Farelerden Bulaşan Hastalıklar Nelerdir ?

farelerden bulaşan hastalıklar

Farelerde birçok virüs ve mikrop bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı birçok salgın hastalık ve yaralanmalara neden olurlar. farelerden bulaşan hastalıklar nelerdir sorusunun cevabını yazmaya çalışacağız.

Farelerden bulaşan hastalıklar nelerdir ?

  • Veba
  • Verem
  • Tifüs
  • Parazitsel hastalıklar
  • Grip

Veba nedir?

Veba genelde farelerden bulaşan bir hastalıktır. Fareler aslında bu hastalıkta taşıyıcı durumdadırlar. Veba hastalığı ‘kara ölüm’ olarak ta bilinir. Veba hastalığı bulaştıktan 2 ile 8 gün içerisinde belirtilerini göstermektedir. Ateş, titreme, dil renginde koyuluk, lenf bezlerinde şişme, kusma,  eklem ağrıları, burunda kanama,  kan tükürme, nefes almada zorluk, deride lekelenme, baş ağrısı gibi belirtiler ile kendini gösterir. Yaşam alanlarınızda bulunan farelerden kurtulmak için bizleri arayabilirsiniz.

Verem nedir?

Verem özellikle akciğerde görülen fakat böbrekler, beyin zarı , eklemler, kemikler gibi bölgelere yerleşen bir virüstür. Verem hapşırık öksürük gibi birçok yolla bulaşabilir. Fareler ile de bulaşa bilen bu hastalıktan şüpheleniyorsanız mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız.

Tifüs nedir?

Böcek türlerinin çoğunda bulunan bu virüs prowezekil ve rickettsie bakterilerinin neden olduğu bir hastalıktır. Farelerde ve diğer haşere gruplarında bulunan tifüs virüsü özellikle çocuklara çok hızlı bulaşır ve uzun süren sağlık sorunlarına neden olur. Tifüs hastalığının belirtileri titreme, baş ağrısı halsizlik, yüksek ateş, göz sulanması,  uyuyamama, bilinç kaybı, göz sulanması gibi belirtiler ile kendini göstermeye başlar bu nedenle evinizde yaşam alanlarınızda bulunan pirelerden kurtulmak için mutlaka profesyonel ilaçlama şirketlerinden yardım almalısınız.

Parazitsel hastalıklar nedir?

Parazitsel hastalık uyuz gibi mikrop ve virüsler ile oluşan genellikle dağınıklığa bağlı bir hastalıktır. Parazitler üzerinde yaşadığı canlıya hastalıklar oluştururlar, ciddi sıkıntılar verebilir.

Grip nedir?

Evet farelerden grip dahi bulaşabilir. Grip nezle ve kırıklık gibi belirtiler ile başlayan bir hastalıktır. Bulaşıcı olan bu hastalığın size nasıl geldiğini bilmiyorsanız geceleri uyurken üzerinizde fareler dolaşıyor olabilir ve solunum yolu ile sizlere grip virüsü bulaştırabilirler.

Sizlerde fare sorunlarınızdan kurtulmak istiyorsanız İstanbul ilaçlama olarak her zaman yanınızdayız. Bayer marka biyosidal ürünler kullanarak insan sağlığına zararsız ilaçlamalar yapmaktayız. Sizlerde 444 34 71 numaralı telefondan bizleri arayarak bilgi alabilir ve randevu oluştura bilirsiniz. İyi bir hizmet için İstanbul ilaçlamayı seçin.

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.