Kara Fatma

Rate this post
Rate this post

 

karafatma böcek ilaçlama servisi
www.istanbulilaclama.com

Kara Fatma

Kara fatma 7-22 mm uzunluğunda parlak siyah renkte bir böcektir.  Erkeklerinde kahve renkli iki kanat mevcuttur. Dişilerinde ise  iri ve oval tiptedir . Erkekleri dişilere göre daha narin yapıdadır.Halk arasında KARAFATMA olarak bilinirler. Kara fatma genelde kanalizasyon sistemi,lağım kapakları, bodrum, depo, bina boşlukları,duvar içleri  ve daha az olarak da ev içlerinde yuva yaparlar. Kara fatma havalar ısınınca yan binalar ve araziler  dahil her yeri istila edebilirler. Karafatma kış aylarında ana yuvalarına çekilir. Ömürleri altı ay kadardır, her türlü besin ve organik maddeyi tüketebilirler.  Kara fatma çok pistir ve her şeyi yer.  Her tür pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar. Karafatmalar çok çabuk çoğalırlar.

Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her mekanda hareketlidir, her ortamda üreyebilir. Kara fatma‘nın evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır.

Karafatmalar hemen hemen bütün vaktini yuvalarında, duvar delik ve çatlaklarında saklanarak geçirirler, karanlığı sever ve geceleri ortaya çıkarlar, oldukça dayanıklıdırlar. Bilinçsiz ve amatörce yapılan kara fatma ilaçlaması sonucunda ilaçlara çok çabuk direnç kazanabilirler.  Kara fatma apartman içinde bir gecede 12 kat birden dolaşabilir.  Apartman dışında, duvardan tırmanıp diğer evlere girebilir ve girdikleri mekanlarda oldukça çabuk çoğalabilir. Karafatma gece boyunca yaklaşık 4,5 km yol kat edebilir. Marketten, ufak bir poşet içinde veya bir yumurta paketinde evinize gelebilir. Pazar torbaları ile, kutularla veya kolilerle farkedilmeden taşınmış olur.

Apartman temizse sakinlerin dikkatli olması, ilk böcek geldiğinde ise o apartmanın veya dairenin böcekler  yayılmadan ilaçlatılması gerekmektedir.  Görülen bir tane karafatma önemsenmezse apartman veya ev içerisinde çoğalarak temizlenmesi ve mücadelesi daha zor hale gelecektir.  Örneğin 25 daireli bir apartmanda 1-2 dairede üremeye başlamışsa, bütün bina dairelerinin komple ilaçlatılması en doğru harekettir. fakat bu her zaman mümkün olmamaktadır. Ev ilaçlamasından korkan, maddi sebeplerden böcek ilaçlaması yaptırmak istemeyen ya da uzun süredir evine gelmeyen, böcek ilaçlama yaptırmaya zamanı olmayan komşularınız olabilir. Bunun gibi durumlarla her zaman karşılaşıyoruz.  Sadece kendi dairenize böcek ilaçlama yaptırarak da bu haşerelerden kurtulmayı başarabilirsiniz.

Kara Fatma Mücadelesi

Karafatma mücadelesinde kısmi ve bireysel mücadele etkili değildir. Servis, halk arasında böcekleme servisi olarak da bilinmektedir, nasıl anılırsa da anılsın, böcekleme de denilsin, uzman ellerde çözüme gidilmektedir.

Eğer ilaçlama sonrası evinizden çıkmak istemiyorsanız, temizlik zor veya imkansız geliyorsa, bebeğiniz veya evden çıkartamayacağınız hastanız varsa, karafatma ilaçlama uygulaması için size jel ilaçlama yı tavsiye edebilir.z JEL İLAÇLAMA yaptırarak karafatma gibi böceklerden kurtulmanın yanında, böcek ilaçlama uygulaması  sonrası  6 saat kadar evden ayrılmak zorunda kalmazsınız. Normal sıvı ilaçlamalardan hemen  evden 6 saat kadar uzaklaşmanız gerekmektedir.  Jel ilaçlamada buna ihtyaç yoktur. Ayrıca jel ilaçlamada , uygulama sonrası, hiçbir temizliğe ihtiyacınız olmayacaktır.  Evinizde koku olmayacak, eşyalarınıza ilaç bulaşmayacaktır. Jel ilaçlama uygulaması için lütfen servisimizi arayıp bilgi alınız.

. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.