman Hamamböceği ise 6 ila 12 hafta içinde larvadan olgunluğa  aşamalar halinde büyürler.

Hamam böceklerinin Yetişme ortamı

 • Hamam böcekleri kapıların ve pencerelerin altından geçebilir, özellikle merkezi olarak ısıtılan büyük binaların ısıtma kanalları ve kazan daireleri etrafında gelişirler. Bu binalar şunlardır; hastaneler, fırınlar, oteller, restoran mutfakları ve apartman blokları. Özellikle nemli bölgelerde borular, sobalar ve lavabolar etrafında kümelenirler ve genellikle gün boyunca gizli kalırlar.
 • Hamam böcekleri hakkında duymadığınız en gizli bilgileri bulabileceğiniz bir adresi : Hamam böceği hakkında 15 bilgi

Hamam böcekleri Ne yerler ? Ne içerler ?

 • Hamam böcekleri, çöp, dışkı maddesi ve tüketim için yiyecek de dahil olmak üzere neredeyse her şeyi le beslenirler. Ayrıca suya erişim gereklidir  ve genellikle suya ve yiyeceğe yakın korunaklı yerlerde bulunurlar. Hamam böcekleri yiyeceksiz birkaç ay hayatta kalabilir, ancak susuz birkaç günden fazla yaşayamaz.

Hamam böcekleri ile mücadele ve ilaçlama çözümleri için hemen arayın.

İstanbul böcek ve haşere ilaçlama firması
Hamam böceği ilaçlama, istanbul
%100 garantili hamam böceği ilaçlama servisi
Puan Ver !
51star1star1star1star1star
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0552 510 30 80

4 Yorumlar

 1. merhaba ben ümraniyede bir daire satın aldım yaklaşık 1 aydır oturuyorum yanlız iki defa hamam böçegi gördüm vede eşim cok rahatsız oldu ben sizlerden bir fiyat istemekteyim vede kesin çözüm olurmu yardımlarınızı bekliyorum saygılar kolay gelsin

 2. Merhaba hamam bocekleriyle ilgili sorum olacak saat kacla kac arasında calısıyorsunuz?

 3. Merhaba, öncelikle daireniz hayırlı olsun. Hamam böcekleriyle ilgili kesin çözüm sağlamaktayız. Bize telefon açarsanız size daha detaylı bilgiler verebiliriz. İyi günler.

2 Trackbacks / Pingbacks

 1. Şişli Böcek ilaçlama | böcek İlaçlama şişli | İstanbul İlaçlama
 2. Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır? | Yeni Kadın Modası En Yeni Moda Adresi

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.