Tahta Kurusu ilaçlama

tahta kurusu kanatsız bir haşeredir .Tahta  kurusu ilaçlama, kanatsız bir haşeredir. Kan emerek yaşar.En küçükleri 2cm en büyükleri ise 5-6 cm civarındadır. Tahtakurusu  çeşitleri, farklı kahve rengi tonlarındadır. Tahta kurusu ev içerisine alışveriş yoluyla, misafirle, içeri giren eşyalarla, gelebilir. Tahta kurusu ev içerisinde yatak arası, koltuk dikiş araları, mobilya altı gibi yerlerde yerleşir özellikle akşamları ortaya çıkar

İnsanoğlu binlerce yıldır önce mağaralarda yaşamaya başladığından bu yana tahta kuruları bizimle. Bir tahta kurusunu hiç görmemiş birisinin onu gördüğünde tanımlaması elbette zordur.

Tahta kurusu Nasıl Önlenir ? & Tahta Kurusu ilaçlama nasıl Yapılır ?

Genellikle kötü şansa yayıldığından, bir tahtakurusu istilasını önlemek imkansızdır. Ancak istila edilme olasılığınızı azaltmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır: Evinizde veya konaklama yapacağınız yerde uyumadan önce, tahtakurularının izlerini kontrol ettiğinizden emin olun.

İkinci el yatak odası mobilyalarını iyice kontrol etmeden almaktan kaçının. Eğer istila bir odada kalmış ise, eve geldikten sonra, hemen bagaj ve giyim ürünlerini tahtakurusu için kontrol edin. Tahtakurusu bulursanız, böcek ve yumurtalardan kurtulmak için bagaj, giyim ve yatak takımlarına yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Ya; her şeyi ‘sıcak ‘(60 ° C) sıcaklık ayarında yıkayın; ‘sıcak bir ortamda en az 30 dakika kurumaya bırakın; ya da her şeyi kuru temizlemeye verin; veya her şeyi bir torbaya koyun ve daha sonra en az 3 gün boyunca derin dondurucuda bekletin.

Oteller gibi bazı işletmeler için, profesyonel bir haşere kontrol organizasyonu tarafından proaktif bir izleme rejimi erken belirtilerin tespit edilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, personelinizi oda temizliği ve çalışması sırasında nelere dikkat edecekleri konusunda eğitmek,  problem erken  tespit edebileceğiniz ve böylece itibarlarınızı koruyabileceğiniz anlamına gelir.

Tahta kurusu ilaçlama sonrası

Tahta kurusu ilaçlaması kokulu yapıldığından 4 saat kadar ilaçlama yapılan ortamdan uzak kalmak sonrasında havalandırarak girmek gerekir.Tahtakurusu ilaçlamasını garantili bir şekilde yapan firmamız ve uzmanlarımız bu uygulamayı İstanbul’un  bir çok ilçesinde sıklıkla yapmaktadır. Tahtakurusu İlaçlamasından 21 gün sonra haşere aktivitesi görüldüğünde kesinlikle hiç bir ücret talep edilmeden ikinci ilaçlama gerçekleştirilmektedir.

 • Tahta Kurusu ilaçlaması doğru insektisitler ile yapılmalıdır.

Tahta Kurusu hakkında bilgiler, tahta kurusu neye benzer ?

Tahta kurusu, koyu kahve renkli, tipik bir elma çekirdeği büyüklüğünde, yassı ve oval şeklindedir.

Tahtakurusu, yaklaşık 5 mm boylarında antenli ve 6 bacaklı bir haşere türüdür. Bu haşerelerin kanatları bulunmamaktadır. Antenleri ile iletişim kurabilmektedirler. Beslenmeden çok uzun bir süre yaşayabilen bu haşereler, üremeyi kan emdiği müddetçe yapabilir. Yumurtlama şeklinde ürer ve en az 200 yumurta üretebilir. Ev içerisine yerleştiği zamanlarda mobilya altlarına, koltukların dikişlerinin arası gibi sıcak ne nemli yerlere yerleşerek yumurtlamaya başlarlar.

Tahta kuruları genellikle 5-10 dakika hortumlarını derinize geçirip kanınızı emerler. Sadece bir yerinizden değil birkaç yerinizi ziyaret ettikten sonra ağırlıklarının birkaç katı kadar emdikten sonra karınlarını doyurup ayrılırlar.

Tahta kuruları ısırmayla herhangi bir hastalık taşıdıkları bildirilmemiş olsa da, hassas bünyelerde alerjik reaksiyonlara yol açabiliyorlar. Isırıklar şiddetle kaşıntı hissi verdiğinden, aşırı kaşımayla cilt sorunu veya iyileşme sonrası iz kalması sorunları yaşanabiliyor.

Tahta kurusu Nerelerde Görülür?

Evlerde duvar kağıtları, duvar çatlakları, resimlerin arkası, eski ve kullanılmayan sobalarda görülür.Tahta kurusu ilaçlama evlerde duvar kağıtları, duvar çatlakları, resimlerin arkası, eski ve kullanılmayan sobalarda, halı altında, minder, yastık, yorgan püskül ve dikiş yerlerinde, yatak örtülerinde, yatak tabanları ve mobilyalar, karyolada, kuş yuvalarında, zemin çatlakları ve kıvrımlarında yaşamaktadır.

Turizim ile insanların seyahatleri ve son yıllarda böcek ilaçlarına karşı direnç gelişimi nedeni ile hızla tüm dünyada sayıları artmaktadır.Geceleri ortaya çıkar ve uyuyan insanlardan kan emerler.

Tahtakuruları her ortamda canlı kalmayı başarabiliyorlar. Havanın sıcak veya kuru olması önemsiz onlar için. Çok soğuk havalarda yarı uyku durumuna geçip hiç yemeden 1 yıl yaşayabiliyorlar.

Tahta Kurusu ilaçlama , Tahtakurusu ezildiği zaman kötü bir koku bırakmasıyla bilinir. Dişi tahtakurusu tek seferde 250 kadar yumurta bırakabilir.1 hafta içinde yavrular yumurtalardan çıkar ve birkaç ay içinde erişkin hale gelirler. Erişkin tahtakuruları hiç bir şey yemeden 1 yıl yaşayabilirler.

tahta-kurusu, tahta-kurusu-ilaçlama

Tahta Kurusu ilaçlama , Gece ortaya çıkan tahta kuruları,duvar kağıtlarının arasında,parke ve süpürgeliklerin arkalarında saklanırlar. Tahtakurusu insanların kanını emerek beslenir.Dolayısı ile bir çok hastalık bulaştırmaya meyillidir.

Tahta kurusu görülen ortamda uzman kişilerce ve sağlık bakanlığı onaylı ilaçlarla ilaçlama yapılmalıdır.

Tahta kurusu ısırığı ve insana zararlı nelerdir

   • Kan Emer
   • Yataklarda – Çekyat ve Koltuklarda Olur
   • Cilde ciddi tahribat yapar
   • Yatakları Sarar
   • Geceleri Ortaya Çıkar

Tahta Kurusu Isırığı Kaşıntı ve Kanama Yapar

tahta kurusu kaşıntı ve kanama yapar.

Tahta kurusu ilaçlama, özellikle yatak , çekyat ve koltuk gibi ev eşyalarında ve sıklıkla inşaat şantiyelerinde koğuşlarda görülmektedir. Bu böcekler istirahat randımanında ciddi eksilmelere neden olur, uykudan eder, dinlenmeyi önler.

Tahta kurusu daha çok geceleri yatakların dikiş yerlerinden çıkar ve uyuyan insanların kanını emer. Tahta kurusu olan yataklarda -eğer problem en az 2 aylık ise- damla damla kan lekeleri de görülebilir.

Tahta kurusu ilaçlama yaptığımız ilçe ve semtler

Avcılar, Cihangir, Eyüp, Pendik, Beşiktaş, Üsküdar, Doğancılar, Gayrettepe, Altunizade, Hadımköy, Etiler, Bağcılar, Çengelköy, Ulus’u örnek verebiliriz.

Sizde en uygun fiyatlarla ve %100 ilaçlama garantisiyle evinizi ilaçlatmak için geç kalmayın hemen telefon numaralarımızdan bize ulaşın böcekler sorununuz olmasın ! İstanbulilaclama.com güvencesiyle haşerelere son hemen son verin !

Diğer yazı linklerimiz ;

böcek ilaçlama

pire ilaçlama

fare ilaçlama

 

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.