Örümcek

örümcek resmi ilacı ilaçlama spider pics hakkında
örümcek bitirci

Örümcek

Örümcek eklem bacaklı böcekler grubunun en önemli üyelerindendir. Yapıları itibariyle diğer böceklerden oldukça farklıdır. Örümceklere dünyanın her yerinde ve her kıtasında rastlanabilir, her türlü ortamda varlıklarını sürdürürler. Yeryüzünde 65-70  bin kadar örümcek türü olduğu tahmin edilmektedir.

Örümceklerde 4 çift ayak vardır. Örümceklerin başlarında iletişimlerini sağlayan antenleri vardır ve karın kısımları kafa kısmından büyüktür.

Örümceğin başlarının üstünde bulunan antenleri yön ve besin arayıp bulmaya yarar. Erkek örümcekte bu antenler çoğu zaman cinsel organ olarak da vazife görürler.  Örümcekteki solunum organı bedeninin altında balık solungacına benzeyen yapılardır. Örümceklerin boyları türlerine ve yaşadıkları ortama bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bir kaç mm olan örümcekler olduğu gibi 45 cm olan büyüklükte örümceklere de rastlanılmıştır.

Bazı örümcekler ağlarını rüzgara atarak çok uzak mesafelere bu sayede uçarak ilerler. Örümcekler nesillerinin devamı ağlamak  için mutlaka her iki cinsiyete de  ihtiyaç duyarlar. Çiftleşen dişi  örümcek çoğu zaman kendisiyle çiftleşen erkek örümceği parçalar ve yer. Dişi örümcek çiftleştikten sonra özel bir kese içerisinde yumurta yapar. Dişi örümcek yumurtaları kendi kontrolü altına alarak  gittiği yere beraberinde götürür. Dişi örümcekler bir kese içerisine yaklaşık 300 – 380 sayıda yumurta yapar.

Örümceklerin ağızları kıskaçlı bir yapıya sahiptir ve ağzının iç kısmında zehirli bir iğne vardır. Örümceğin dört adet gözü vardır. Örümceklerin bu gözleri oldukça  keskindir ve çok iyi bir görüşe sahiptirler.

Örümcekler hem otçuldur  hem de etçildirler. Örümcek genel itibariyle beslenmelerini ağlarına düşürdükleri böcek ve diğer canlılar ile yaparlar. Örümcekler bedenlerinin altında bulunan özel bir kese içerisinde ağlarını üretirler.  Bir örümcek örmek istediği ağını yaklaşık olarak bir saat içinde tamamlar. Örümcekler ağlarına düşürdükleri her türlü canlıyı yerler. Ağa düşen canlıya öncelikle etkisiz hale getirir. Etkisiz hale gelen kurbanına ağzındaki iğnesi ile zehirini akıtır. Örümceğin akıttığı zehir kurbanın içindeki bütün organları bulamaca çevirir ve ondan sonra örümcek bu canlıyı çorba gibi içer. Örümcek aç gözlü bir hayvan olduğu için bazen kendi türlerini yediği dahi olur. Örümcek ağının kalınlığı ve büyüklüğü örümceğin türüne göre  değişir.  Bir örümcek ağını belli uzaklıktaki yerlere fırlatarak yapıştırır ve hareketini bu ağ üzerinden sağlar.

Örümcek yumurtaları  1,5 ay gibi bir zamanda larvaya dönüşür. Örümcekler insanları besin olarak kullanmasalar da korktuklarında yada zarar gördüklerinde insanları ısırmaktan çekinmezler . Bazı türleri oldukça zehirlidir.  Tarantula yaşadıkları bölgelerde insanların kabusu olan bir örümcek türüdür. Tarantulalar insanları ısırdıklarında zehirlerini akıtırlar ve çoğu zaman bu zehri alan insan ölümle burun buruna gelir ve bazen ölür.

ÖRÜMCEKLER İLE MÜCADELE VE ÖRÜMCEK İLAÇLAMASI

Örümcek ilaçlama konusunda ilaçlama servisimizden teknik bilgi ve destek alabilirsiniz.

ÖRÜMCEKLER VE ÖRÜMCEK İLE MÜCADELEDE BÖCEK İLAÇLAMA SERVİSİMİZE TELEFON İLE  GELEN SORULARDAN BAZILARI

1 – ÖRÜMCEKLER NE İLE BESLENİR?
Örümcekler ağlarına düşürdükleri böceklerle beslenirler. Bazen kendi türlerini dahi yerler.

2 – ÖRÜMCEK AĞLARINI NEREYE ÖRER?
Örümcekler ağlarını gıda bulabilecekleri bölgelere büyük bir ustalıkla 1 saat içinde örerler. Örülen ağların iplikcikleri arasındaki açılar adeta bir mühendislik harikasıdır.

3 – ÖRÜMCEKLERİN ÖRDÜĞÜ AĞLAR ZEHİRLİMİDİR?
Hayır değildir.

4- ÖRÜMCEKLER İNSANA NE TÜRLÜ ZARAR VERİRLER?
Örümcekler insanı ısırarak zarar verdiği gibi insanlara mikrop bulaştırabilirler. Bunun yanında örümcekler ağlarını örerek  görüntü kirliliğine neden olurlar.

5 – ÖRÜMCEK İLE MÜCADELEDE KULLANILAN İLAÇLAMA YÖNTEMİ NASIL OLMALI?
Örümcekler ilaçlamasında yoğun sıvı ve kokulu ilaçlar kullanılmalı ve özel formulasyonlu ilaçlar kullanılmalı.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.