hamam böcekleri hastalık

Hamam Böceklerinin Bulaştırdığı Hastalıklar

Rate this post

Hamam böceklerinin birçok türü bulunmaktadır.

  • Şark hamam böceği (karafatma)
  • Amerikan hamam böceği
  • Alman hamam böceği
  • Kahverengi çizgili hamam böceği

gibi bilinen daha birçok türü vardır. İstanbul genelinde en sık karşılaşılan türleri bu dört türdür. Hamam böcekleri çok fazla pis ortamlarda bulunduklarında çöp ve atıklarla beslendiklerinden birçok mikrop ve virüs bulaştırmaktadırlar. Bunlar;

  • Astım
  • Verem
  • Hepatit
  • Verem
  • Gıda zehirlenmeleri
  • Dizanteri

Astım nedir?

Astım nedir? nefes almamıza yardımcı olan hava yollarının aşırı duyarlı olması ile oluşur ve şişmesi gibi durumlarla astım nöbetleri geçirilir. Astım hamam böceklerinin yaymış olduğu kokular ile de neden olabilmektedir.

Verem nedir?

Verem özellikle akciğerde görülen fakat böbrekler, eklemler, beyin zarı ve kemiklere yerleşen bir virüstür. Verem hapşırık öksürük gibi birçok yolla bulaşabilir. Hamam böceklerinde bulunan bir virüs ile de insanlara bulaşabilmektedir.

Hepatit nedir?

Hepatit nedir? Aslında bir karaciğerde oluşan iltihap hastalığıdır. Hamam böceklerinin bulunduğu ortamlarda bulunan çokçuklarınıza bazen dokunma yolu ile bile bulaşabilmektedir. Yaşam alanlarınızda hamam böcekleri görüyorsanız profesyonel bir ilaçlama şirketinden yardım almalısınız

Gıda zehirlenmeleri nedir?

Gıda zehirlenmeleri nedir? Özellikle mutfak bölgesinde görülen hamam böceklerinin neden olduğu bu hastalık hamam böceklerinin gezindiği veya dışkı bıraktığı yiyecekleri tüketmek ile bulaşabilmektedir.

Dizanteri nedir?

Dizanteri nedir? Kalın bağırsak hastalığıdır. Şiddetli isale neden olur ve pirelerin getirmiş olduğu bir hastalıktır. Bu hastalıkta dışkı kanlı ve mukus  şekildedir. Başlangıç belirtileri ishal, şiddetli karın ağrıları, kusma, çok fazla idrara çıkma,çok az idrar yapabilmek, ağız kuruluğu, ciltte kuruluk, dilde şişme, tat duyusunda azalma, susama, gaz sancısı, kas ağrısı, yüksek ateş ve kalp atışında hızlanma şeklinde belirtiler gösterir. Bu hastalıktan şüpheleniyorsanız bir sağlık kuruluşuna mutlaka başvurmanız gerekmektedir.

istanbul ilaçlama

istanbul ilaçlama olarak 1990 yılından buyana hamam böcekleri ve tüm haşere türlerinde sizlerle beraber mücadeleler vermekteyiz. Sizlerde kesin sonuçlar ve garantili uygulamalar yaptırmak istiyorsanız bizleri arayabilirsiniz. 444 34 71 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir bilgi alabilir ve randevu oluştura bilirsiniz. İyi ve garantili hizmet için İstanbul ilaçlamayı seçin.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma