Çengelköy Böcek İlaçlama

Rate this post

Çengelköy  Üsküdar’a bağlı bir semttir.Anadolu yakasının en nezih ve görülmeye değer semtlerindedir.Sahil kesimi olması dolayısı ile Çengelköy görenleri kendine hayran bırakan bir yapıya sahiptir.

Ortalama nüfusu 140 bin olan semtin .Bahçelievler, Emek, Güzeltepe, Hasippaşa, Havuzbaşı, Kuleli, Mehmet Akif Ersoy’dan oluşan 7 mahallesi vardır.Ağaçların çok bol olduğu nadir semtlerden olan Çengelköyde denize bakıldığında oldukça kirlidir. Osmanlı döneminde ise, gemi çapaları burada yapıldığı için buraya Çengelköy denmiş.

Lale Devri döneminde Çengelköy büyük bir gelişme göstermiştir. Çengelköy bu dönemde de ağaçlık alanlarını  korumaya devam etmiştir. Ormanlık alanların yanısıra pazar kayığı iskelesi büyütülmüştür .

Çengelköy her dönemde değerli  bir semt olmuştur. Yerli halkı sıcaktır. Kıyı boyunca, aralarına yabancıların girmesine izin vermemişler, sonradan gelenler tepelere yerleşmek zorunda kalmıştır. Fakat aşağılardaki yozlaşmış yapılaşma yukarı yamaçlarda yoktur. Çünkü yukarı çıkıldıkça tipik Türk evleri görülmeye başlanır.

Muhteşem manzarası ve ihtişamlı yalılarıyla Çengelköy,İstanbul’un en gözde semtlerindendir.Ama fare  ve haşere sorunu yaşamaktan kaçamayan ilçelerimizdendir.

Fareden kurtulmak oldukça zordur.Kapanlar kurulması,fare görülen ortama tabletler bırakılması pek işe yaramamaktadır.

Fare için en kesin ve garantili yöntem fare ünitelerinin yerleştirilmesidir.Ünitenin içine gelen fareler yeni jenarasyon yemleri tükettiklerinde yuvalarında ölür ve hiçbir kalıntı bırakmadan  yok olur.Böylece bir süre sonra tamamen fare sorunu ortadan kalkmaktadırYanısıra böcek ile mücadele konusunda da garantili ilaçlama hizmeti veriyoruz.Kokulu,kokusuz,jel insektisitlerimiz ile Çengelköy halkının böcek şikayetini ortadan kaldırıyoruz.

Çengelköyde en çok karşılaştığımız böcek türleri;tırtıl,pire,karınca,hamam böceği,karafatma,oryantal hamam böceği,kalorifer böceği,akrep,bit,tahtakurdu,tavuk biti,tahtakurusu,çiyan,yılan,fare,çatı faresi,fındık faresi, olarak sıralayabiliriz.

Çengelköye olduğu gibi,İstanbul’un bir çok semtine de fareden kurtulma ve böcek ilaçlama  için hizmet vermekteyiz.Bu ilçe ve semtlerimizden bazıları,Eyüp,Gaziosmanpaşa,Üsküdar,Doğancılar,Şişli,Kadıköy,Sarıyer,Çamlıca,Üsküdar,Balat,

Beşiktaş,Pendik,Sarıyer,Bahçelievler,Şirinevler,Kadıköy,Pendik,Sultanbeyli,Etiler,Beşiktaş,Eyüp Göktürk ,Avcılar,Gaziosmanpaşa,Ümraniye’dir…

 
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma