Tahtakurdu ilaçlama

Rate this post
Rate this post
Tahtakurdu İlaçlama
Tahtakurdu İlaçlama

Tahtakurdu ilaçlama

Tahta kurtları çoğunlukla serin ve rutubetli iklim şartlarında görülen, her türlü ağaç malzemeye (mobilya, merdiven, sanat eserler, çatı, direk) arız olan böcekler olup verdikleri zararları çok sonra farkedilen böceklerdir.

Ergin tahtakurdu  koyu kırmızımsı ile siyahımsı kahverengidir. Vücudun ventral kısımları ile bacaklar kirli sarı renkli, ince ve kısa kıllarla örtülüdür. Larvalar 7 mm boyunda sarımsı beyaz renkte, vücut “C” şeklinde, başları sarımsı kahve renkte, çeneleri koyudur.

Tahtakurdu, genelde geç ilkbahar ve erken yazda ortaya çıkar. Dişi tahtakurdu çiftleştikten sonra yumurtalarını odunların çatlak ve yarıkları, pürüzlü yüzeyler ve kendilerinin çıkış delikleri içine bırakırlar.  Ergin dişiler tarafından yumurtanın üzerine konulan bir madde sayesinde odun dokusunda ayrışmalar meydana gelir, odunun hücre duvarları bozulur ve odunda parçalanmalar görülür. Rutubetli ve kısmen çürümüş odunlar daha çok saldırıya uğramaktadır.

Tahta kurdunun ortaya çıkabilmesi için 2 yıldan daha fazla zamana gerek vardır.

İstanbul’da Eyüp, Kadıköy, Beykoz, Şişli, Gaziosmanpaşa, Çengelköy, Gayrettepe, Ümraniye, Beylikdüzü

Avcılar, Beşiktaş, Beylikdüzü, Üsküdar, Pendik, Kurtköy, Çengelköy, Beşiktaş, Dudullu, Doğancılar, Salacak,Taksim,

Beylerbeyi, Tarabya, Sarıyer, Bağcılar, Ortaköy, Arnavutköy,Yeniköy,Eyüp,gibi semt ve ilçelerde  görülmektedir.

Sıvı Kokusuz İnsektisitler

Genelde tercih edilen ilaçlama yöntemi sıvı kokusuz ilaçlama uygulamasıdır bu işlem pompa yardımı ile püskürtme yöntemi ile yapılmakta olup kesin çözüm sağlamaktadır.

Uzman kişiler tarafından yapılan ilaçlama etkili olmaktadır. Yeni nesil insektisitler kullanılarak yapılan tahta kurdu ilaçlamalarımızda kesin çözüm alıyoruz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.