Pire Nerede Olur ?

Rate this post

Pireler, kan emerek beslenen hatta kan emmeden yumurtlama bile yapamayan parazitlerdir. Göz ile çok rahat görülebilecek büyüklükte olan pireler genelde kahverengidirler. Pireler, konakçılarının üzerinde rahatlıkla görülürler ve çok hızlı hareket ederler. Kendilerine el-parmak-kalem gibi tehlike arzedecek cisimler yaklaştığında hemen oldukları yerden zıplayarak uzaklaşırlar.

 

Pireler özellikle sıcak ortamları sevdiklerinde kış aylarında ve soğuk dönemlerde hayvanların kılları arasına saklanırlar. Burada hem soğuk ve rüzgardan korunur hem de kan emerek beslenirler. Yaz mevsimi gibi sıcak dönemlerde ise çok hızlı bir şekilde çoğalırlar. İnsanlara çok daha rahat geçerler.

 

Apartmanların bodrum ve kömürlüklerinde, boş arazilerde, başıboş hayvanı çok olan mahallelerde ve bunun gibi mekanlardan geçiş yapan insanların evlerinde pire görülür. Hızlıca önlem alınmaz, ilaçlaması yapılmazsa kökleşir ve temizlenmesi daha da zorlaşır.

 

flea-piraeus
pire-flea-piraeus
pire-flea
flea-piraeus-Pire
köpek pires
Köpek’te Pire
Pire ısırması
Pire ısırması

 

 

 

 

 

 

 

Pire ilaçlama

 

Pireler hayvanların tüyleri arasında yaşamayı seven canlılardır. Bu sebeple parazit olarakl kanla beslenebilmeye devam edebilmek için onların üzerinde yada sık bulundukları alanlarda yaşamayı tercih ederler . Onların bulunduğu alanları ilaçlatarak hem kendinizi hemde evcil hayvanlarınızı pirelerden koruyabilirsiniz.

 

Pire ilaçlama hakkında daha detaylı bilgi için mutlaka tıklayınız: Pire ilaçlama

 

 

Pire ısırığı

 

Pireler kan emerek beslenen parazit haşerelerdir. Isırıkları yanma ve şiddetli kaşınmalara sebep olmaktadır. Pire ısırığı hem evcil hayvanlarınızı hem de evde bulunan insanları farklı hastalılara sebep olabilir. Alerjik durumlar, enfeksiyonlar bunlardan bazılarıdır.

 

Pire ısırıkları hakkında daha fazla bilgi almak için mutlaka tıklayınız: Pire ısırığı 
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma