Ümraniye Tahtakurusu ilaçlama

Rate this post
Rate this post
Ümraniye Tahtakurusu İlaçlama
Tahtakurusu İlaçlama

Ümraniye Tahtakurusu ilaçlama

Ümraniye en hızlı gelişen ilçelerimizdendir. Gelişmekteyken, köy hayatının getirdiği örf ve adetlerden sıyrılamayan, bunun izlerini günümüze yansıtan bir ilçemizdir. Ümraniye, imalat sanayisinden konfeksiyona ve ağaç ürünlerinin üretimine kadar bir çok alanda İstanbulun gelişimine büyük katkıda bulunmaktadır. Sürekli büyüyen ve gelişen bir ilçe olması dolayısı ile gün geçtikçe nüfusu da hızlıca artmıştır. İnsanın olduğu her yerde yaşayabilen böcekler, Ümraniyede de zamanla çoğalmıştır. Ümraniyede en çok görülen tahtakurusudur.

Tahtakurusu kanatsız bir haşeredir. Kan emerek yaşar. En küçükleri 2cm en büyükleri ise 5-6 cm civarındadır. Tahtakurusu çeşitleri, farklı kahverengi tonlarındadır.

Tahtakurusu ezildiği zaman kötü bir koku bırakmasıyla bilinir. Dişi tahtakurusu tek seferde 250 kadar yumurta bırakabilir.1 hafta içinde yavrular yumurtalardan çıkar ve birkaç ay içinde erişkin hale gelirler. Erişkin tahtakuruları hiç bir şey yemeden 1 yıl yaşayabilirler.

Gece ortaya çıkan tahtakuruları, duvar kağıtlarının arasında, parke ve süpürgeliklerin arkalarında saklanırlar. Tahtakurusu insanların kanını emerek beslenir. Dolayısı ile bir çok hastalık bulaştırmaya meyillidir.

Tahtakurusu görülen ortamda uzman kişilerce ve sağlık bakanlığı onaylı ilaçlarla ilaçlama yapılmalıdır.

Kokulu ve Kokusuz ilaçlama

Tahtakurusu ilaçlaması kokulu yapıldığından 4 saat kadar ilaçlama yapılan ortamdan uzak kalmak sonrasında havalandırarak girmek gerekir. Tahtakurusu ilaçlamasını  uzmanlarımız İstanbulun  birçok ilçesinde sıklıkla yapmaktadır.

Ümraniye başta olmak üzere diğer böcek ilaçlama hizmeti verdiğimiz ilçelerden bazıları, Kadıköy,Göztepe,Cihangir,İkitelli,Beşiktaş,Sarıyer,Avcılar,Etiler,Beylikdüzü,Üsküdar,Şişli’dir…

7/24 hizmet sunmaktadır. Müşteri hizmetlerimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.