İstanbul’da Akrep İlaçlaması

Rate this post

 

 

İstanbul'da Akrep İlaçlaması
İstanbul’da Akrep İlaçlaması

 

 

 

 

Eklem bacaklı grubunun birer bireyi olan akrepler, 4 çift ayaklı ve ön tarafta 2 kıskacı bulunan ve çok zehirli haşerelerdir. Akreplerin kanatları yoktur. Çok yavaş ilerlediklerinden sanki yerden sürünerek hareket ederler.  Akrepler renk olarak değişik renklerde olabilmektedir. Beslenme ve yaşam alanına bağlı olarak değişir.Akrepler siyah, kırmızı,sarımtrak olabilirler. Yavru akrepler ise beyaz renklidir.Genellikle tüm akrepler zehirlidir.Akreplerin ayakları kıskaçlıdır ve bu kıskaçlarda radarlar vardır.Akrepler bu radarlar sayesinde,çevredeki böcekleri algılarlar ve avlamak için yaklaşırlar.Akrepler genellikle geceleri ortaya çıkarlar.

Akrep ilaçlaması yapılırken,binaların çatı aralarına,bodrumlara ve bina çevresine bakılmalıdır.Akrep yuvaları genellikle buralarda bulunur ve yuvalarından çıkan akrepler dairelere yerleşirler.

Akrep sokmasından sonra yutkunma güçlüğü,ısırılan yerde karıncalanma,üşüme ve titreme hissi,halsizlik,iştahsızlık gibi belirtiler başgösterir.Böyle bir durumla karşılaşıldığında tıbbi yardım alınmalıdır.

İstanbulda en çok akreple karşılaşılan ve ilaçlama hizmeti verdiğimiz semt ve ilçelerden bazıları Üsküdar,Beylerbeyi,Çengelköy,Beşiktaş,Pendik,Esenler,Etiler,Mecidiyeköy dür.

Akreple mücadele  için uzman kişiler tarafından  yapılan bir ilaçlama tercih edilmelidir.Uzmanlarımız akrep ilaçlamasını garantili bir şekilde 7/24 uygulamaktadırlar.

 
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma