BÖCEK İLAÇLAMA PENDİK

Rate this post

İstanbul’ un sahil boyunda olan ilçelerinden Pendik denize olan yakınlığı ile bilinmektedir. Böcek ilaçlama Pendik olarak çok sayıda böcek türü ile karşılaşmakta olduğumuz Pendik de hızlı gelişen yapılaşmalar ve mevsimsel değişiklerden dolayı çok fazla böcek türü bulunmaktadır.  Bunlara birkaç örnek vermek gerekirse Lağım faresi, ev faresi, şark hamam böceği, alman hamam böceği, oryantal hamam böceği, kalorifer böceği, pire, çıyan, akrep, kırkayak, salyangoz, çekirge, tahtakurdu, tahtakurusu, güve, gümüşçün, kulağakaçan, toz böceği, karınca, kene, arı, tespih böceği, bit, örümcek, yılan, gibi daha birçok böcek türü bulunmaktadır. Bu böcek, kemirgen ve sürüngenler birçok salgın hastalığa ve ölümle sonuçlanan yaralanmalara neden olmaktalar. Farelerin eski dönemlerde salgın hastalıkların yayılması için kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Böcek ilaçlama pendik arama sonuçlarında bu linki en üstte göreceksiniz. Böcek ilaçlama Pendik olarak deriz ki ;

Farelerin taşıdığı ve neden oldukları birkaç hastalık türü

  • Hıyarcıklı veba

Halk arasında  ‘kara ölüm’ olarak da bilinen hıyarcıklı veba fareler ve pireler üzerinde bulunur onlara bir zararı olmasa da insanlarda ölümle sonuçlana bilen bir virüstür. Virüs bulaştıktan 3 ile 8 gün içerisinde belirtilerini gösteriri üşüme, ateş, ishal, baş ağrısı, ve iç organlarda başlayan kanamanın sonucu ciltte morarmalar başlar çok tehlikeli bir bakteri olan Yersinia pestis neden olur.

  • Hantavirüs

Fareler ve diğer birkaç kemirgen daha hantavirüs taşıyıcısıdır. Bu virüs farelerin böbrek, akciğer gibi iç organlarında bulunur ve dışkı yolu işle dışarı atarlar ve bilinen odur ki bu virüs koklamam yolu ile bulaşır. Isırık yolu ile bulaşma olasılığı çok düşüktür. Bu virüs böbrek yetmezliği, akciğer ödemi ve şoka girmek gibi ölümlerle de sonuçlanabilmektedir.

  • Leptospiroz

Hayvanlardan, kemirgenlerden insanlara bulaşan enfeksiyona verilen isimdir. İnsanlara bulaşma şekilleri oluşan sel ve yağışlar sonucu içme sularına karışan hasta hayvanlarla, hasta hayvana temas yoluyla bulaşmaktadır. Enfeksiyon bulaşınca olan belirtiler kırmızı gözler, ateş, titreme, boğaz ağrısı, ishal, karın ağrısı, kusma olarak gözlemlenmektedir. Böcek ilaçlama Pendik olarak ,

Kesinlikle evinizde iş yerinizde yani yaşam alanlarınızda karşılaşmış olduğunuz kemirgen, böcek ve sürüngenlere kendiniz müdahale etmeyiniz ve hemen profesyonel bir yardım için 444 34 71 numaralı telefondan bizleri arayarak bilgi ve randevunuzu oluşturabilirsiniz. Böcek ilaçlama Pendik isimli makalemizi okuduğunuz için teşekkürler.

Pedik’ten böcek ilaçlama randevu talepleriniz için bizi şu numaradan arayabilirsiniz 444 34 71
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma