Ümraniye Tahtakurusu İlaçlama

Rate this post

Ümraniye en hızlı gelişen ilçelerimizdendir. Gelişmekteyken, köy hayatının getirdiği örf ve adetlerden sıyrılamayan, bunun izlerini günümüze yansıtan bir ilçemizdir. Ümraniye, imalat sanayisinden konfeksiyona ve ağaç ürünlerinin üretimine kadar bir çok alanda İstanbulun gelişimine büyük katkıda bulunmaktadır. Sürekli büyüyen ve gelişen bir ilçe olması dolayısı ile gün geçtikçe nüfusu da hızlıca artmıştır. İnsanın olduğu her yerde yaşayabilen böcekler, Ümraniye de de zamanla çoğalmıştır. Ümraniye de en çok görülen tahtakurusudur.

Tahtakurusu kanatsız bir haşeredir. Kan emerek yaşar. En küçükleri 2cm en büyükleri ise 5-6 cm civarındadır. Tahtakurusu çeşitleri, farklı kahve rengi tonlarındadır.

Tahtakurusu ezildiği zaman kötü bir koku bırakmasıyla bilinir. Dişi tahtakurusu tek seferde 250 kadar yumurta bırakabilir.1 hafta içinde yavrular yumurtalardan çıkar ve birkaç ay içinde erişkin hale gelirler. Erişkin tahtakuruları hiç bir şey yemeden 1 yıl yaşayabilirler.

Gece ortaya çıkan tahtakuruları, duvar kağıtlarının arasında, parke ve süpürgeliklerin arkalarında saklanırlar. Tahtakurusu insanların kanını emerek beslenir. Dolayısı ile bir çok hastalık bulaştırmaya meyillidir.

Tahtakurusu görülen ortamda uzman kişilerce ve sağlık bakanlığı onaylı ilaçlarla ilaçlama yapılmalıdır.

Tahtakurusu ilaçlaması kokulu yapıldığından 4 saat kadar ilaçlama yapılan ortamdan uzak kalmak sonrasında havalandırarak girmek gerekir. Tahtakurusu ilaçlamasını  uzmanlarımız İstanbulun  bir çok ilçesinde sıklıkla yapmaktadır.

Ümraniye başta olmak üzere diğer böcek ilaçlama hizmeti verdiğimiz ilçelerden bazıları, Kadıköy,Göztepe,Cihangir, İkitelli, Beşiktaş, Sarıyer, Avcılar, Etiler, Beylikdüzü,Üsküdar, Şişli’dir…
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma