Tatarcık ilaçlama

Tatarcık ilaçlama
www.istanbulilaclama.com

Tatarcık ilaçlama

Tatarcık geceleri aktif olan, gün boyu karanlık ve nemli mikrohabitatlarda saklanan sineklerdir. sivrisineklerinden daha fazla can acıtacak biçimde sokup kan emer. Tatarcığın ısırmasının ardından kaşıntıyla görülen Şark çıbanı zamanla büyük bir yaraya dönüşür. Türkiye’de insan sağlığı için en tehlikeli böceklerdendir.

Erginleri 2-5 mm boyunda, oldukça uzun bacaklara sahip, istirahat halindeyken kanatlarını karın üzerinde “V” harfi şeklinde tutmaları, kanatları dahil bütün vücudunun kıllı olmaları ve kan emmek için yöneldikleri konakçısına konmadan önce çevresinde kısa sıçramalarla uçmaları gibi tipik davranış özellikleri sayesinde kolayca tanınırlar.

Tatarcık sineği nerelerde yaşar  ?

Tatarcık sineği dünyanın en sıcak ülkelerinde,en sıcak mevsimlerde yaşar.

Beslenmeleri geceleyin alacakaranlıkta olur. Erkek ve dişi tatarcıklar enerji kaynağı olarak bitkilerdeki şekerlerle beslenirler. Sadece dişiler yumurtalarını geliştirebilmek için insan ve hayvanlardan kan emer.

Yumurtadan çıkan larvalar yaprak küfü, böcek parçaları ve hayvan dışkısı ile beslenirler.

Hem gıda ürünlerinde hem de canlılara bu şekilde zarar verirler.

Acil İlaçlanması Gerekir

Tatarcık sineği görülen ortamların acil olarak ilaçlanması gerekir.Tatarcık ilaçlamasını garantili olarak yapmaktayız.Kokusuz ve garantili yaptığımız tatarcık ilaçlamasıyla tüm İstanbul ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0552 510 30 80

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.