Dezenfekte

Dezenfekte, Dezenfeksiyon sterilizasyon demek değildir. Sterilizasyon cansız ortamdaki patojen olan ya da olmayan tüm mikroorganizmaların yok edilme sürecidir. Sağlıklı olmasına rağmen mikrop taşıyanların çokluğu ve bulaşıcı hastalıkların belirsiz biçimlerinin sıklığı sebebiyle dezenfeksiyonun tesiri kısıtlıdır. Dezenfeksiyon özellikle dolaysız ve büyük bulaşmaları sınırlar.

Dezenfektanların tesir biçimi, ışık, ateş ve kostikler (sönmemiş kireç) benzer biçimde fiziksel yahut mekaniktir. Sadece yaygın dezenfektanlar, kimyasal maddelerdir. Bunlar üç değişik halde kullanılabilir.

1. Gaz halde (formol buharı,klor, kükürt dioksit, etilen oksit)

2. Sıvı biçimde (fenol, krezilol, klorofenol, bakır sülfat, demir sülfat, demir permanganat, oksijenli su, tentürdiyot)

3. Katı veya kıvamlısıvı şekilde (Kireç, kalsiyum klorür, trioksimetilen)

Dezenfeksiyon ya da dezenfektasyon Nedir ?

Cansız ortamda ki patojen olarak adlandırılan mikroorganizmaların üremesinin durdurulmasını sağlamak ve ölmesini sağlama işlemine dezenfeksiyon ya da dezenfektasyon denir. Bu hedef doğrultusunda kullanılmakta olan kimyasal içerikli maddelere de dezenfektan adı verilir.

 

İşyeri Dezenfekte

Türkiye’de de her yıl yüzbinlerce vatandaşımızın gribe yakalanması yüksek ilaç ve hastane harcamalarını gerektirmekte, işyerlerinde iş gücü ve dolayısı ile üretim kaybı nedeniyle büyük ekonomik kayıplar meydana gelmektedir. İşyerlerine hastalık nedeniyle gelemeyen birey sayısı arttıkça bu konum şirketler için maddi kayıplar ve işgücü kayıpları meydana getirmektedir. Yapılan uluslararası araştırmalarda gösterilmiştir ki kış mevsiminde işe gelinmeyen günlerin %31’inden, tüm yıl süresince işe devamsızlığın ise %10-12’sinden grip sorumludur.

İş yerlerini elektrik süpürgesi ile süpürmek, deterjanla silmek hijyen sağlamaz; mikrop, mantar ve virüsler üremeye devam ederler. Mevcut temizleme yöntemleri ile yapılan uygulamalar ise bakterilerin suya, antibiyotiğe ve birçok temizlik malzemesine dayanacak yapıda olmaları sebebiyle yetersiz kalmaktadır.

Hastalığın belirtileri ortaya çıktıktan sonrasında tedavi edilmesi yerine, hastalığın oluşması, gelişmesi ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi şarttır. Bunun için yaşam alanları, işbölgeleri antibakteriyel hale getirilmelidir.
Nano gümüş iyon teknolojisi ile tüm yüzeyler uzun süreli olarak antibakteriyel hale getirilir ve tekrar bakterilerin, virüslerin ve mantarların çoğalmasına engel olunur.

Ev Dezenfekte

Dezenfeksiyon ya hastalık sırasında yahut hastalık daha sonra uygulanır. Yalnız hastaya, onun dokundugu nesnelere, çfakatşırına, tükürdüğüne, dışkısına değil, onu tedavi eden personele, ziyaret eden kişilere, yattığı odaya, eşyaya, duvarlara ve döşemeye de uygulanmalıdır.

Evde kullanılan en etkili dezenfektan tüberküloz (mikobakteriyum tüberkülozu), hepatit B ve C, mantar gibi zor organizmalar da dahil olmak üzere en yaygın patojenlere karşı etkili olan yaygın olarak kullanılan klorlu çfakatşır suyu (% 5 sodyum hipoklorit çözeltisi) ‘dir ve parazit organizmalara karşı da dezenfektan etkisi vardır.

Dezenfekte Firmaları

Dezenfekte Firmaları arasında güvenle tercih edebileceğiniz firmamız her ortama özel çözümleri ile evinizi ve iş yerinizi en doğru teknik ve yöntemler ile mikroorganizmalardan arındırır. Alacağınız her tedbir için mutlaka bize ulaşın ücretsiz danışmanlık fırsatlarından faydalanın. Önlem alınmayan her ortam hastalıkların hızla yayılmasını sağlayacaktır Tedbir almak için geç kalmayın !

Ofis Dezenfekte

Ofis dezenfeksiyonu için hemen aramayı ihmal etmeyin. İstanbul kimya ilaçlama olarak sektörümüzün 25 yıllık deneyimini sizlere sağlıyoruz. Ofisinizi ve çalışanlarınızı korumak sizin elinizde formu doldurarak hemen size ulaşmamızı ve size en yakın teknik personelimiz ile hizmet vermemizi sağlayabilirsiniz.

Araç Dezenfekte

Araçlar ! Araçlarınızı dezenfekte ettirmeyi düşündünüz mü ? Hemen arayın !

 

 

 

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Müşteri destek ekibimizi arayın: 0850 255 17 52