Sivri Sinek – Kör Sinek

Rate this post
kör sinek sivrisinek garantili ilaçlama servisi kör sinek ilacı
garantili kör sinek ilaçlama

SİVRİSİNEK – SİVRİSİNEKLER – SİVRİ SİNEK – SİVRİ SİNEK İLE MÜCADELE – SİVRİ SİNEK RESİMLERİ – KÖR SİNEKLER – EVİMDE KÖR SİNEK VAR – KÖR SİNEK İLAÇLAMA SERVİSİ
Sivri sinek konuşulunca aklımıza küçük yapılı havada uçuşan bir haşere gelir. Sivri sinek omurgasız hayvanlar gurubunda yer alıp kanatlı hayvanlar içinde incelenir. Sivrisinek boyut olarak çok küçük canlılardır. Bir sivrisineğin boyu maksimum 1cm yi zor bulur. Bunların vücutları çelimsiz, karşılıklı 2 çift kanatlı ve toplamda 6 ayağı bulunan hayvanlardır. Sivrisineğin kafası vücuduna oranla küçük olup uç kısmında sivri bir iğnesi mevcuttur. Baş kısmında kendi aralarında iletişimi sağlayan 1 çift antenleri bulunur.

Sivrisineklerde müthiş algılama özelliği bulunur. Sivrisinekler elbise altındaki kan damarlarını bile sezinleyip oradan kan emerler. Yani insanın üstü giyinik olsa dahi insanı ısırırlar.

Sivrisinekler havaların sıcak olduğu zamanlarda daha aktif olurlar.  Sivrisinekler dünyanın birçok ülkesinde yaşarlar. Sivrisinektürüne ve çeşidine bağlı olarak çok tehlikeli olurlar.Sivri sinekler şu alanlarda daha çok bulunurlar.

Sivrisineklergündüzleri ağaçlı ortamlarda çalı çırpı ortamında, ve ıslak yerlerde saldırırlar. Sivri sineklerkonakçısına ulaştığında bu kişide olabilir hayvanda olabilir zararları dokunur.

Sivri sinekler besin olarak genellikle meyve sularını ve sebze sularını besin olarak tüketirler.  Sivrisinek ve kör sinekler besinleri için mutlaka bu sular içindeki glikoza ihtiyaç duyarlar. Sivrisinekler beslenmek için insanı ısırmazlar dişi sivrisinek insandan kanı yumurta bırakmak için emer. Sivrisinek kanı emerken öncelikle konakçısının üzerinde dışa yakın damarı tespit eder ve oradan kan emer. Sivri sinekler beslenmek ve insanlara saldırmak için geceyi tercih ederler. Yani sivrisinekler geceleri aktiftirler. Gündüzleri mecbur kalmadıkça insanlara saldırmazlar. Zamanlarının birçoğunu dinlenerek geçirirler.

Sivrisinekler kanını emdiği konakçısında ki hastalığı daha sonraki konakçılarına bulaştırırlar. Diyelim ki sivrisinek fare üzerinden beslendikten sonra insanı ısırdığında faredeki hastalıklı mikropları insan kanına bulaştırmış olur.

Sivri sinekler üzerine konduğu konakçıdan ivedi şekilde ve çok basınçlı bir hızla kan çekerler. O kadar çok kan emerler ki karnı şişene kadar emerler.

Sivrisinek tarafından insana geçen hastalıklar:
1 Sıtma
2 Fil hastalığı
3 Ateşli hastalıklar
4 Sarı humma
5 Nil humması
6 Beyin iltihabı
7 Grip

Sivri sinekler kan emdikten sonra yumurta bırakmaya giderler. Sivri sinekler yumurtasını nemli ortamlara ve sulak alanlara bırakırlar çünkü çıkan yavrular susuz kalmasın veya susuzluktan ölmesinler diye km’lerce uzaktaki bir su nemini tespit edip yumurta bırakmaya giderler. Sivri sinekler üremek için hem erkek hem de dişi bireye ihtiyaçları var. Sivrisinek çiftleşmesi genellikle havada olur. Erkek sivrisinek dişi sineği havada yakalar ve kavrar çiftleşmeyi gerçekleştirir. Dişisivri sinek bundan sonra yumurta bırakmaya gider. Her dişi sivrisinek bir defada 500 e yakın yumurta bırakır. Bu da sivri sineklerin ne kadar çok ürediği ve ne kadar çabuk çoğaldığını gösteriyor.

Sivrisinekler ile ve kör sinek ile mücadele çok önemlidir. Ferdi yapılan ilaçlamalar ve korsan firmalar tarafından yapılan ilaçlamalar kesinlikle sonuç vermez. Bu bakımdan sivrisinek ile mücadelede mutlaka yasalfirma ile çalışın çünkü sivri sinek ilacı farklıdır ve kullanılan ilaçlama yöntemi de farklıdır. Sivrisinekler için kullanılan ilaçlar özel karışımdan oluşan sıvı ilaçlardır. Ve kullanılan ilaçlama yöntemi hem sisleme hem de boyama yöntemidir.


SİVRİ SİNEKLER ve KÖR SİNEKLER İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER
a- Sivri sinekler nerde bulunur?
Sivrisinekler genellikle suya ihtiyaç duydukları için yaşam alanı olarak sulu ortamları seçerler.Pis suların akarlarında, nemli ortamlarda, sulak yerlerde, gölet kenarında, ve durgun su kenarlarında bulunurlar. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

b- Sivri sinek ilacı olarak ne kullanılır?
Sivrisineklerle mücadelede sıvı kokulu ilaçlar su bazlı olarak kullanılmalı ve mutlaka yoğun ilaçlama yapılmalı. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimizebaşvurabilirsiniz.

c- Sivri sineklerin zararları nelerdir?
Sivri sinekler insanı ısırıp,bir çok hastağın insana bulaşmasında yardımcı olurlar.
d- Sivrisinek ile mücadele ne zaman yapılmalı?
Sivrisinek ile mücadele mutlaka akşam saatlerinde ve sabah tan yeri ağarınca yapılmalı çünkü bu saatlerde sivri sinekler daha aktiftirler.
e- Sivri sinekler insanı ısırınca bedeninde ne olur?
Sivri sinekler insanı ısırınca ısırılan yer kızarır, kaşınır, hafif apse yapar ve kabarcıklar oluşur. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

f- Sivri sinekler ile mücadelede ferdi çalışmalar yeterlimidir?
Sivri sinekler ile mücadele profesyonellik ister ferdi yapılan ilaçlama veya korsan çalışan, işini bilmeyen kişiler tarafından yapılan ilaçlama asla yeterli değildir.


g- Sivri sinekler hakkında…
Sivri sinekler küçük uçuşan sineklerdir uzun ayaklı ağzında iğnesi olan ve geceleri aktif olan bir haşeredir. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimizebaşvurabilirsiniz.

h- Sivri sinekler ne zaman daha çok görülür?
Sivri sinekler daha çok sıcak mevsimlerde ortaya çıkarlar. Bu haşereler soğuk havada fazla bulunmazlar.

i- Sivri sinekler yumurtasını nerelere bırakır?
Sivrisinekler yumurtadan çıkan yavrularının ölmemesi ve su ihtiyacının karşılanması için toprağın ıslak kısımlarına ve sulak alanlara bırakırlar.

Bazı ev ve iş yerlerine dadanan kör sinekler, o bögenin sakinlerini oldukça rahatsız eder. Kör sinekler için ev ve işyeri garantili ilaçlama yapılır.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma