Tatarcık ilaçlama

Rate this post

 

Tatarcık ilaçlama
www.istanbulilaclama.com

Tatarcık ilaçlama

Tatarcık geceleri aktif olan, gün boyu karanlık ve nemli mikrohabitatlarda saklanan sineklerdir. sivrisineklerinden daha fazla can acıtacak biçimde sokup kan emer. Tatarcığın ısırmasının ardından kaşıntıyla görülen Şark çıbanı zamanla büyük bir yaraya dönüşür. Türkiye’de insan sağlığı için en tehlikeli böceklerdendir.

Biyolojileri

Erginleri 2-5 mm boyunda, oldukça uzun bacaklara sahip, istirahat halindeyken kanatlarını karın üzerinde “V” harfi şeklinde tutmaları, kanatları dahil bütün vücudunun kıllı olmaları ve kan emmek için yöneldikleri konakçısına konmadan önce çevresinde kısa sıçramalarla uçmaları gibi tipik davranış özellikleri sayesinde kolayca tanınırlar.

Sıklıkla Görüldükleri Yerler

Tatarcık sineği dünyanın en sıcak ülkelerinde,en sıcak mevsimlerde yaşar.

Tatarcık ilaçlama ; Beslenmeleri geceleyin alacakaranlıkta olur. Erkek ve dişi tatarcıklar enerji kaynağı olarak bitkilerdeki şekerlerle beslenirler. Sadece dişiler yumurtalarını geliştirebilmek için insan ve hayvanlardan kan emer.

Zararları

Yumurtadan çıkan larvalar yaprak küfü, böcek parçaları ve hayvan dışkısı ile beslenirler. Hem gıda ürünlerinde hem de canlılara bu şekilde zarar verirler.

Tatarcık ilaçlama ; Tatarcık sineği görülen ortamların acil olarak ilaçlanması gerekir.Tatarcık ilaçlamasını garantili olarak yapmaktayız.Kokusuz ve garantili yaptığımız tatarcık ilaçlamasıyla tüm İstanbul ilçelerinde hizmet vermekteyiz.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma