İstanbul Böcek İlaçlama

Rate this post

İstanbul böcek ilaçlama konusunda hemen hemen en önde ihtiyaç duyan şehirlerden biridir ve haşerelerin yaşamadığı yer neredeyse yoktur.

İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsanız ve aşırı kalabalık bir nüfusun içindeyseniz bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri de yaşadığınız yerde yalnız olmadığınız ve İstanbul böcek ilaçlama hizmetlerinin telefonlarına ulaşmanız gerektiğidir. İnsanın olduğu her yerde bulunan küçük böcekler insanların varlığı nedeniyle daha fazla önem kazanmaktadır. Çünkü bulaşıcı hastalıklar, istilacı çoğalmalar gibi sosyal yaşamı tehdit eden özelliklere sahip bu canlılarla mücadele oldukça zordur.

İstanbul’da Yaşam Alanları

İstanbul böcek konusunda oldukça elverişli bir şehir özelliği taşır. Özellikle tarihi yarımada, boğaz çevresi ve eski semtleri (Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli vs.) çok uzun yıllar önce inşa edilmiş kanalizasyonlara, evlere ve foseptiklere sahiptirler. Eski imar planlarına göre birçok yapının bodrum katları bir dönem kömürlük veya farklı amaçlarla kullanıldığından hem karanlık ve rutubetli hem de gözden uzak alanlardır.

Şimdilerde her ne kadar bu yapılaşma tarzı yeni inşaatlar nedeniyle azalmış olsa da kanalizasyon ve türevleri halen eski ve besleyici unsur özelliklerini korumaktadır. Bu nedenle de böceklenme önü kesilemez boyutlarda olmaktadır. Birçok böcek ve türevi bu şehrin karanlık ve gözle görülmez noktalarında yaşamını sürdürmektedir.

Şehrin Altındaki Yaşam ve Sorunları

İstanbul böcek ilaçlama konusunda en fazla talep gören şehirlerden biri olmasının dışında yer altındaki eski yapılaşmalar nedeniyle de ilaçlama konusunda tam profesyonellik gerektiren bir bölge olma özelliğini de taşımaktadır. Oldukça tehlikeli olan ve salgın hastalık riski taşıyan eklem bacaklı familyasından kedi boyutlarına varabilen sıçanlara kadar oldukça tehditkar bir yelpazeye sahiptir. Özellikle üç türe sahip hamam böcekleri, sivrisinekler, tahta kuruları, lağım fareleri, pirinç biti, tahta kurdu, bit, pire ve kene sayılabilir.

Bunların dışında istilacı karıncaları da listeye dahil etmek gerekiyor. Tüm bu böcek ve haşereler hem insan sağlığına hem de besin kaynaklarına doğrudan saldırmaktadır. Besinler yoluyla bulaşıcı virüs ve parazitlerin insanla bulaşması kaçınılmaz bir tehdit olmaktadır. Doğal yaşamda da bu canlılar yaşamaktadır ancak şehir yaşamında olduğu kadar tehlikeli değillerdir. Tehlikeli olmalarının başlıca nedeni insan faktörüdür ve canlıların yaşadıkları alan büyük ölçüde şehrin kanalizasyonudur.

İlaçlama İşlemleri İçin Ne Yapılmalı?

İstanbul böcek ilaçlama servisi hem belediyeler hem de özel şirketler tarafından gerçekleştirilmektedir. Ancak profesyonel ve kesin çözüm arayanlar için belediyelerin genel temizliği yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle İstanbul ilaçlama konusunda oldukça büyük seçeneklere sahip şirketlere ev sahipliği yapmaktadır. Her haşere için farklı bir yöntem kullanan bu şirketler uzmanlık alanlarına göre servis vermektedir.

Şirketimiz bu hassasiyetler içinde tüm İstanbullulara profesyonel hizmet vermekte ve konusunda uzaman teknik ekiple operasyonlarını yürütmektedir. Kesin sonuç garantisi veren ve konusunda oldukça tecrübe sahibi şirketimiz keşif, program ve uygulama adımlarında en kolay ve etkili çözümleri titizlikle uygulamaktadır.

İstanbulda Kesintisiz Servis

İlaçlama konusunda çevre koşullarına ve geri dönüşüm, çevresel temizlik gibi önemli unsurlara özen gösteren şirketimiz çevre kirliliğine neden olan kimyasalların kullanımına gereksinim duymadan çevreci ve insan hayatına değer veren malzeme ve ekipmanları kullanarak hem İstanbul’a hem de içinde yaşayan sakinlerine önem vermektedir.

Aktif bir istila varsa sorunun profesyoneller tarafından çözülmesi gerekir. Bunun yok olması için yaz aylarında yayılmaya başlamadan hızla kontrol altına alınması gerekir. Bunun için de kalıcı bir çözüm sunan profesyonel firmalardan hizmet alabilirsiniz. Yüz ve ellerin şişmesi dahil birçok alerjik reaksiyon haşereler ve sürüngenler nedeniyle görülebilir.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma