Çatı Faresi

Rate this post

Çatı Faresi ilaçlama

imdat fare ilacı ilaçlaması acele acil hemen
çatı faresi ilaçlama servisi

Biyolojisi
Yetişkin bir çatı faresi, kuyruğu hariç 16-22 cm boyunda ve 80-400 gr ağırlığında olabilmektedir.  Sivri burnu, kocaman kulakları  ve iri iri  gözleri olup, kahverengi veya siyah tüylere sahiptir, çok iyi tırmanışlar yapabilmektedirler.

Binaların içerisinde ve bodrum katlarında, çatısında, çöplerin ve odun yığınlarının  içerisinde yaşar ve barınırlar. Bir yetişkin çatı faresinin dışkısı lağım faresinin dışkısı gibidir  ama sivri uçludur. Çatı fareleri 4 ayda ergin hale gelir ve 12-14 ay ömürleri vardır.

Bir keresinde 4-7 yavru doğurur ve yılda 6 kez döllenebilirler. 11 mm den büyük olan bir  aralıktan rahatlıkla geçip gidebilirler.

Farelerin her türü Leptospirosis, Brucellosis, Selmonella,  Kuduz ve Şap gibi bir çok hastalığı yayarak büyük tehlike teşkil ederler.

Çatı faresi boyut itibariyle lağım faresinden büyüktür. Çatı faresi apartmanların ve evlerin bodrumunda, bina içlerinde, çöp yığınları arasında ve çatılarda ve damlarda yuva yaparak bu alanlarda yaşarlar. Boyları ortalama olarak 15 cm kadar olurlar.

Çatı faresi diğerlerindenfarklı olarak erginliğe yaklaşık 5 ayda ulaşır ,  çatı fareleri vücut yapıları da çok özeldir. Çünkü çatı faresi 11-12 mm kadar dar bir çatlaktan dahi rahatlıkla geçerler. Çatı farelerin ömürleri genellikle 1 yıl kadardır.

Çatı fareleri yılda 4 – 6 defa çoğalırlar ve her defasında 5 – 6 yavru doğururlar. Çatı fareleri de diğer ev fareleri gibi insanlara hastalık bulaştırırlar. Ayak yapıları çok güçlü ve parmak uçları tırnaklıdır. Bu ayakları sayesinde binanın en yüksek yerlerine kadar rahatça tırmanabilirler.

Özellikle bahar aylarında çatı fareleri hakkındaki vak’alar artmanta olup kışın da görülebilmektedirler. Çatı fareleriyle mücadele için profesyonel bir ilaçlama servisinden bilgi ve destek alınız.mene acil bir ilaçlamaya ihtiyaç duyduğunuzda, acele ilaçlama servisimizden yrdım alabilirsiniz.

Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma