Maltepe Pire İlaçlama

Rate this post

Maltepe‘nin tarihi Bizans imparatorluğu’na dayanmaktadır. O devirlerde adının “Bryas” veya Latince adıyla “Urias” olduğu söylenir. Maltepe yüzyıllardır önemli bir yerleşim bölgesidir.  Bu günkü Maltepe adı “Höyük Tümülüs “(Yığmatepe) içinde hazine ve define veya küp dolu altınların yığıldığı tepe anlamına gelmektedir. İstanbul’un Türkler tarafından fethinden sonra Maltepe‘nin tarihi konumu daha da artmıştır.

Maltepe bölgesi’nde ulaşım demiryolu ve karayolu ile yapılmaktadır. İkinci önemli karayolu ise Bağdat Caddesi dir.Bostancı ile Pendik arasındaki güzergahı oluşturmaktadır.

Maltepe’de 7 adet üniversite, 43 adet ilköğretim okulu, 4 meslek lisesi 4 adet lise 3 Anadolu lisesi 1 anadolu teknik ile 2 Halk Eğitim Merkezi vardır. Ayrıca 17 özel okulda bulunmaktadır.Bu mevkide Marmara Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi binaları da açılmıştır.İlçede Maltepespor isimli Takım 1923 yılında kurulmuş olup, TFF 3.Lig’te mücadele etmektedir.

Eski ve yeni yapılaşmalarıyla bir çok kültürü içinde barındıran Maltepe de zaman içinde bir çok haşere görülmeye başlanmıştır.Yoğun olarak görülen pire,Maltepe sakinlerini rahatsız ettiğinden böcek ilaçlama servislerine yönelmişlerdir.Pireler çok hızlı üreyen böceklerdir.Bu sebeple mücadelesi zordur.Ferdi mücadeleler pek işe yaramamakla beraber maddi zarara yol açmaktadır.Üstelik pire ısıran ve gözle görülmesi çok zor olan bir böcektir.İnsandan insana ya da hayvanlardan insanlara zıpladığı için hastalık bulaştırmak konusunda çok başarılıdır.Pire görülen ortamların acilen ilaçlanması gerekir.

Maltepe ilçesine ilaçlama hizmeti vermekteyiz.Maltepede pire dışında görülen diğer böcekler;hamam böceği,karınca,akrep,kertenkele,fare,bit,tırtıl,salyangoz,çekirge,karafatma,kalorifer böceği vs dir.

Şirketimiz 7/24 garantili pire ilaçlama hizmeti vererek tüm İstanbulda olduğu gibi Maltepe Halkının da pireden kurtulmasını sağlamaktadır.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma