Karınca ilaçlama

Karınca ilaçlama

5/5 - (8 votes)

Karınca ilaçlama, karıncaların sayılarını kontrol etmek, istilaları önlemek  için profesyonel ilaçlama firması aracılığıyla insektisitlerin kullanılması işlemidir.

Karınca ilaçlama hizmetini şikâyetlerinizin de gerçekleştiği alanlara bağlı olarak iç veya dış alanda uygulaması yapılabilir. Bu, karıncaların bulunduğu yere bağlı olarak içeride veya dışarıda yapılabilir. Sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama işlemi tercih ettiğimiz uygulamalar arasındadır.

İç ve dış alanda onların bulunduğu veya içeri giriş yapabileceği muhtemel alanlara bariyer yöntemi ile profesyonel sıvı ilaçlama hizmeti gerçekleştiriyoruz. Böylece hem içeri girmelerini engelliyor hem de onları temas ettikleri alanlarda etkisiz hale getiriyoruz.

Aynı zamanda İç mekanlarda sıvı ilaçlama işlemini rahat bir şekilde uygulayamadığımız tezgah üstü vb gibi alanlarda jel ilaçlama hizmetinide sunmaktayız.

İstanbulilaclama.com haşere ilaçlama firması olarak karıncalara karşı %100 memnuniyet garantili ilaçlama hizmeti sunmaktayız. Tüm detaylar ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evde Karınca Nasıl Yok Edilir ?

 

Evde Karınca Nasıl Yok Edilir

 

Evde karıncaları yok etmek için mutlaka yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Aksi takdirde herhangi bir işlemden sonra bunların geri gelmesi oldukça olağandır.

 

Evinizin tüm giriş noktalarını kontrol edin. Pencere kenarları, çatlaklar, kırık yada bozuk kapı ve pencere noktaları onların içeri girişine izin vermektedir. Bu alanlar mutlaka onarılmalıdır.

 

Evinizin çevresinde yada bahçesinde gözünüzle tespit edebildiğiniz karınca yuvaları mutlaka sizin için risk demektir. Bu alanların ilaçlanarak onların etkisiz hale getirlmesi gerekir.

 

Binanızın çevresinde yada içinde bulunan nem ve su sızıntısı sorunlarını mutlaka onarın. Karıncalar da dahil olmak üzere tüm haşereler suya ve neme çok fazla gelirler. Kalıcı çözüm için bu çok önemli bir adımdır.

 

Evinizin çevresi ve içinin özellikle giriş noktaları ve süpürgeliklerin profesyonel ilaçlama hizmeti ile bariyer yöntemi ile ilaçlanması gerekir. Bu şekilde onları en son aşamada öldürebilir ve etkisiz hale getirebilirsiniz.

 

Ev de çok az sayıda gördüğünüz karıncalar için uçucu yağları ve doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu konuda tecrübemize binaen bizi çağıran müşterilerimizden aldığımız binlerce karınca sorunu analizine göre doğal yöntemler herhangi bir istiladan kurtulmayı maalesef engellememektedir.

 

 

Karınca Tebeşiri

 

Karınca tebeşiri onlar karşı mücadele etkili olup olmadığı çok merak edilen bir konudur. Karıncaları uzak tutmak, Karıncaları öldürmek, Bir karınca sürüsünü takip ettikleri yoldan çıkarmak  gibi bir çok merak edilen husus bulunmaktadır.

 

Karınca tebeşiri kesinlikle onları öldürmez ve uzaklaştırmada etkili değildir. Kısa bir süreliğine kendi oluşturdukları kokuyu baskılayabilir veya yanıltabilir fakat karıncalar bu duruma hızlıca adepte olurlar ve tekrar eski işleyişlerine devam ederler.

 

Karınca tebeşirinin oluşturduğu etki ortamda temizlik yaptığınızda oluşan etkinin birebir aynsıdır. Kısa süreliğine yollarını kaybedebilirler fakat hızlıca adapte olur ve onları etkisiz hale getirmede yada bir istilada size sadece zaman kaybettirir.

 

 

Evde Karınca Neden Olur?

 

Evde Karınca Neden Olur

 

Evde karınca olmasının bir çok sebebi bulunmaktadır. Genel olarak bu sebepleri 3 ana başlıkta toplayabiliriz. Karıncalar yiyecek, su ve yuva aramak üzere evinizde bulunabilirler.

 

Karıncalar besin aramak için gelirler.

Tatlı, şekerli, karbonhidrat ağırlıklı besinler karıncaların özellikle dikkatini çeker.  Bu açıdan ürünlerin ambalajlı şekilde muhafazalı kaplarda tutulması ve ortamın temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde gelişmiş ilteşim becerileri sayesinde gıdayı tüm koloniye haber verip istilanın boyutlarını arttırabilir.

 

Karıncalar su kaynağı bulmak için gelirler.

Karıncalar da bir çok böcek türü gibi suyu hayati öneme sahip şekilde kullanırlar. Bu açıdan oluklar, saksılar, kovalar ve diğer kaplarınıza özellikle dikkat ederek evinizin dışındaki durgun su kaynaklarını kontrol edin. Sızdıran boruları veya muslukları onarın. Bodrumunuzda aşırı nem olup olmadığını kontrol edin.

 

Karıncalar güvenli yuva bulmak için gelirler.

Karıncaların üremek ve diğer yırtıcılardan korunmak için yuvaya ihtiyaçları vardır. Evinizde deforme olmuş alanlar onlar için yuva imkanı sunabilir. Bu sebeple evinize gelip yerleşirler. Bunu önlemek için hasarları onarabilirsiniz. Son çare olarak ise profesyonel karınca ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

 

Karınca ilaçlama fiyatları

Genelde yaz aylarında bulunduğunu söylediğimiz karıncalar evlerde özellikle mutfak tezgâhlarında baş göstermektedirler. Eğer kışında evinizde karıncaları yoğun şekilde görmeye devam ediyorsanız bu durumda evinizde karıncaların yuva yaptığını söyleyebiliriz. Kesinlikle yuvaları tespit edilerek uygun ilaçlama yöntemi yapılmalı ve yuvaları yok edilmelidir.

karınca, karınca-ilaçlama

Eğer karıncaların tamamı yok edilmezse evinizde yere düşen en ufacık bir yemek artığının başında koloni halinde toplanan karıncaları rahatlıkla görebilirsiniz.

 

Karınca ilaçlama nasıl yapılır ?

 

Karınca ilaçlama nasıl yapılır

 

Tuvalet ve mikropların yoğun olduğu diğer ortamlarda da dolaşan karıncaların ayaklarına takılan parazitler yiyecek ve içeceklerin üzerlerinde dolaşarak sağlığımızı büyük ölçüde tehdit edebilecek hastalıklara yok açabilmektedirler.

Karınca ilaçlaması konusunda uzman ekibimizden destek almak için hemen şimdi çağrı merkezimizi arayınız TEL 444 34 71

 

Karınca

Karıncalar koloniler halinde yaşayan, ince belleri ve belirgin antenleri ile kolayca tanımlanan sosyal haşerelerdir. Toplayıcı olarak beslenen bu canlılar hemen hemen tüm ürünlerle beslenebilirler.

Karıncalar hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız : Karınca 

 

Kanatlı Karınca

Kanatlı karınca yada uçan karınca karınca olarak bilinen bu haşereler aslında karıncaların çiftleşme döneminde  aldıkları bir formasyondur. Kanatlı karıncalar çiftleşme sonrasını kanatlarını dökerler.

Kanatlı karıncalar ile alakalı daha fazla bilgi almak için mutlaka tıklayınız: Kanatlı karınca

 
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma