İSTANBUL KERTENKELE İLAÇLAMA

Rate this post

Kertenkele, omurgalı hayvanlar grubundan olup sürüngenler sınıfı içinde incelenir. Kertenkelenin yapı ve biyolojileri diğer hayvanlardan farklı bir yapıdadır.

Kertenkele türlerinden bazıları ise;

Uçan kertenkele, dikenli kertenkele, yılansı kertenkele, iguana kertenkeleler, zehirli kertenkele ,su kertenkelesi, bukalemunlar, komada (ejderha) kertenkelesi olarak sıralanabilir.

Uzunca ve yuvarlakça olan vücutlarının üzerileri pullu veya pürtüklüdür. Çoğunlukla dört ayaklı ve pek azı iki ayaklı veya tamamen ayaksız olurlar. Kertenkelelerin büyük çoğunluğunda göz kapakları vardır ve çoğunda hareketlidir. Yer altında yaşayan türlerin haricindekilerin dış kulak delikleri mevcuttur. Kertenkelenin ağaçlara asılmaya yarayan ince uzun ve kuvvetli kuyrukları vardır.

Kertenkele tehlike anında kuyruğunun son kısmını kopararak hızla bir yarığın içine dalıp gözden kaybolur. Kertenkelelerin kuyrukları koptuğu zaman bir ayı geçmeyen bir zaman içinde yeni bir kuyruk meydana gelir. Yalnız bu yeni yetişen eskisi gibi olmayıp pul, renk ve yapı bakımından farklıdır. İlk kuyruktaki gibi omurgalar yoktur. Yeni kuyruğa kıkırdak dokusundan bir yapı destek olur.

Kertenkele; böcek, akrep ve  çok bacaklılar ile beslenir. Kertenkelelerin kasla hareket eden ileriye uzanan dilleri, avları yakalamada en büyük silahlarıdır. Dil üzerindeki yapışkan tükürük, avı yakalayıp bırakmamasında yardımcı olur. Çene içerisine oturtulmuş dişleri vardır.

Dişi kertenkele, yazın toprağın içine veya bir taşın altında çengel tırnaklı ayaklarıyla açtıkları çukurlara yumurtlar. Kertenkele kış mevsiminde deliklerinin içinde ilkbahara kadar kış uykusuna yatar.

Kertenkele, besin bulamadığında ve yağmurlu havalarda yuvalarının su ile dolmasından dolayı kendilerine yeni sığınacak yer aramasından dolayı ve yeni besin kaynağı bulmak için evlerimize kadar gelir. Eve gelen kertenkeleler sadece taşıdıkları mikroplarla insanlara değil, evdeki bitkilere de zarar verirler.

Kertenkele görüldüğünde bireysel mücadele işe yaramamaktadır. Bir an önce profesyonel ilaçlama şirketlerinden yardım istenmeli ve garantili olarak kertenkele ilaçlaması yapılmalıdır.

Firmamız 7/24 İstanbul’un tüm ilçelerinde kertenkele ilaçlamasını garantili olarak yapmaktadır.

En çok kertenkele görülen ilçe ve  semtler;

Ümraniye, Pendik, Kadıköy, Çengelköy, Gaziosmanpaşa, Kurtköy, Üsküdar, Beyoğlu, Silivri, Büyükçekmece,

Küçükçekmece, Çağlayan, Beşiktaş…

İhtiyaç duyulduğunda sayfamızdaki telefon numaralarından ya da online müşteri temsilcimiz aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz gün ve saatte kertenkele ilaçlama hizmeti, alanında uzman kişiler tarafından garantili olarak verilecektir.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma