ANADOLU YAKASI FARE İLAÇLAMA

Rate this post

Fare hayvanlar âleminin birer üyesi olup kemirgenler içinde incelenen memeli bir hayvandır. Fareler diğer haşerelerden farklı bir yapıya sahiptirler. Dünyanın her yerinde yaşayan ve hem otçul hem de etçil beslenen hayvanlardır.

Yapıları türlerine bağlı olarak değişmektedir fakat vücut biyolojileri aynıdır. Fare iskelet sistemine sahiptir. Bu bakımdan vücut yapısı gelişmiş bir haldedir.  Farelerin genetik yapısı ile insan genetik yapısının ileri düzeydeki benzerliği ve üreme hızları dolayısıyla, kobay olarak yaygınca kullanılırlar. Yanaklarından omuzlarına kadar inen küçük astarlı iki dış çene keseleri vardır. Fareler bu keselerde yiyecek taşırlar, temizlemek gerektiğinde de içini dışına çıkararak çevirip temizlerler. Farelerin 4 ayağı vardır ve ayaklarının ucunda parmakları ve her parmağının uç kısmında tırnakları bulunur bu sayede çok yüksek yerlere tırmanırlar ve çok hızlı koşarlar.

Yeryüzünün bütün karalarına dağılmışlardır. Farenin dişlerinin özelliği, çok sert cisimleri dahi kemirebilirler. Mermer, parke gibi ürünleri de kemirebilirler.

Tarlalara, ambarlara ve evlere dadanarak insanın besin kaynaklarına ortak olurlar. İnsan eliyle yapılmış korunaklı yapılarda yaşamayı yeğleyen birçok tür, depolanmış yiyecekleri tüketen, her çeşit gereci kemiren, hatta hantavirüs, tifüs, veba gibi salgın hastalıkları taşıyabilen önemli zararlılardır. Doğada yaşayan ve kalabalık sürüler halinde bulunduklarında zaman zaman tarım ürünlerine büyük zararlar verebilir. Birçok yabanıl hayvanın en önemli besinlerinden biri olan fareler bu yönleriyle doğal dengeyi koruyan hayvanlar olarak da kabul edilir.

Fare görülen ortamlarda en etkili mücadele yöntemi, istasyonların kurulmasıdır.

Fare istasyonunu anaokulu, fabrikalar,ev ve iş yerleri olmak üzere tüm kapalı ve açık mekanlara yerleştiriyoruz.

Tüm mekanlardaki fareleri tamamen yok eden bu sistemi yıllardır garantili olarak uyguluyoruz.

Anadolu yakasında kemirgen ünitelerini sıklıkla yerleştirdiğimiz ilçelerden bazıları;

Ataşehir, Pendik, Kartal, Üsküdar, Ümraniye, Çengelköy, Sultanbeyli, Kurtköy, Bostancı, Maltepe, Bağlarbaşı,

Bostancı, Kuzguncuk, Çekmeköydür.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma