Kurtköy MiteToz Akarı ilaçlama

Kurtköy Mite ve Toz Akarı ilaçlama
www.istanbulilaclama.com

Kurtköy MiteToz Akarı ilaçlama

Kurtköy, Pendik ilçe olana dek Kartal ilçesine bağlıydı. Pendik ilçe olunca ilçeye bağlı bir semt olmuştur.Kurtköy, kuzeybatısında  bulunan Aydos Dağı eteklerine kurulmuştur. Güneyde Tuzla Aydınlı, batısında Pendik Yayalar Mah., doğuda Tuzla Orhanlı ve Akfırat Beldeleri, Kuzeyde Sultanbeyli ve Şile ilçeleri bulunmaktadır.

Kurtköy,lüks ve yüksek katlı siteleriyle son yıllarda büyük gelişme kaydetmiş Yenişehir mahallesine olan yakınlığıyla büyük önem kazanmıştır.

Pendik ilçe merkezi ve Yenişehir mahallesini birbirine bağlayan köprü vazifesini görmektedir.

Son yıllarda çevre mahallelerdeki gelişimden olumlu etkilenerek,ticari ve konut anlamında çok büyük gelişmeler gösterenKurtköy küçük bir merkez haline gelmiştir.Yeni şehir mahallesindeki bu site oluşumu Kurtköyü pozitif yönde etkilemiş,gelişimine katkıda bulunmuştur.

Diğer yandan Kurtköy,sanayileşme bakımından oldukça zengin bir semttir.Şehir merkezine uzaklığından dolayı bir çok fabrika burada kurulmuş ve faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Konutsal alanları ise,gecekondu ve binalaşma olarak ikiye ayrılmıştır.Son yıllarda yenişehir mahallesindeki site kültürü ve Sabiha Gökçen Havaalanının kurulması,Kurtköydeki gecekondulaşmanın önüne geçmiş görünmektedir.Bu sayedeKurtköy’de de yüksek binalar oluşmuş,konut sayısı günden güne artmıştır.

Kurtköy

Kurtköy eski bir yerleşim merkezi olmasından dolayı hem gecekondularda ve binalarda hem de fabrikalarda haşere ve fare sorunu yaşayan semtlerimizdendir.

Kurtköyde sıklıkla mite(toz akarı) şikayeti ile ilaçlama yapmaktayız.

Mite gözle görülmesi çok zor olan ancak kaşıntı ile ortaya çıkan bir  parazittir. Beslenmesini insan derisi üzerinden gerçekleştirirken bazen insanın vücudunda iğne batmaları meydana gelir.

Mitelerin en çok tehlikeli kısmı günde kendi ağırlığının çokça katı dışkı bırakmalarıdır. Bir mayt (mite) yaklaşık günde 20 – 30 defa dışkı bırakır. Ev akarları ile insanlar açısında çok tehlikeli parazitlerdir. Bu akarlar özelikle evde bulunan ve emekleyen çocuklar için çok tehlikelidirler. Akar ( mite) canlısını görmek için evdeki halılara mercek veya büyüteçle bakmak yeterlidir. İnsan vücudunda Mite (mayt ) bulunan bir insan anlamsızca kaşınır ve bazen vücudunda küçük lokal kızarıklar görülebilir

Yatak-yorgan,halı gibi tüm kıyafet ve eşyalarınızda sayıları milyonları bulabilecek kadar çok olabilir.

Miteler insan hayvan ve diğer canlıların yaşadığı her ortamda yaşarlar. Özelilkle tozlu pis ortamda yaşamayı severler.

Toz akarı(mite) görülen ortam acilen ilaçlanmalıdır.Mite görülen mekanlarda profösyonel ilaçlama firmalarından hizmet istenmelidir.

Kurtköy gibi tüm ilçe ve semtlerde parazit ve haşere ilaçlamalarını garantili olarak yapmaktayız.

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.