GÜVE

Güve ilaçlama Firması ve ilaçlama Fiyatları

Rate this post

Ev Güvesi ilaçlama ve Ev Güvesi Haşere Kontrolü  Için  Tavsiyeler

Siyahla benekli, sırt boyunca düz katlanmış, karakteristik altın-bronz kanatları olan bir böcektir. Giysi güveleri en yaygın olanıdır. Yetişkin yaklaşık 8mm uzunluğundadır ve uçmak yerine yürümeyi  tercih eder.

18 mm uzunluğa kadar büyürler, kurutulmuş meyve veya tahıllar gibi yiyeceklerden yün, saç, kürk, tüy, mantar veya enkazla beslenirler ve binalara girebilecekleri eski kuş yuvalarında yaygın olarak bulunan temizleyicilerdir.

İlgili Beyaz Omuzlu Ev Güvesi, kanatları vücuda katıldığı beyaz bir baş ve “omuzlar” ile kanatları benekleri mevcuttur. Yumurtalar, yuvalanacağı ve  besleneceği kumaşa tutturulur. Larvalar kahverengi kafalı kremsi beyaz tırtıllardır.

Tırtıllar, içinde bulundukları ipeksi kozaları döndürürler. Yaşam döngüsünün tamamlanması birkaç ay sürer. Sadece larva aşaması, genel bir temizleyici ve bir tekstil zararlısı olarak beslenir.

Güve davranış ve alışkanlıkları görünüşleri kadar çeşitlidir. Güveler güzel polen taşıyıcılardan ,kan emenlere kadar çok geniş bir aralığa sahiptirler.Bazı güveler önemli tarımsal haşerelerdir. Fakat çoğunluk yaşam döngüsünü insan üzerinde doğrudan önemli etkisi olmaksızın tamamlar. Genellikle kuşlar, memeliler, sürüngenler, amfibiler, böcekler, eklem bacaklılar ve hatta bazı bitkiler de dahil olmak üzere birçok hayvan için besin kaynağıdırlar. Kapalı mekanlarda insanlar genelde kiler veya kıyafet güvesi ile karşılaşırlar.

Güvelerden kaynaklanan hasar : Yün kıyafetlerini tahrip etme kabiliyetleri bakımından en ünlü olmalarına rağmen, dokuma elbise güveleri de ipek, kıl, keçe, kürk ve tüyler de dahil olmak üzere çeşitli doğal malzemelere ilgi göstermektedirler. Bu güveler, 2.5 ila 5 cm uzunluğunda boyuta sahiptirler ve solgun renklidirler. Ağ(koza) yapan kıyafet güve larvaları(yetişkinleri değil) kıyafetleri tahrip etmekten sorumludur. Hayvan bazlı kumaşları tercih ederler. Güveler, kazak, mont, battaniye, halı, süs eşyası, nevresim, yastık ve oyuncak tüketebilir. Sentetik liflerle beslenmemeyi tercih ederler, ancak harmanlanmış ve boyanmış kumaşlarla beslenmeye devam edeceklerdir .

Ev güvesi haşere ve böcek ilaçlama süreçlerinde Ne Yapılmalı ?

Suni ve sentetik lifler ev güvesi problemini azaltmıştır, ancak mantıklı önlemler tüm yünlülerin titizlikle temizlenmesini ve bunları ve kürklerin kapalı polietilen torbalarda saklanmasını veya sıkıca kapalı çekmecelere veya dolaplara kağıda sıkıca sarılmasını içerir – tercihen serin bir odada tutulmalıdır.

Güve kovucuları dolaplara asın. Giysileri depoya koymadan önce, bir aerosol güvesi önleyici ile püskürtün. Modern güve kovucuların hepsi naftalin kokusu taşımamaktadır.

Eski kuşların yuvalarını veya kumaş parçalarını çatı katından temizleyin.

Halıları düzenli olarak kenarlarına özellikle dikkat ederek temizleyin. Etkilenen giysiler, kumaşlar, yün veya halıları, özellikle dikişler, kıvrımlar boyunca ve kabartmanın toplandığı zemin veya raflardaki boşluklara tescilli bir aerosol güve önleyici  püskürtün. Alt tabakayı (lastik kaplı altlıklar değil) ve halı altlığına püskürtün. Döşemeye güve geçirici püskürtülebilir veya uygun nitelikli bir yüklenici tarafından fümigasyon yapılabilir.

Güve ilaçlama

Güveler en çok evlerde dolaplar, yüklükler, koltuk altları ve halı kenarlarında karşımıza çıkmaktadır. Yün, kumaş ve halı gibi eşyalardan beslenen bu canlılar ev hanımlarının korkulu rüyalarından biridir. Güvelere ve diğer uçan haşerelere karşı en etkili çözüm profesyonel ilaçlamadır. Özellikle kısa süre içinde çoğalma özelliğine sahip bu canlılar, evin tüm bölümlerini işgal edebilir.

Güvelere karşı uygulanan ilaçlama yöntemleri firmalar tarafından farklı şekilde uygulanmaktadır. Güve ilaçlama firması olarak alanında uzman ekiplerimiz sizi güvelerden kurtarmak için en etkili çözümleri sunar. Uygun fiyatlarla yararlanabileceğiniz güve ilaçlama hizmeti kapsamında ayrıca diğer birçok farklı uçan haşereye karşı tam koruma sağlanır. Havasız alanlarda bile uzun süre hayatta kalmayı başaran güveler, ev eşyalarının kısa süre içinde yapısının bozulmasına ve yıpranmasına neden olmaktadır.  

Güve ilaçlama Şirketi Hizmet Fiyatları

Güveler diğer uçan haşerelere göre daha zor ve detaylı teknikler kullanılarak yok edilmektedir. Bu nedenle evleriniz uygulayacağınız doğal ilaçlama yöntemleri güvelerin sadece kısa bir süreliğine ortadan kaybolmasına neden olacaktır. İlaçlama konusunda garantili hizmet sunan firmamız, uluslararası sağlık örgütleri tarafından onaylanmış sertifikalı ürünler kullanılarak yok edilmektedir. Güve ilaçlama fiyatları kullanılan bu yöntemlere göre belirlenmektedir.

Güve ilaçlama firması sizin için kısa sürede evin tüm alanlarını ilaçlayarak güvelerin yok olmasını sağlar. Dönemsel olarak alacağınız ilaçlama hizmetleri güve ve diğer haşerelerle daha karşılaşmadan yaşam alanlarınızın korunmasını sağlamaktadır.

Güve Kelebeği ilaçlama Yöntemleri

Güve ilaçlama yöntemleri arasında en etkilileri arasında:

  • ULV kokulu ilaçlama ve
  • Kokusuz ilaçlama

Yöntemleridir. Kaliteli ve en etkili yöntemlerle hizmet veren firmamızdan sizin için ideal ilaçlama yöntemini tercih edebilirsiniz. Güveler zaman içinde evin tüm noktalarına yumurta bırakarak, mutfak dolaplarından, çekmecelere kadar birçok farklı alanda karşınıza çıkabilir.

Güvelere karşı kullandığımız özel üretim ilaçlar yüzde yüz etki sağlar. Güve ilaçlama şirketi sizi başta güveler olmak üzere tüm haşerelere karşı korumaktadır. Garantili böcek ilaçlama güvencesi veren tek firma unvanına sahip firmamız, uzman personeli, yeni nesil ilaçlama teknikleri ve uygun fiyatlarla hizmetinizde.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma