AKAR MİTE İLAÇLAMA

Rate this post
mite-toz-akarı akar ilaçlama servisi akar-ilaclama-servisi
mite akar garantili ilaçlama servisi

Akar Mite İlaçlama İstanbul’da Anadolu Yakası’nda ve Avrupa Yakası’nda pek çok ev ve iş yerinde Mite (Mayt – Akar) ilaçlaması yaptık. Bu ilaçlama uygulamalarından çoğunu  hekimlerinin yönlendirmesi sonucu bizi arayan insanların bizi araması, önce bilgi alması sonra destek istemesi sonucu gerçekleştirdik. Memnuniyetle söyleyebiliriz ki, yaptığımız akar – mayt ilaçlamalarının hepsinde başarılı olduk. Zaten doğru ilaç, doğru ekipman ve uzman ve tecrübeli personelle yapılan her böcek ilaçlama uygulaması başarıyla sonuçlanmak zorundadır.  Lütfen hemen şimdi böcek ilaçlama servisimizden bilgi alınız. Akarların bir türü olan miteler konutlarımızda bulunan gözle çok nadir görülen ufak yapılı bir böcektir. Mite diye adlandırılan ev akarları yapı olarak oval tiptedirler fakat bu gözle seçilemez. Mite (mayt) canlıların deri döküntüleriyle beslenirler. Mite insanlarda astıma ve bronşite sebep olan asalaklardır. Mite beslenmesini canlı derisi üzeriden sürdürürler. Bazen insanın vücudunda iğne batması gibi duyular hissedilir, bunlar maytlardan kaynaklanabilir.Miteler insan, hayvan ve diğer canlıların yaşadığı her ortamda yaşayabilir. Mite özelikle tozlu pis ortamlarda bulunmayı sever. Miteler evlerde bilhassa halılar ve tozlu olan her türlü mobilya ve ev eşyaları içine yerleşir. Maytlara  yatak odasında kullandığımız yorgan, yatak ve yastıklarda da rastlamak mümkündür.

Akar (mite) İstila Belirtileri > Akar ilaçlaması

Akar’ın ortamda var olduğunun belirtileri türlerine göre değişmektedir. Çoğunun büyüteç olmadan gözle görülebilmesi mümkün değildir. Bunun yanı sıra bazen yüzeylerdeki hareketleri tespit edilebilir. Örümcek akarı gibi bitki ile beslenen bazı akar(mite) türleri koza ve ipek üretebilirler. Ayrıca yaprakların renk değiştirmesine ve sonunda yaprak dökülmesine neden olabilirler. Yonca akarı gibi diğer akarlar parlak kırmızı renklerinden dolayı kolayca görülebilir.

Akar türleri

  • Ev Toz Akarı – çoğu evde şiltelerimizde yaşarken, küçük dökülmüş deri parçacıklarıyla beslenirler.
  • Mobilya Akarı – nemli döşemede oluşur.
  • Un akarı – nemli tahılları veya makarnayı istila eder ve istila edilmiş malları idare eden insanlarda “Bakkal Kaşıntısı” na neden olur.
  • Kaşıntı Akarı veya Uyuz Akarı – cildin içine girerek tahriş edici bir döküntüye neden olan evcil hayvanlarda Mange veya Uyuzlara neden olur.
  • Kuş Akarları – sık sık serçe, sığırcık veya ev martinlerinin eski yuvalarından veya kümes hayvanlarından evlere girer.
  • Hasat Akarları – köpeklerin kürklerinde yaşar, getirilirse insanları ısırır.
  • Kırmızı Örümcek Akarı – evlere giren en göze çarpan akar. İlkbaharda yumurta bırakan yerler aramak için içeriye, sonbaharda da kış uykusuna yatmak için gelen bir bitki beslenicisidir.

Akar Mite İlaçlama Oluşmaması İçin Neler Yapılmalıdır?

Bir gram insan derisi, milyonlarca mayt -mite- beslenmesi için yeter de artar bile.  Çok uzun süre kullanılan bir yatakta milyonlarca mayt birikir. Bu sebeple uzun süre kullanılan yataklar, nevresimleri, örtüleri  mutlaka değiştirilmelidir.  Aksi takdirde bu canlıların insanı hasta etmesi işten bile değildir. Mite ile mücadele mutlaka böcek ilaçlama servisi imdadınıza yetişir. Hem sizin sağlığınızı koruyalım hem de eşyalarınızı bu mikroplardan arındıralım. Lütfen ilaçlama servisimize başvurunuz. Akar mite ilaçlama konusunda en tehlikeli tarafı bir gün içerisinde bile  kendi ağırlığının çokça katı dışkı bırakmalarıdır. Bir mayt (mite) yaklaşık günde 25 – 35 defa dışkı bırakır. Ev akarları ile insanlar açısında çok tehlikeli parazitlerdir. Bu akarlar özelikle konutta bulunan ve emekleyen çocuklar için oldukça tehlikelidir. Eğer evinizeki akarları görmek istiyorsanız, halılarınıza, koltuklarınıza veya yastık kılıflarınıza mikroskopla bakmanız yeterli olacaktır. İnsan vücudunda Mite (mayt) bulunan bir insan ne olduğunu anlamadan kaşınır ve bazen vücudunda ufak lokal kızarıklar görülebilir.

Akar Mite İlaçlama Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Mite sekiz ayaklı bir asalak olup ağızları kesici bir kıskaca benzetilir. Bu parazitte gözler körelmiş durumdadır. Bazen koloni halinde birlikte bir arada bulunurlar. Toz akarı bir diğer tabirle konut akarı olarak bilinen bu böcekler insanlarda bazen alerjik hastalıklara neden olurlar. Ev akarlarının bulunduğu evlerde ve mekanlarda insanların akarlara bağlı hastalıklara kapılma oranı yüksektir. Mite (mayt) diye okunduğu için halk arasında mayt diye de bilinir. Halk arasında böcekleme olarak da bilinen böcek ilaçlama servislerinden bu konuda destek alabilirsiniz. Akar (mite) asalağı nemli ve tozlu ortamı çok sever. Özelikle halı, yatak ve yorganların iç kısmına girerler. Buradan insana geçip beslenirler. Akarlardan kurtulmak için mutlaka ilaçlama şirketi ile çalışın ve böcek ilaçlama şirketlerinden bilgi alın. Evdeki halı ve eşyalarınızı yıkayarak asla bu canlılardan tamamen kurtulamazsınız. Yani evlerinizi mutlaka gözle görülen haşere varken ilaçlarken bazen bu haşereler görülmezse dahi mutlaka maytlara karşı ilaçlamak gerekir. Akar mite ilaçlama ile mücadelede ziraat mühendisi kontrolünde hazırlanan ilaçlar kullanılmalı. Kesinlikle insan sağlığını tehlikeye atmayan ilaçlar olmasına dikkat edilmeli. Lütfen ilaçlama servisimize başvurunuz.

AKAR MİTE İLAÇLAMA İÇİN SORULAN SORULAR

1 – MİTE NASIL BİR BÖCEKTİR?

Mite insanların ve canlıların derisi üzerinden beslenen parazitik ufak bir böcektir. Bu parazit oval şekilde olup mikroskop ile bile zor görülür. Lütfen ilaçlama servisimizden bilgi alınız

2 – MAYT İLE MÜCADELEDE HANGİ İLAÇLAR KULLANILMALIDIR?

Mayt (mite) ile mücadelede  tarım ilaçları kesinlikle çözüm değildir. Mite ile mücadelede ilaçlama firmaları ile irtibata geçin ve burada ziraat müh. kontrolünde hazırlanan ilaçlardan kullanın.

3- MİTE EN ÇOK NEREDE BULUNUR?
Mite en çok tozlu ortamda bulunur evlerde halı, yatak, yorgan, ve diğer ev eşyaları üzerinde yaşarlar.

4 – MİTE İNSANI ISIRIR MI?

Evet miteler insanı ısırır insan ve diğer canlılar üzerinde barınır. Mite (mayt)insan ve diğer hayvanların deri artıklarını yer.

5 – MİTELERDEN NASIL KURTULABİLİRİZ?

Mayt den kurtulmak için mutlaka evdeki eşyaların sıklıkla yıkanması gerekir.

6 – MİTE İNSANDA EN ÇOK HANGİ HASTALIĞA NEDEN OLURLAR?

Miteler insanlarda en çok astım, bronşit ve alerjik hastalıklara sebebiyet verirler. Ayrıca insan derisinde sürekli kaşınma gibi sıkıntılarına neden olurlar . Zaten ilaçlama servisimizi arayıp destek alan çoğu müşterimiz, kaşınma problemiyle hekime başvurup, hekimden evi için akar mite ilaçlama önerisi alan insanlardır.

Bilgi almak için böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma