Çengelköy Fare ilaçlama

Rate this post
Rate this post
Çengelköy Fare ilaçlama
www.istanbulilaclama.com

Çengelköy Fare ilaçlama

Çengelköy İstanbul’un Anadolu yakasında, Üsküdar’a bağlı bir semttir.ortalama nüfusu 140 bin olan semtin .Bahçelievler, Emek, Güzeltepe, Hasippaşa, Havuzbaşı, Kuleli, Mehmet Akif Ersoy’dan oluşan 7 mahallesi vardır.Ağaçların çok bol olduğu nadir semtlerden olan Çengelköyde denize bakıldığında oldukça kirlidir. Osmanlı döneminde ise, gemi çapaları burada yapıldığı için buraya Çengelköy denmiş.

Lale Devri döneminde Çengelköy büyük bir gelişme göstermiştir. Çengelköy bu dönemde de ağaçlık alanlarını  korumaya devam etmiştir. Ormanlık alanların yanısıra pazar kayığı iskelesi büyütülmüştür .

Çengelköy her dönemde değerli  bir semt olmuştur. Yerli halkı sıcaktır. Kıyı boyunca, aralarına yabancıların girmesine izin vermemişler, sonradan gelenler tepelere yerleşmek zorunda kalmıştır. Fakat aşağılardaki yozlaşmış yapılaşma yukarı yamaçlarda yoktur. Çünkü yukarı çıkıldıkça tipik Türk evleri görülmeye başlanır.

Muhteşem manzarası ve ihtişamlı yalılarıyla Çengelköy,İstanbul’un en gözde semtlerindendir.Ama fare sorunu yaşamaktan kaçamayan ilçelerimizdendir.

Çengelköy ve Fare

Fareler çok pis ve tehlikeli kemirgenlerdir.Fareler lağım gibi pis olan yerlerde yaşadıkları için bir çok mikrop ve hastalığı taşımaktadırlar.

Farelerin ısırmasıyla bulaşan hastalıkların başında akut ateşli hastalıkları ve veba gelmektedir.Bunlara ilave olarak fare ısırması ile deride açılan yaralardan giren mikroplar  meydana getirdiği  iltihap ve lenf düğümleri büyümesi ile kendisini gösteren bulaşıcı, had bir hastalıktır.Farelerin bulaştırdıkları hastalıklar arasında kudurz,verem ve şap hastalığı gibi tehlikeli hastalıklarda vardır.

Fareden kurtulmak oldukça zordur.Kapanlar kurulması,fare görülen ortama tabletler bırakılması pek işe yaramamaktadır.

Fare için en kesin ve garantili yöntem fare ünitelerinin yerleştirilmesidir.Ünitenin içine gelen fareler yeni jenarasyon yemleri tükettiklerinde yuvalarında ölür ve hiçbir kalıntı bırakmadan  yok olur.Böylece bir süre sonra tamamen fare sorunu ortadan kalkmaktadır.Bu yöntemi yıllardır bir çok ev,fabrika ve anaokullarında uygulamaktayız.Çengelköye olduğu gibi,İstanbul’un bir çok semtine de fareden kurtulmaları için hizmet vermekteyiz.Bu ilçe ve semtlerimizden bazıları,Eyüp,Gaziosmanpaşa,Üsküdar,Doğancılar,Şişli,Kadıköy,Sarıyer,Çamlıca,Üsküdar,Balat,Beşiktaş,Pendik,

Sarıyer,Bahçelievler,ŞirinevlerÜmraniye’dir…

 

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.