Robot Böcekler Savaş Meydanlarına İniyor

Tabi artık savaşlar eskisi gibi ellerle kılıç, tüfek boş arazilerde ve meydanlarda yapılmıyor. Günümüz teknolojisinin gerektirdiği alanlarda insansız hava araçları, son teknoloji radar kullanımları gibi şimdi yeni ve pek bilinmeyen bir silah var.

Robot Böcekler

robot sinekler
Bu böcekler Tom Cruise’nin oynadığı ve robot böcekler ordusuna karşı savaşı anlatan Azınlık Raporu filminden çıkmışlar gibi. Fakat bu böcekler artık film değil gerçek oldular ve artık savaş alanlarında yerlerini almaya hazırlanıyorlar.

İngiltere’nin savunma şirketlerinden Bae Sistem tarfından tasarlanan bu böcekler, savaşlarda askerlere haber elemanı gibi çalışacaklar ve istihbarat toplayacaklar. Bu noktada binlerce kişinin hayatını kurtaracakları yönünde yorumlar yapılırken, yine binlerce insanın ölümüne sebep olma ihtimalini de göz ardı etmemek gerekiyor.
Bu robot böceklerin son projelerinin bu sene sonuna kadar şekillendirileceği konuşuluyor. Bubi tuzaklarıyla ve çeşitli radarlarla korunun düşman hattını geçmede zorlanmayacakları ifade edilen robot böcekler, düşman siperlerinden ve stratejik noktalarından çektikleri fotoğraf ve videoları anlık olarak kontrol merkezine aktarabilecekler.
Bu robot böcekler, radyoaktif ve kimyasal saldırıları ve noktaları da tespit edebilecek donanımda olacaklar. Ciddi tehlikeleri , saldırı aşamasından önce tespit edip kontrol alanına bilgi verecek olan robotlar, canlı asker ve ajanların istihbahrat için tehlikeye girmelerinin de önünü kesiyor ve bu anlamda sahiplerine ciddi anlamda fayda sağlıyor.
İngiltere merkezli BAE Sistem savunma şirketinin Amerikan hükümetiyle şimdilik 19 Milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attıkları da kulislerde konuşulanlar arasında.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.