NİŞANTAŞI BÖCEK İLAÇLAMA

Rate this post

Nişantaşı, İstanbul’un Avrupa Yakasında bulunan Şişli ilçesinin nezih bir semtidir. Meşrutiyet ve Teşvikiye mahallelerinin Vali Konağı çevresindeki bölümlerini kapsayan, ev sahipliği yaptığı dünyaca ünlü markaların mağazaları, cafeler ve eğlence mekanlarıyla tanınan bir semttir. Nişantaşı, Güneydoğusundan Maçka, Güneybatısından Harbiye, Batısından ve kuzeybatısından Osmanbey ve Doğusundan Teşvikiye semtleriyle sınırlıdır.

Teşvikiye Camii’nin avlusunda bulunan iki nişan taşından III. Selim’e ait olan en eskisi 1790-91, II. Mahmud’a ait olan ikincisi 1811 tarihini taşır. 1811 tarihli bir diğer taş da, bugünTopağacı’nda Nişantaşı-Ihlamur Yolu’nda, bir apartmanın ön bahçesinde kalmıştır.

Daha önce meskûn olmayan yöreye III. Selim’in ilk nişan taşını diktirmesinden sonra, 1794-95’te, bugünkü Teşvikiye Camii’nin bulunduğu yerde bir mescit yaptırdığına dair bilgiler vardır. Bu mescit, padişahın kalabalık topluluklar halinde nişan talimine çıktığı günlerde gündüz namazları için yapılmış olmalıdır.

Günümüzde Nişantaşı hem İstanbul’un yoğun trafikli, canlı, kalabalık bir bölgesi olmayı, hem de lüks mağazaları, galerileri, lokantaları ve zarif vitrinleriyle seçkin bir semti olmayı sürdürmektedir. Abdi İpekçi, Teşvikiye ve Vali Konağı caddeleri İstanbul’un en yüksek gayrimenkul kira bedellerine sahip caddeleri arasındadır. Alışveriş bölgesi olarak bilinen Nişantaşı son zamanlarda açılan eğlence mekanlarıyla da önem kazanmıştır.

1930’lardan sonraki gelişme bütün İstanbul’da olduğu gibi apartmanlaşma yönünde olmuş, Nişantaşı çevresindeki Taksim, Harbiye, Osmanbey ve Şişli gibi semtlerle birlikte İstanbul’un en hızlı apartmanlaşan semtlerinden biri durumuna gelmiştir. Ama bu apartmanlaşma seçkin bir yapılaşma olarak sürmüş, semt özellikle üst gelir grubunun tercih ettiği bir yerleşme yeri kimliğini korumuş, ana caddeler boyunca sıralanan mağazalar da bu kimliği desteklemiştir.

Gerek apartmanlarda, gerek ise mağazalarda görülen haşereler ilaçlama hizmetine başvurulmaktadır.

Nişantaşı’nda görülen tüm haşerelere garantili hizmet vererek, konut ve iş yeri sakinlerinin memnuniyetini kazanmaktayız.

Nişantaşı‘nda görülen böceklerden bazıları; karafatma, pire, fare, örümcek, kalorifer böceği, hamam böceği, kırkayak, bit, fındık faresidir.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma