Maltepe Böcek İlaçlama

Rate this post

Maltepe, Marmara Denizine kıyısı olan İstanbul’un en güzide ilçelerinden biridir.Maltepe İstanbul’un 10.büyük ilçesidir.Oluşumu Bizans İmparatorluğuna dayanan Maltepe’nin, o devirlerde adının “Bryas” veya Latince adıyla “Urias” olduğu söylenir. Bryas adının tarihçiler tarafından Küçükyalı‘da eski Akduman pınar’ı yakınlarında bulunan Bryas Sarayı harabelerinden aldığı söylentileri vardır.

Bağdat yolu üzerinde olan Maltepe Osmanlı Ordusu’nun Üsküdar‘dan sonra ikinci durak yeridir.

Maltepe Osmanlı Döneminde askeri konaklama yeri olarak önemli bir mevkiydi. Maltepe‘nin İmar Planı ise 1945’te yapılmıştır. İmar Planından sonra Maltepe‘nin yerleşim bölgesi demiryolu hattı olmuş 1960’tan sonra da yerleşim daha yukarılara dağılmış olup E-5 üstünde de hızlı bir gelişme görülmüştür. Maltepe bölgesi’nde ulaşım demiryolu ve karayolu ile yapılmaktadır

Kartal, Ataşehir, Sancaktepe ve Kadıköy ilçeleri ile komşudur. Günümüzde düzlük alanlardaki bağ ve bahçeler ,tepelerin yamaçlarını saran yeşil ormanlar azalmış, tarla ve otlakların yerine yerleşme alanları, iş yerleri, atölyeler ve fabrikalar kurulmuştur.

Bu sanayileşme hareketiyle birlikte tüm kapalı ve açık alanlarda haşere ve kemirgen faaliyetleri görülmeye başlanmıştır.

Maltepe’de en çok karşılaştığımız böcekler,hamam böceği,oryantal hamam böceği,pire,tahtakurusu,kalorifer böceği,mite(toz akarı),örümcekdir.

Maltepede sıklıkla böcek ilaçlama hizmeti verdiğimiz mahalleler arasında;başıbüyük mahallesi,Bağlarbaşı mahallesi,Altıntepe mahallesi,zümrütevler mahallesi,cevizli mahallesi ,fındıklı mahallesi,Feyzullah mahallesi ilk akla gelenlerdendir.

İlaçlamamızdan 21 gün sonra haşere ya da kemirgen aktivitesi görüldüğünde ücretsiz ilaçlama ve kontrol yapılmaktadır.Bu sayede garantili bir şekilde böceklerden tamamen kurtulmak mümkündür.
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma