Tahta Kurdu İlaçlama

Rate this post

Tahtakurdu çoğunlukla serin ve rutubetli iklim şartlarında görülen, her türlü ağaç malzemeye (mobilya, merdiven, sanat eserler, çatı, direk) arız olan böcekler olup verdikleri zararları çok sonra farkedilen böcek türlerindendir.

Ergin tahta kurtları  koyu kırmızımsı ile siyahımsı kahverengidir. Vücudun ventral kısımları ile bacaklar kirli sarı renkli, ince ve kısa kıllarla örtülüdür. Larvalar 7 mm boyunda sarımsı beyaz renkte, vücut “C” şeklinde, başları sarımsı kahve renkte, çeneleri koyudur. Ergin Tahta kurtları,genelde geç ilkbahar ve erken yazda ortaya çıkarlar.

Dişi tahtakurdu  çiftleştikten sonra yumurtalarını odunların çatlak ve yarıkları, pürüzlü yüzeyler ve kendilerinin çıkış delikleri içine bırakır.  Ergin dişi tahtakurdu tarafından yumurtanın üzerine konulan bir madde sayesinde odun dokusunda ayrışmalar meydana gelir, odunun hücre duvarları bozulur ve odunda parçalanmalar görülür.Rutubetli ve kısmen çürümüş odunlar daha çok saldırıya uğramaktadır.

Tahta kurtlarının ortaya çıkabilmesi için 2 yıldan daha fazla zamana gerek vardır.Tahtakurdu görülen ortamda  ahşap eşyalar ve parkeler gibi  tüm ağaç olan  zemin ve eşyalar ilaçlanmaktadır.

 İstanbul’da Eyüp,Kadıköy,Beykoz,Şişli,Gaziosmanpaşa,Çengelköy,Gayrettepe,Üsküdar,Pendik,Kurtköy,Sarıyer,Bakırköy,Beylikdüzü,Ümraniye,Kartal,Maltepe,Bebek,Tarabya

BeylikdüzüAvcılar,Beşiktaş gibi semt ve ilçelerde  görülmektedir.

Uzman kişiler tarafından yapılan ilaçlama etkili olmaktdır. Yeni nesil insektisitler kullanılarak yapılan tahta kurdu ilaçlamalarımızda kesin çözüm alıyoruz.İlaçlamadan  21 gün sonra hala haşere şikayeti görülür ise tekrar gidip,ücretsiz bir şekilde böcek ilaçlaması yapıyoruz.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma