SUADİYE PİRE İLAÇLAMA

Rate this post

Suadiye İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alan bir semttir. İstanbul’un caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi üzerinde bulunur ve sahili vardır. 1905 yılında yapılan tarihi Suadiye Camî ve Feride Geçit’ini kapsar. Adını Suad Hanım adına yaptırılan Suadiye Camii’nden alır. Ayrıca Kadıköy semti Osmanlı döneminde köy olarak kurulan ve İstanbul merkezine uzak bir köy olarak kabul edilmekteydi. Kadıköy’de halen eski köylü ailelerin bir kısmı ikamet etmektedir. İstanbul’un diğer bölgelerine göre en az göç alan yerlerden biridir.

Suadiye, nezih insanları ve sakin yapısıyla huzur dolu semtlerimizdendir. İstanbul’un en gözde ilçelerinden Kadıköy’e bağlı Suadiye semti hem alışveriş imkanlarıyla hem de konutlaşma olanağıyla İstanbul’luların ilgisini çekmektedir.

Son derece nezih bir semt olan Suadiye’de gerek ev, binalarda gerek ise ticarete yatkın ortamlarda haşereler görülmektedir. Suadiye’de en çok görülen haşerelerden biri de piredir.

Pire; küçük ve kan emici hayvanlar grubu içinde yer alan bir haşeredir.

Yer yüzünün her kıtasında yaşayabilen pireler, farklı boy ve yapıdadırlar.

Pirenin karın kısmı çok büyük olup, insandan ve hayvanlardan oldukça fazla kan emerek beslenirler. Genellikle sarı, siyah, kırmızı ve kahverengi gibi renklerdedirler.

Dünyanın her yerinde ve her kıtasında yaşayan pireler, insanlara birçok hastalık bulaştırırlar. Pireler bulunduğu ortamda çabucak yumurta bırakarak çoğalır. Pireler çok aktif hayvanlardır ve çok çabuk hareket ederler. Üzerinde yaşadığı canlıyı ısırıp kanını emerler Suadiye‘de pire sorunu yaşamakta olan yerlerdendir. Suadiye ilçesine sık sık pireden kurtulma desteği vermekteyiz. Pire çok hızlı üreyen bir haşere türü olduğu için, görüldüğünde hemen ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Pire ilaçlaması kokulu ve sıvı şekilde yapılmaktadır. İlaçlamadan sonra 4 saat kadar ortamı terk etmek ve sonrasında iyi şekilde havalandırmak yeterli gelmektedir. Yeni jenerasyon insektisitler kullanıldığında kesin çözüm alınır.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma