Karınca

Rate this post

 

karınca resmi ilacı ilaçlaması
www.istanbulilaclama.com

KARINCA

Hayvanlar aleminin en ufak ve en çalışkan canlılarından olan karıncaların binlerce türü vardır, karıncalar koloni halinde yaşarlar. Baş göğüs ve karın olmak üzere vücutlarında 3 bölüm vardır.  3 çiftten toplam altı ayakları vardır, ağızlarında kesici kıskaçları ve başlarının üstünde bir çift iletişimi sağlayan anten vardır.  Boyun ve bel kısımları oldukça incedir. Hem ot hem de et ile beslenebilirler. Boyu türüne göre mm den başlar santimlere ulaşır.

Karınca yuvasını yaşadığı mekanın derinlerine kadar kazarak kendisi yapar. Böcekler alemi içerisinde en çalışkan olarak bilinir. Gününün 15-18  saatini çalışarak geçirir.  Karıncanın kas yapısı itibariyle bir insandan -bedenine göre- yüzlerce kat daha güçlü olduğu görülmektedir.  Karıncalar genellikle kendi vücut ağırlığının 50- 55 katı kadar ağırlığındaki cisimleri kolayca kaldırabilirler. Karıncalar yuvalarına götürdükleri yaprakları ymez, bu yapraklar üzerinde mantarlar üreterek o mantarları yerler. Aynı zamanda karıncalar ölü böcek ve hayvanları da yiyebilirler.

Karıncalar besinine ulaşmak için başucundaki antenleri ile yiyeceğinin yerini tespit edebilirler. Her karınca grubunun işi birbirinden farklılık arzeder.
Karıncalar yaptığı işe göre farklı isimlerle anılırlar.  Bunlar: işçi karınca,savaşçı karınca,çöpçü karınca, köle karınca, böcekçi karınca,kraliçe.
Ev, iş yeri, ofis ve diğer mekanlarınızdaki karıncalarla mücadele için şirketimizden bilgi ve destek alabilirsiniz. İsterseniz kargo ile karınca ilacı gönderimi yapmaktayız.

KARINCAYLA İLGİLİ MERAK EDİLENLER

1 – KARINCALAR NE YER?
Karıncalar ürettikleri mantarları, bitki ve böcek ölülerini toplayıp yerler.

2 – KARINCA YUVASINI NEREDE YAPAR?
Karıncalar yuvalarını ağaç köklerinde ve toprak  derinliklerinde kendileri kazarak didinerek yaparlar.

3 – KARINCALAR İNSANI ISIRIR MI?
Karıncaların insanları ısıran türleri mevcuttur.

Evimi , iş yerimi karınca bastı diyenler bizi arasın, garantili bir şekilde ilaçlamasını yapalım.

 
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma