Sinek ilaçlama

Yaşam ve üretim sahalarımızın hemen her noktasında karşılaştığımız bu zararlılar ile sinek ilaçlama mücadelesine başlarken bilinmesi gereken ilk konu böceklerin davranış ve biyolojileridir.

Vücut Yapıları
· Sinekler ya da karasinekler alt takımından iki kanatlıların vücudu tıknaz, kuvvetli yapılı, kısa üyeli ve çoğu diğer alt takımdan daha büyüktür.
· Hepsi delici-emici ya da yalayıcı-emici ağız tipine sahiptir.
· Kurt ya da kurtçuk hem görünüş hem de yaşam tarzı bakımından erginlerinden oldukça farklıdır.
· Sarı, kahverengi, yeşil ya da siyah renkler, yapı ve pigment renklerdir.
Görme
· Gözlerin büyüklüğü ve yeri, familyaya ve eşeylere göre farklıdır.
· Gözlerin yaygın rengi kırmızıdan koyu kahverengine kadar değişir ve bu renkler, bordo, koyu yeşil, kırmızı bantlarla bölünerek, göze çok güzel bir renklenme verirler.
· Karasineğin duyu organlarının en hayret verici ve göz kamaştırıcı olanı ortalama 400 bin gözcük meydana gelen mükemmel bir görme sistemidir. Her bir gözcük ayrı bir noktayı gördüğünden, görüntü beyinde bir araya getirildikten sonra bir mana çıkartılır.

Üreme

· Sinek üzüm salkımı ya da saçak şeklinde olan yumurtalıklarında meydana gelen, uzun-oval, çok defa üzerinde yapılaşmalar olan yumurtalarını tek tek ya da topluca bırakırlar.
· Bazı sinekler, özellikle asalak olanlar, larva doğururlar ve dışarı çıkan larvalar hemen pup olur.
Beslenme
· Sinekler Besin olarak sıvı maddeleri alırlar. Sıvının emilmesi, besin kanalının ön kısmında bulunan iki emme pompası ile gerçekleşir. Genellikle besinler yemek borusuna ince bir kanalla bağlı olan büyük hacimli kursakta depolanır.

Sineklerle mücadele için ilaçlama şirketlerinden destek alınız. Sineklerden kurtulmanızın en etkili çözümü periyodik olarak sinek ilaçlaması yaptırmaktır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.