Tatarcık ilaçlama

Rate this post
Rate this post
Tatarcık İlaçlama
Tatarcık İlaçlama

Tatarcık ilaçlama

Tatarcık geceleri aktif olan, gün boyu karanlık ve nemli yerlerde saklanan sineklerdir. Sivrisineklerden daha fazla can acıtacak biçimde sokup kan emer. Tatarcığınısırmasının ardından kaşıntıyla görülen Şark çıbanı zamanla büyük bir yaraya dönüşür. Türkiye’de insan sağlığı için en tehlikeli böceklerdendir.

Erginleri 2-5 mm boyunda, oldukça uzun bacaklara sahip, istirahat halindeyken kanatlarını karın üzerinde “V” harfi şeklinde tutmaları, kanatları dahil bütün vücudunun kıllı olmaları ve kan emmek için yöneldikleri konakçısına konmadan önce çevresinde kısa sıçramalarla uçmaları gibi tipik davranış özellikleri sayesinde kolayca tanınırlar.

Tatarcık evlere nereden girer dış alanlarda ve binaların havalandırma boşluklarında görülen lağım sinekleri olarak pis alanlarda yaşam süren tatarcık çeşitleri nadiren bile olsa ev içlerine girerek evlerin duvarları ve tavanlarında tutunarak  hem pis bir görüntü oluşturur hemde insanları ısırarak sağlık sorunlarının yaşanmasına sebep olurlar

Tatarcık sineği dünyanın en sıcak ülkelerinde, en sıcak mevsimlerde yaşar.

Beslenmeleri geceleyin alacakaranlıkta olur. Erkek ve dişi tatarcıklar enerji kaynağı olarak bitkilerdeki şekerlerle beslenirler. Sadece dişiler yumurtalarını geliştirebilmek için insan ve hayvanlardan kan emer.

Yumurtadan çıkan larvalar yaprak küfü, böcek parçaları ve hayvan dışkısı ile beslenirler.

Hem gıda ürünlerinde hem de canlılara bu şekilde zarar verirler.

Tatarcık sineği görülen ortamların acil olarak ilaçlanması gerekir. Tatarcık ilaçlamasını garantili olarak yapmaktayız. Kokusuz ve garantili yaptığımız tatarcık ilaçlamasıyla tüm İstanbul ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

 

 

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.