Kara Sinek

Rate this post

 

karasinek fotoğrafı ilacı ilaçlama
www.istanbulilaclama.com

Kara Sinek

Karasinekler diğer sineklere göre oldukça uzak mesafelere uçabilirler, her mekan ve ortamda bulunabilirler.  Beslendikleri ortama koloni halinde yumurtlama yaparlar.  Her kolonide takriben 160- 220 adet yumurta bırakırlar. Gıdalara yakın bölgelere bırakılan yumurtalar gün içerisinde çatlar ve  kısa zamanda kurtçuklar halini alırlar. Sinek vekarasinek larvaları 5 -6 gün içerisinde kanatlanıp uçacak hale  gelirler. Karasinekler sürekli olarak pis ortamlardan temiz ortamlara geçiş yapar  ve gıdalarımıza mikrop bulaştırırlar. Gerek ayakları, gerek ağızları, gerekse dışkıları ile yiyeceklerimizi kirletir pisletirler.

Sinek ve karasinekler ile insanlara bulaşan hastalıklar şunlardır:

Kolera,Gıda Zehirlenmeleri,Dizanteri,Verem,Hepatit,Daire,Çocuk felci.

Yukarıda saydığımız hastalıkların yanında başka hastalıklar da insana karasinek nedeniyle bulaşabilir.

SİNEK VE KARASİNEK İLE MÜCADELE
Sinekler ile mücadele çok dikkat gerektiren bir iştir. Karasinek mücadelesinin bir böcek ilaçlama servisi tarafından yapılması her zaman fayda sağlar. Sinekler ile mücadelede kullanılan ilaçlar sıvı kokulu ilaçlar olup ya pulvarize yöntemi ile ya da boyama yöntemi ile yapılmaktadır. Karasinek ilaçlama uygulamasını mutlaka profesyonel şirketler ve uzman personel tarafından yapılmalı.  Unutmadan, Kara sinek ilaçlama uygulaması ya sabah erken saatlerde ya da akşam geç saatlerde  yani havanın  serin olduğu saatlerde yapılmalıdır.

SİNEK İLAÇLAMA VE SİNEKLER HAKKINDA MERAK EDİLENLER

ı- SİNEKLER NE İLE BESLENİRLER?
Sinekler hayvansal gıdaları tükettikleri gibi bitkilerin özsularını da severler. Ayrıca sineklerin en çok şekere ihtiyaç duydukları bilinmektedir.

ıı – SİNEKLER EN ÇOK NERELERDE ÜRERLER?
Sinekler en çok pis olan ve pek insan girmeyen mekanlarda barınırlar. Dış ortamlarda bataklıklarda, mağaralarda  ve kümeslerde bolca ürerler. Sinekler ayrıca lağım,su akarlarında ve çöp biriken yerlerde yumurta bırakırlar.

ııı- SİNEKLER İNSANI ISIRIR MI?
Sinekler insanları ve hayvanları ısırarak bir çok hastalık bulaştırabilirler. Sinekler insanları ısırdığında, ısırılan yerde, kızarma şişme ve kaşınma olur.

ıv- SİNEK ISIRMASI İLE HANGİ HASTALIKLAR OLUŞUR?
Sineklerden insana bir çok hastalık geçebilir,bu hastalıklardan bazıları şunlardır: daire, kolera, çocuk felci, dizanteri gibi önemli hatalıkları insana geçirirler.

v – SİNEK YAVRULARI YUMURTALARINDAN NE ZAMAN ÇIKARLAR?
Sinekler çoğalmak için bıraktıkları yumurtadan aynı gün içinde larvalaşır ve 5 – 6 gün içinde yavru haline gelerek uçmaya başlarlar. Sinekler 100 lerce yumurta bırakabilir. Bu da sineklerin ne kadar çok ve hızlı çoğaldığını göstermeye yeterlidir.

vı – SİNEK İLAÇLAMA NE ZAMAN YAPILMALI?
Sinek ilaçlaması günün serin saatlerinde yani ya akşam ya da sbah saatlerinde yapılmalıdır.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma