KURTKÖY FARE İLAÇLAMA

Rate this post

Kurtköy, Pendik ilçe olana dek Kartal ilçesine bağlıydı. Pendik ilçe olunca ilçeye bağlı bir semt olmuştur. Kurtköy, kuzeybatısında  bulunan Aydos Dağı eteklerine kurulmuştur. Güneyde Tuzla Aydınlı, batısında Pendik Yayalar Mah. , doğuda Tuzla Orhanlı ve Akfırat Beldeleri, Kuzeyde Sultanbeyli ve Şile ilçeleri bulunmaktadır.

Kurtköy, lüks ve yüksek katlı siteleriyle son yıllarda büyük gelişme kaydetmiş Yenişehir mahallesine olan yakınlığıyla büyük önem kazanmıştır.

Pendik ilçe merkezi ve Yenişehir mahallesini birbirine bağlayan köprü vazifesini görmektedir.

Son yıllarda çevre mahallelerdeki gelişimden olumlu etkilenerek, ticari ve konut anlamında çok büyük gelişmeler gösteren Kurtköy küçük bir merkez haline gelmiştir. Yeni şehir mahallesindeki bu site oluşumu Kurtköy‘ü pozitif yönde etkilemiş,gelişimine katkıda bulunmuştur.

Diğer yandan Kurtköy,sanayileşme bakımından oldukça zengin bir semttir.Şehir merkezine uzaklığından dolayı bir çok fabrika burada kurulmuş ve faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Konutsal alanları ise, gecekondu ve binalaşma olarak ikiye ayrılmıştır. Son yıllarda yenişehir mahallesindeki site kültürü ve Sabiha Gökçen Havaalanının kurulması, Kurtköy’deki gecekondulaşmanın önüne geçmiş görünmektedir.Bu sayede Kurtköy’de de yüksek binalar oluşmuş,konut sayısı günden güne artmıştır.

Kurtköy eski bir yerleşim merkezi olmasından dolayı hem gecekondularda ve binalarda hem de fabrikalarda haşere ve fare sorunu yaşayan semtlerimizden biridir.

Apartman ve dairelerde sıklıkla karınca,kanatlı karınca, hamam böceği, kalorifer böceği, tatarcık, tarla faresi, kertenkele, pire, tahtakurdu, tahta kurusu, kırk ayak, karasinek, sivri sinek, fare gibi bir çok haşere görülüyor. Ama Kurtköy’de sıklıkla fare şikayetiyle karşılaşmaktayız.

Fareler lağım gibi pis olan yerlerde yaşadıkları için bir çok mikrop ve hastalığı taşımaktadırlar.

Farelerin ısırmasıyla bulaşan hastalıkların başında akut ateşli hastalıkları ve veba gelmektedir.Fare ısırması ile deride açılan yaralardan giren mikroplar  meydana getirdiği  iltihap ve lenf düğümleri büyümesi ile kendisini gösteren bulaşıcı, had bir hastalıktır. Farelerin bulaştırdıkları hastalıklar arasında kuduz,verem ve şap hastalığı gibi tehlikeli hastalıklarda vardır.

Fareden kurtulmak oldukça zordur. Kapanlar kurulması, fare görülen ortama tabletler bırakılması pek işe yaramamaktadır.

Fare için en kesin ve garantili yöntem fare ünitelerinin yerleştirilmesidir. Ünitenin içine gelen fareler yeni jenerasyon yemleri tükettiklerinde yuvalarında ölür ve hiçbir kalıntı bırakmadan  yok olur. Böylece bir süre sonra tamamen fare sorunu ortadan kalkmaktadır. Bu yöntemi yıllardır bir çok ev, fabrika ve anaokullarında uygulamaktayız.

İstanbul’un bir çok semtine de fareden kurtulmaları için hizmet vermekteyiz.

Bu ilçe ve semtlerimizden bazıları; Eyüp, Gaziosmanpaşa, Üsküdar, Doğancılar, Şişli, Kadıköy, Sarıyer, Çamlıca, Üsküdar, Balat, Beşiktaş, Pendik,

Beylikdüzü, Maslak, Sarıyer, Bahçelievler, Pendik, Şirinevler, Gaziosmanpaşa, Esenler, Ümraniye’dir…

Tüm ilçelere garantili böcek ilaçlama ve fareyle mücadele hizmeti vermekteyiz.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma