Pire ilaçlama

ev-ilaçlama, pire-ilaçlama, böcek-ilaçlama

Pire ilaçlama

 • Evcil hayvanınız kıpır kıpır ve aşırı derecede kaşınıyor mu?
 • Halının üstünde zıplayan bir şey mi fark ettiniz?
 • Pire konusunda endişeleniyorsanız, doğru yerdesiniz.

Evinizde pire olduğunu keşfetmek üzücübir durum ve yaşam döngüsü nedeniyle kontrol etmek için yokuş yukarı bir savaştır.

İster kendi satın aldığınız ilaçlar ile pire  kontrolü yapmayı düşünün, isterse profesyonel bir haşere yönetimi şirketinin yardımını isteyin, bu kılavuz tam size göre.

Pireler ektoparaziter böceklerdir, yani konakçı bir hayvanın dışında yaşarlar. Memelilerin ve kuşların kanıyla beslenirler. Dünyada yaklaşık 2.500 pire türü olduğu tahmin edilmektedir.

Türkiye’de üç çeşit pire görülmektedir. En yaygın olanı kedi piresi, Ctenocephalides felis dir. Daha az sıklıkla, köpek piresi Ctenocephalides canis görülür. Nadir olsa da, bazen insan piresi Pulex cinsinin tahriş edici istilaları görülür.

Pireler Ne Yer? Pire bit ilaçlama !

Yetişkin pire insan ve hayvanların kanıyla beslenir; canlı yumurta üretmek için dişilerin buna ihtiyacı vardır.

Larva aşamalarında çiğneme için ağız parçaları bulunur. Debris, toz,ölü deri ve tüy gibi hayvansal proteinlerle beslenirler.

Ayrıca, kurumuş kan içeren yetişkin pire dışkılarını da (kendinizi hazırlayın) yerler.

  • BİLİYOR MUYDUNUZ: Kedi ve köpek pireleri farklı konakçılarda beslenebilirler, ancak bunu yaparlarsa, canlı yumurta üretemezler.

Pireler Nereden Geliyor? Pire ilaçlamasından önce incelenmesi gereken alanlar.

 • Evcil hayvansız evler bile pire istilası alabileceğinden, nereden geldikleri her zaman açık değildir.
 • Pire yumurtalarının, larvaların ve pupaların yaklaşık% 95’i evcil hayvanlarda değil, çevrede yaşar.
 • Pire yumurtaları uzun süre, bazen 18 aya kadar uykuda kalabildiğinden, mevcut evinize taşınmadan önce olmuş bir istilada  sorun olabilir!
 • Evcil hayvanlarınız varsa, diğer hayvanlardan veya yerlerden pire alabilir ve evinize getirebilirler.

Ve daha az yaygın olmasına rağmen, insanlar ile de taşınabilir: pire kıyafetlerinize, cildinize veya saçınız üzerinde yolculuk yapabilir.

Pireleri bulduğunuzda, ortama yerleşmeden önce onlardan hızlı bir şekilde kurtulmak istersiniz.

Pirelerin genellikle kirli ortamlarla ilişkili olduğu düşünüldüğü için, insanlar genellikle pire istilası yaşadıklarını söylemeye utanırlar. Ancak bu yaygın bir yanlış anlamadır – pire seçici değildir!

Elektrik süpürgesi kullanılmamış veya temizlenmemiş bir ev veya işyeri, pire için daha iyi bir ortam sağlama olasılığı daha yüksek olsa da, aynı zamanda sıcakkanlı bir konak hayvan aramalarında temiz yerlere de musallat olacaklardır.

Her iki durumda da, hızlı bir şekilde kontrolden çıkabildikleri için bir pire istilasını tereddüt etmeden çözmek çok önemlidir.

Pire Varlığını Gösteren Altı İşaret | Pire ilaçlama firmaları 

1-Evcil hayvanların kendini sürekli tırmalaması, yalaması veya ısırması ilk işaret olabilir

2-Evcil hayvanınızın kürkünde pire veya pire dışkısı görmek (saçları fırçalayarak açık renkli hayvanlarda kolayca tespit edilebilir, karanlık kaplamalı ırklarda hayvanı bir kağıt üzerine taramak daha iyi olabilir)

3-Siyah lekelerin kimliği birkaç damla su eklenerek doğrulanabilir: kızarırlarsa evcil hayvanınızda pire vardır!

4-Genellikle ayak bilekleri ve bacaklar etrafında, sizi veya ailenin diğer üyelerini ısırır

5-Bir evcil hayvanı tutuyor veya okşuyorsanız, kollarınızda ısırıklar bulabilirsiniz.

6-Pire istilasının en bariz işareti? Onları görüyoruz! Kanımızı emmekle meşgul olmadıklarında, genellikle yumuşak mobilyalar üzerinde atlarken görülebilirler.

Pireler yumurtalarını yaşam alanının her yerine gelişigüzel yaydıklarından yuvaları belli değildir. Bu sebeple yuvaları tespit edilip imha edilme durumları oldukça zorlaşmaktadır. Bu durumda profesyonel Pire İlaçlama hizmetimiz devreye girerek özel insektisitler kullanılarak pirelerin yok edilmesi söz konusu olmaktadır.

pirelerin ilaçlanması için hizmet yapılırken dikkat edilecek unsurlar vardır. Bu ilaçlama şu şekilde yapılmaktadır:

 • İlaçlama için ilk yapılması gereken şey evin boşaltılmasıdır.
 • Evin boşalmasının ardından pire ilaçlama firması eve girer.
 • Eşyalar hava geçirmeyecek şekilde kapatılır.
 • Püskürtme yönetimi kullanılacak ise alana püskürtme işlemi şarjlı aletler ile yapılmalıdır.
 • Bir başka yöntem ise buharlama yöntemidir. En çok kullanılan yöntem olarak bilinmektedir.
 • Pire ilaçlama işlemi bittikten sonra ise ilaçlama firmasının yaptığı ilaçlama türüne göre ya hemen ya da 2-3 saat sonra eve girilebilmektedir.
 • Pire ilaçlaması bittikten sonra temizlik yapılmalıdır. Pire ilaçlaması sonrası temizlik de oldukça önemlidir.

En iyi Pire ilaçlama şirketi |istanbulilaclama.com

Pire ilaçlamasını yapacak kişilerin bu konuda eğitimli ve tecrübeli olması gerekir.İlaçlama firmaları seçilirken sağlık bakanlığından onaylı ve ruhsatlı ilaçlar kullanıp kullanılmadığına bakılmalıdır. Pire ilaçlamasını yapacak kişilerin bu konuda eğitimli ve tecrübeli olup olmadığı ise diğer bakılacak kriterdir. istanbulilaclama.com firması olarak alanında uzman ziraat mühendisleri, endüstri mühendisleri, bilgisayar mühendislerinden oluşan ekip ile hizmet vermektedir. Ayrıca ilaçlama konusunda eğitimli ve uzman ekibimiz ile sağlık bakanlığından ruhsatlı ve onaylı ilaçlarımız ile 7/24 Ataşehir halkının haşere sorununu çözmekteyiz. pire ilaçlaması hizmetini uzman kadromuz ve 20 yıldan fazladır kazandığımız tecrübemiz ile kaliteli ve uygun fiyatlarla istediğiniz saatte vermekteyiz.

Pireler yaşamlarını devam ettirebilmek için kana ihtiyaç duyarlar. Diğer haşere ve canlılardan aldıkları virüsleri insan vücuduna yayarak hastalıkların oluşmasına neden olurlar. Pire ilaçlama yönteminde kokusu ilaç uygulaması yapılabildiği gibi Ulv ilaçlama yöntemi de uygulanmaktadır. İlaçlama yapılan bölge kapalı olarak uygulama gerçekleştirilir ve işlem bittikten sonra ortam iyice havalandırdıktan sonra yaşam alanına geri dönülmelidir.

Pire ile Mücadele Evde Nasıl olmalıdır? Pire ilaçlama Nasıl Yapılır ?

Pirelerin görüldüğü eşyalar mutlaka hijyenik olması açısından yüksek ısı ve sıcaklıkta yıkanıp kullanıma devam edilmelidir.

Pirelerin görüldüğü eşyalar mutlaka hijyenik olması açısından yüksek ısı ve sıcaklıkta yıkanıp kullanıma devam edilmelidir. Pireler için ilaçlama yapılırken etkin ve profesyonel uygulama gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde yuvaları belli olmayan yaşam alanlarının her yerine yumurta bırakan pireler çabuk üreme göstererek önüne geçilmeyecek şekilde çoğalırlar.

Pire ilaçlama Sonrası Temizlik

İnsan vücudunda ısırdıkları yerde kızarıklık ve kaşıntı etkisi bırakan pirelerin profesyonel ilaçlama yöntemiyle yok edilmesini istiyorsanız mutlaka bizi arayın.

Pire ilaçlama istanbul

pire-ilaçlama, pire, pire-ısırığıpire ilaçlama deyince en iyi pire ilaçlaması firmalarından bir olan istanbulilaclama.com firması akla gelmektedir. Pireler büyük bir problem olup insanlara virüs bulaştırması ile bilinir. Havaların ısınması ile ortaya çıkan bu haşere türü yalnız iç mekanlarda olmayıp dış mekanlarda da bulunmaktadır. Özellikle evcil hayvanları olan evde daha çok bulunan pireler insanların farkında olmadan da üzerlerinde taşınması ile de eve gelmektedir ve hızlı bir şekilde eve yayılarak problem haline girmektedir. Genellikle yaz aylarında daha hızlı üreyen pire sorununun çözülmesi için ise pire ilaçlaması yapılması gerekmektedir.

Pire ilaçlamadan kaç saat sonra eve girilir ?

Pire ilaçlaması ertelendikçe pirelerden kurtulmak zorlaşacak ve müdahale şansı azalacaktır. Bundan dolayı bu canlılar evde görüldüğü gibi ilaçlama yapılarak imha edilmesi gerekmektedir. Pireler beslenme şekilleri yerleştikleri canlıların kanının emmesiyle olmaktadır. Bu da onların virüsleri diğer canlılara bulaştırmasına sebep olmaktadır. Bu haşere türünün imha edilmesi için zaman kaybetmeden iyi bir ilaçlama firması ile çalışarak imha süreci başlatılmalıdır.

Pireden Nasıl Kurtulabilirim?

Pire ilaçlamadan Önce

Bir böcek ilacı tedavisinden önce, tedavinin mümkün olduğunca kapsamlı olmasını sağlamak için olabildiğince fazla yer açın.

Tüm alanları vakumlamak, birikintileri, yumurtaları, larvaları, pupaları ve yetişkin pireleri gidermeye yardımcı olur.

Elektrikli süpürgenin titreşimi, yetişkinleri koza aşamalarından çıkmaya teşvik ederek böcek öldürücülerle imha etmelerini kolaylaştırır.

Ayrıca böcek ilacı tedavisi ile başarı şansını artıracak ve pire’nin yaşadığı halı liflerinin tabanına nüfuz etmesini sağlayacaktır.

  • BİLİYOR MUYDUNUZ: Tam olarak oluşmuş pire, kozalarında konakçının belirtilerini bekleyerek kalabilir.

Vakumu boşaltmayı veya vakumlu torbayı çıkarmayı unutmayın. Ev dışındaki çöpe atın.

Vakumlama sırasında yumurta, larva ve yetişkin pire toplayarak ve evinizi yeniden istila etme şansını azaltabilirsiniz.

Tüm evcil hayvan yataklarını, kanepe yastık kılıflarını ve etkilenebilecek diğer battaniyeleri, yatak takımlarını veya giysileri çok sıcak suda yıkayın.

Maruz kalan gıda maddelerini saklayın ve balık tanklarını kapattığınızdan emin olun.

Evcil hayvanları bölgeden çıkarın, ancak tedavi edilen alanlar tamamen havalandırıldığında onları geri alın.

Kullanılan ürüne bağlı olarak, tedavi edilen alanları en az dört saat terk etmeniz  gerekecektir.

Pireden Kurtulmak İçin Doğru Haşere ve Böcek ilaçlama / denetleyicisi Bulma

İstanbul İlaçlama, istilaları hızlı ve güvenli bir şekilde tedavi edebilecektir.Sağlık Bakanlığı ve Halk Sağlığı Kurumu izinleri mevcut, TSE belgeli, Tamamı onaylı en kaliteli böcek ilaçları ve eğitimli teknisyenlerimiz ile her zaman yanınızdayız.

Çeşitli tekniklerle haşere aktivitesini en aza indirmeye yardımcı olabilir, Çevreye ve hedef olmayan türlere yönelik riski en aza indirirken, ürünleri verimli bir şekilde uygulamak için teknik bilgi ve deneyime sahibiz.

İstanbul İlaçlama , bilgilerini sık sık güncelleyen kalifiye teknisyenler istihdam eder.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

6 Yorumlar

 1. Merhabalar
  Evimi ilaçlamak istiyorum pire ilaçlaması.
  İstanbul/Kadıköyde 2+1 40 m2 fiyat alabilir miyim?

 2. Merhaba, ev ilaçlamaları 100 TL den başlamaktadır. Çağrı merkezimize telefon açarsanız size randevu verebiliriz.

 3. Merhaba , 20 Yıldız en sağlıklı pire ilaçlama yöntemlerini tüm müşterilerimize sunuyoruz, ev ilaçlama pire sorununuz hakkında tarafınızla görüşme sağlanmıştır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 4. MERHABALAR YAKLAŞIK 300M2 BAHÇEMİ PİRE BASTI NE YAPTIYSAM BİTİREMEDİM.PİRE YÜZÜNDEN BAHÇEMİZDEKİ GOLDEN CİNSİ KÖPEĞİMİZİ KAYBETTİK. KANINI EMİP CANINI ALDILAR. BAHÇE İLAÇLAMASI NEKADAR TUTAR.BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ.

1 Trackback / Pingback

 1. Şişli Böcek ilaçlama | böcek İlaçlama şişli | İstanbul İlaçlama

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.