Tahtakurdu ilaçlama

Rate this post
Tahtakurdu ilaçlama
www.istanbulilaclama.com

Tahtakurdu ilaçlama

Tahta kurtları çoğunlukla serin ve rutubetli iklim şartlarında görülen, her türlü ağaç malzemeye (mobilya, merdiven, sanat eserler, çatı, direk) arız olan böcekler olup verdikleri zararları çok sonra farkedilen böceklerdir.

Renkleri Kahverengidir

Ergin tahtakurdu  koyu kırmızımsı ile siyahımsı kahverengidir. Vücudun ventral kısımları ile bacaklar kirli sarı renkli, ince ve kısa kıllarla örtülüdür. Larvalar 7 mm boyunda sarımsı beyaz renkte, vücut “C” şeklinde, başları sarımsı kahve renkte, çeneleri koyudur.  Tahtakurdu ,genelde geç ilkbahar ve erken yazda ortaya çıkar. Dişi tahtakurdu çiftleştikten sonra yumurtalarını odunların çatlak ve yarıkları, pürüzlü yüzeyler ve kendilerinin çıkış delikleri içine bırakırlar.  Ergin dişiler tarafından yumurtanın üzerine konulan bir madde sayesinde odun dokusunda ayrışmalar meydana gelir, odunun hücre duvarları bozulur ve odunda parçalanmalar görülür.Rutubetli ve kısmen çürümüş odunlar daha çok saldırıya uğramaktadır.

Tahtakurusu ilaçlamasının uzman / eğitimli personel tarafından yapılması gerekir

Uzman kişiler tarafından yapılan ilaçlama etkili olmaktdır. Yeni nesil insektisitler kullanılarak yapılan tahta kurdu ilaçlamalarımızda kesin çözüm alıyoruz. Personelimiz Sağlık Bakanlığı eğitimli ve Sağlık Bakanlığı’ndan sertifikalıdır.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma