ALİBEYKÖY BÖCEK İLAÇLAMA

Rate this post

Alibeyköy, İstanbul’un Eyüp  ilçesi sınırları içindeki bir semttir. Tarihinde mısır tarlaları ile bilindiğinden günümüzde aynı tarlalardan eser olmamasına karşın semtin girişindeki dev mısır heykelinde de görülebileceği gibi semtin sembolü olarak seçilmiştir.

Alibeyköy‘e adını veren Ali Bey, Karesi Beyliği Emirlerinden Evrenos Gazi nin oğlu Ali Bey’dir. Orhan Bey’in beyliği ele geçirmesinden sonra Karesi Beyliği Osmanlı hizmetine girmiş ve Evrenos Gazi Rumeli’deki fetih hareketlerinde Orhan Bey’i desteklemiştir. Hizmetlerinden ötürü Orhan Bey, Evrenos Bey’e vakıf için İstanbul’da istediği yerleri bağışlamıştır.

Evrenos Gazi’nin oğlu Ali Bey de zamanının Osmanlı sultanlarından olan Fatih Sultan Mehmet’i fetihlerinde desteklemiş ve o da babası gibi Fatih Sultan Mehmet tarafından iltifat görmüş ve günümüzdeki Alibeyköy semti sınırları içindeki bir çiftliği kendisine mülk olarak vermiştir.

1485 yılında vefaat eden Alibeyin türbesi Yenice-i Vardar’ da bulunmaktadır.

Eyüp ilçesine bağlı olan Alibeyköy semti  zaman içinde gelişerek, ev ve fabrikaların kurulmasıyla kalabalıklaşmıştır. İnşaat alanlarının çoğalması, yüksek binaların oluşmasıyla kalabalıklaşan Alibeyköy’de haşere görülmeye başlanmıştır. Tüm haşereler için en etkin yöntemleri kullanarak yaptığımız ilaçlamalar sonunda Alibeyköy sakinlerini ve Eyüp ilçesinin tüm mahalle ve semtlerindeki konut ve iş yeri sahiplerini böcek ve tüm haşerelerden kurtarmaktayız.

 Kokulu, kokusuz ve jel ilaçlamalarımızla haşereye en uygun yöntemi seçerek, konutlarınızı boşaltmanıza gerek kalmadan böcek ilaçlamanızı yapıyoruz. Sağlık bakanlığı onaylı insektisitlerimiz sayesinde yapılan ilaçlamadan olumsuz etkiler almadan böceklerden kurtuluyorsunuz.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma