ilaclama sirketi istanbul

Hamam Böceği ilaçlama

4.9/5 - (25 votes)

Sıcak havalarda oldukça can sıkıcı olan hamam böceklerinden kurtulmak için kesin çözüm hamam böceği ilaçlama olmaktadır.

Hamam böceği ilaçlama ısınan havalarda büyük bir sorun haline gelen bu haşerelerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu can sıkıcı istilacılardan kurtulmak istediğinizde ilk yapmanız gereken profesyonel bir destek almaktır.

Hamam böcekleri koloni halinde yaşarlar.Hamam böceği ilaçlama koloni halinde yaşayan vücutlarında taşıdıkları mikropları insan vücuduna kolayca taşıyabildikleri tifo veba sarılık gibi hastalıkları yayma özelliğini gösteren küçük haşerelerdir. Islak nemli ve karanlık bölgelerde yoğun olarak bulunabilen ilaçlama yöntemi olmadan yok edilmesi mümkün olmayan böcek türleridir.

Kolay üreme özelliklerinden dolayı bulundukları bölgede kolayca çoğalarak yaşam alanlarının büyük bölgesini kaplama özelliği göstermektedirler. Adresimizi ziyaret ederek Hamam Böceği ilaçlama konusunda uzman olan İstanbul İlaçlama, ilaçlama konusunda hizmet veriyor…  Hamam böcekleri gezegendeki hayatta kalan en eski böcek formudur ve Dünya yaklaşık 80 farklı hamam böceği türüne ev sahipliği yapar.  En çok yaygın türlerinden bazıları:

 • Alman hamam böceği çok bilinen bir böcek türüdür.
 • Oryantal/şark hamam böceği genellikle kırsal bölgelerde yaşar.
 • Kara fatma eskiden beri en çok karşılaşılan böcektir.
 • Kalorifer böceği sıcak yerleri sever.

Pratik olarak su, yiyecek ve çöp kaynaklarınan kurtulmak istediğinizde onlara çekici gelen her şeyden kurtulmanız gerekecektir. Bunun için almanız gereken bazı basit önlemler vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tezgahlarda yiyecek bırakmayın
 • Kuru gıdaları kapalı olan kaplarda saklayın
 • Çöpleri her gün boşaltın
 • Sıhhi tesisat akıntılarınız varsa bunları giderin
 • Kapı ve pencere sızıntılarını onarın
 • Koli ve gazete atıklarını kamufle edin
 • Yumurta dışkı ve saçak derilerini izleyin.

Sıvı döküntüleri ya da su kalıntılarını temizleyerek, akşam saatlerinde evcil hayvan kaplarının temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Hamam Böceği ilaçlama Neden Gereklidir?

Hamam böcekleri, astım gelişimi ile bağlantılı çok güçlü alerjenler ürettikleri için de büyük bir endişe kaynağıdır. Aslında, hamam böceği şehir içi çocuklar arasında alerjilerin bir numaralı nedenidir ve modern şehir nüfusunun 4 te birinin hamam böceklerine alerjisi olduğu söylenir. Neyse ki, araştırmalar iyi hamam böceği önleme ve kontrolünün istila edilmiş binalardaki bu alerjenlerin seviyesini azaltabileceğini kanıtladı. Hamam Böceği ilaçlama çok önemlidir çünkü hamam böceği yavrusu büyüyünce çok zararlı olabilir. Hamam böceği iç mekanlardan kurtulmanın aşırı zor olması nedeniyle ünlüdür. Bir sıkıntı ve korkutucu insanlar olmanın yanı sıra, istilaya maruz kalabileceğiniz belirtilerini ilk gördüğünüzde hamam böceği kontrolünün bir zorunluluk olmasının daha zararlı nedenleri vardır. Hamam böcekleri vücutlarında gıda maddelerini kirletebilecek hastalıklara neden olan mikroorganizmalar taşır.

Hamam Böcekleri Nerede Saklanır?

Hamam böceklerinin eve saklandığı birçok bölge vardır. Bu alanlar Hamam böceği ilaçlama alanları olarak hedeflenmektedir. Dar çatlaklar ve yarıklara sığan, buzdolabı arkaları ve çekmecelerde ya da dolaplarda bulunabilirler.

Gıda zehirlenmesine neden olan bu istilacılardan kalıcı olarak kurtulmak için geceleri yemek yemeye çıkan bu canlıları en kısa sürede yok etmeniz gerekir. Açıkta bulunan yiyeceklere salya akıtan bu canlılar astım, dizanteri ve hepatit gibi birçok hastalığın bulaşmasına neden olabilir. Doğru ilaçlama nedeniyle bu sorunun kökünden çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Genel olarak farklı haşere türleriyle birlikte görülen hamam böcekleri bahar aylarında ortaya çıkmaya başlar. Bu yüzden her yıl uygulama yaptırılması önem açısından iyi olacaktır. Özel ilaçlama malzemeleri ve kıyafetlerin kullanıldığı bu sistem, DSÖ onaylı çalışma şartları ve uygulama seçenekleriyle gerçekleşecektir.

Hamam Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Müstakil olan bir evde hamam böceklerinden kurtulmanız mümkün olacaktır. Çünkü döngüyü yok ettiğinizde bir daha gelmeleri mümkün olmayacaktır. Evinizde hamam böcekleri görmeye başlarsanız zaman kaybetmeden bir uzman yardımı almanız gerekecektir.

Uzmanlar keşif sürecinden itibaren sizi bilgilendirecek ve yaşantınızı değiştirmeniz için gereken tedbirleri almanızı sağlayacaktır. Böylece istilacıların yaşadığı yerleri öğrenerek tüm delik ve boşlukları kapayabilirsiniz.

Her hamam böceği farklıdır. Bu yüzden ilaçlama teknikleri de farklılık göstermektedir. En sık görülen türler, kahverengi hamam böcekleridir. Bunların bulunduğu birçok yerde hijyen sorunları vardır. Bu sorunların düzelmesi halinde ilaç uygulamasının da başarıyla sonuçlanması gerekecektir.

Genelde jel türündeki ilaçlar kullanılır ve bu ilaçlar sayesinde böceklerin iştahla yedikleri etkin bir sonucun ortaya çıkması mümkün olabilir.

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatları

 

Uygulama alanına göre değişecek olan hamam böceği ilaçlama fiyatları keşif sonrası belirlenecektir. Keşif ekibi gerekli incelemeleri yaptıktan sonra fiyat konusunda size bilgi verecektir. Ergin ve larva olan türler incelenmeli ve popülasyonun seviyesi ölçülerek gereken ilaçlama türü tespit edilmelidir. Üreme, barınma ve beslenme üçgeni tespit edilen bu böceklerin yaşam alanı belirlendikten sonra uygulama yapılır. Sonuç ise başarıyla ortaya çıkar. %100 sonuç odaklı bir hizmet alacağınız firmamızdan, kokulu ve kokusuz ilaçlama desteği alabilirsiniz.

 

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği hemen hemen her evde buluna bir hamam böceği türüdür. Alman hamam böceği ile aynı tür olan bu hamam böceği istilacıdır. 1 tane görmeniz evinizde yada işyerinizde 100’lercesinin olduğu anlamı taşımaktadır.

Kalorifer böceği  ve ilaçlama hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız: Kalorifer Böceği İlaçlama 

 

Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulabilirim?

 

Garantili olarak yok edilen haşere türlerinin tamamen ortadan kalkması için profseyonel destek almanız oldukça önemlidir. Garantili hamam böceği ilaçlama hizmeti veren ekibimiz sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Kalıcı bir çözüm almak istediğinizde ıslak temizlik yapılmaması  gereken durumların tarafınıza bildirilmesi ve sonuç olarak kalıcı olarak yok edilmesinin sağlanması için  jel, sıvı ya da sprey ilaçlama türlerinden biri uygulanacaktır. Detaylı bilgi ve randevu almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


hamam-böceği-ilaclama, hamam-böceği-ilaçlama

Hamam Böceği ilaçlaması Nasıl Yapılır? 

hamam-böceği-ilaçlama Hamam Böceği ilaçlama konusunda uzaman olan firmamız müşterilerine güvenilir hamam böceği kontrol hizmetleri vermektedir. Potansiyel bir hamam böceği sorunu hakkında firmamız ile iletişime geçtiğinizde, bir uzman sizi ziyaret edecek ve tesiste kapsamlı bir inceleme yapacaktır. Böcek uzmanları en yaygın hamam böceği saklanma noktaları ve hamam böceği aktivitesi belirtileri bulmak için eğitilmiştir. Bir uzman, hamam böceği gece olduğundan sürekli izlemeye izin vermek için tesislere yapışkan tuzaklar da yerleştirebilir. Eğer mülkünüzde hamam böceği varsa, Teknisyeniniz hamam böceği türlerini tanımlayacak ve en uygun tedavi planını önerecektir. Şunu unutmamak gerekir ki eczanede satılan hamam böceği ilacı mutlaka profesyonellerce kullanılmalıdır. Hamam böceği yok etme planınız istilaları engellemek için tasarlanmış çeşitli yemleme ve kimyasal olmayan çözeltiler içerebilir. İlk tedavi uygulandıktan sonra, uzmanımız hamam böceği sorununun ciddiyetine bağlı olarak bir takip ilaçlaması planlayacaktır.

Hamam böceği ilaçlama sonrası temizlik nasıl yapılır ?

İlaçlamada kullandığımız Kokulu Uygulama uygulamalarla hamam böceklerinin üreme merkezleri tespit edilerek yoğun şekilde yapılmaktadır. Etkin çözüme ulaşmak için ilaçlama yapılan alanlar kapalı tutulur ve belli süre geçtikten sonra tamamen havalandırılarak kullanıma devam edilmelidir.

 • Hamam böcekleri yaygın şekilde yaşam alanlarınızı kaplasa bile firmamızca yapılan Hamam Böceği ilaçlaması nasıl yapılır ; etkin yok etme özelliğiyle koloni alanları dağıtılır ve bir daha üremeleri sağlanmayacak şekilde tüm türevleri tamamen yok edilir.

Hamam böceği nasıl önlenir ? 

Yiyeceklerin, suyun ve gizlenebileceği  karanlık alanların olduğu yerler hamam böceklerinin yaşaması için ideal ortamlardır. Mülkünüzü korumak için birkaç önleme ipucusu şunlardır:

 • Alanları temiz ve düzenli tutun – Yiyecek kalıntılarını temizlemek için tüm yüzeyleri iyice temizleyin. Kirli tabakları ve eşyaları lavaboda bırakmamaya çalışın. Kutuları düzenli olarak kapalı tutun veya temizleyin ve boşaltın. Buzdolabınızın üstü veya altındaki alanlar sıcaktır ve yiyecekler toplanır, Hamam böceklerini çeker, bu nedenle bu alanları düzenli olarak temizleyin.
 • Yapı Denetleme ve Onarım – girişleri önlemek için kapılar, pencereler ve yardımcı hatların girdiği boşlukları kapatın. Mümkünse, lavabonun altındaki ve lavabonun üstündeki sızıntıları hemen onarın, böylece potansiyel bir su kaynağını kesin.

Hamam böcekleri için Haşere Kontrol ve ilaçlama Tavsiyeleri

Hamam böcekleri çok uzun kırbaç benzeri antenleri, düz oval gövdeleri ve hızlı, sarsıntılı yürüyüşleriyle ayırt edilir. Yetişkin Alman Hamam böceği açık sarımsı / kahverengidir ve 10 ila 15 mm uzunluğundadır. Oriental Hamam böceği koyu kahverengi / siyahtır ve 20 ila 24 mm uzunluğundadır. Hamam böceği’nin olgunlaşmamış aşamaları (larva) , tam olarak küçük yetişkinlere benzer.

Türkiye’de üç ana hamam böceği türü vardır; bunlar  Amerikan hamam böceği, Şark hamam böceği ve Alman Hamam böceği cinsleridir.

Hamam böceği Özellikleri

 • Alman Hamam böceği yumurta kapsülünü 30 veya daha fazla larva yumurtadan çıkana kadar taşır. Şark Hamam böceği, 12 ila 18  yumurtadan oluşan 13 mm uzunluğunda ki yumurta kapsülünü, özel bir sıvı ile sarıp, yağmalanma riskine karşı korumak amacı ile uygun karanlık çatlaklara yerleştirir. Yaklaşık 12 hafta sonra larvalardan yumurtadan çıkar. Şark Hamamböceği  6 ila 12 ay, Alman Hamamböceği ise 6 ila 12 hafta içinde larvadan olgunluğa  aşamalar halinde büyürler.

Hamam böceklerinin Yetişme ortamı

 • Hamam böcekleri kapıların ve pencerelerin altından geçebilir, özellikle merkezi olarak ısıtılan büyük binaların ısıtma kanalları ve kazan daireleri etrafında gelişirler. Bu binalar şunlardır; hastaneler, fırınlar, oteller, restoran mutfakları ve apartman blokları. Özellikle nemli bölgelerde borular, sobalar ve lavabolar etrafında kümelenirler ve genellikle gün boyunca gizli kalırlar.
 • Hamam böcekleri hakkında duymadığınız en gizli bilgileri bulabileceğiniz bir adresi : Hamam böceği hakkında 15 bilgi

Hamam böcekleri Ne yerler ? Ne içerler ?

 • Hamam böcekleri, çöp, dışkı maddesi ve tüketim için yiyecek de dahil olmak üzere neredeyse her şeyi le beslenirler. Ayrıca suya erişim gereklidir  ve genellikle suya ve yiyeceğe yakın korunaklı yerlerde bulunurlar. Hamam böcekleri yiyeceksiz birkaç ay hayatta kalabilir, ancak susuz birkaç günden fazla yaşayamaz.

Hamam böcekleri ile mücadele ve ilaçlama çözümleri için hemen arayın.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma