Halı Böceği

Rate this post

 

Halı Böceği genellikle konutlarda kullanmadığımız eşyalarımızın içerisine girer ve burada yaşamaya başlarlar, halı güvesi olarak da bilinirler.

Siyah halı böceklerinin boyları türlerine göre farklılık gösterse de ortalama 15 mm kadr olarak bilinir. Siyah halı böceğinin kuyruğunda birkaç adet  uzun kıl bulunur. Siyah halı böceği renkleri birbirinden farklıdır. Siyah halı böceği renk olarak ya kırmızı, ya siyahya da kızıl kahverengidir.

Siyah halı böceği evlerdeki ipek,hayvan kıl, tüy, deri, ve hayvansal tüm eşyalarımızı kemirerek yiyebilir. Bazı türleri ise bitkileri ve bitki ürünlerini ziyan ederler. Siyah halı böceği yumurtasını kullanılmayan eşyaların arasına saklar. Bu böcek yumurtaları 1 veya 2 hafta içerisinde larvalaşır. Larvalar uzun bir beslenmeden sonra yetişkin haline gelir.

Siyah halı böceği ile mücadele çok zor değildir. Bu haşere böceği görüldüğünde böcek ilaçlama servisimiz ile irtibat sağlayın. istanbul’da Avrupa yakası ve Anadolu yakasında şubelerimiz ve servislerimiz mevcuttur.

Siyah halı böceği ilacı olarak hem jel ilaçlar kullanılır hem de sıvı ilaçlar kullanılabilmektedir.. Siyah halı böceği ilaçlaması mutlaka bir böcek ilaçlama servisi tarafından yapılmalı.

Doğru kullanılmayan, dikkatsizce kullanılan  ilaçlar hem haşereyi etkilemez hem de çevremizdeki canlılara zarar verebilir.  Siyah halı böceği kontrol altına alınmazsa bir süre sonra evdeki eşyaların delik delik  olduğunu görürsünüz, Halk arasında siyah halı böceği güve olarak da bilinir.

Siyah halı böceği ile alakalı merak edilenler

1 – Halı Böceği insanı ısırır mı ?
Siyah halı böceği insanı ısırmaz ancak insanın eşyalarını yiyerek zarar verdiği için çok zararlıdır.

2 – siyah halı böceği nerelerde görülür ?
Siyah halı böceği kullanmadığımız eşyalarımızın içerisine yerleşerek onları kemirirler. Kullanılmayan elbise,perdeler ve halılar içine saklanır oralarda yaşarlar.

3 – Halı böceği nasıl bir böcektir ?
Siyah halı böceği küçük yapılıdır, ortalama 15mm boyundadır, kuyruğu üzerinde kılları olan bir böcektir.

4 – Siyah halı böceği mücadelesinde hangi ilaçlar kullanılmalıdır ?
Siyah halı böceği ilaçlamalarında kokulu sıvı ilaçlar ile jel ilaçlama uygulaması etkili olmaktadır.

5 – Siyah halı böceği zehiri var mıdır ?
Siyah halı böceği zehirli değildir ancak eşyalara ve tahtalara  zarar veren bir haşere olduğu için her zaman kontrol altına alınıp mücadelesi ve ilaçlaması yapılmalıdır .

Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma