pire ilaclama

Pirelerden Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

5/5 - (1 vote)

Pireler konakcı bir tür olduğu için ilk önce konaklamış olduğu insan veya hayvanda bulunan virüsleri yeni gelmiş oldukları konakçılarına bulaştırırlar. Bu nedenle birçok hastalık türüne neden olmaktadırlar. Bu yazımızda Pirelerden Bulaşan Hastalıklar Nelerdir sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

 

Bu hastalık türleri şunlardır;

  • Dizanteri
  • Tifüs
  • Veba
  • Humma
  • Alerjik hastalıklar
  • Cilt hastalıkları
  • Lezyonlu hastalıklar

 

Dizanteri nedir?

 

Dizanteri kalın bağırsağı etkileyen şiddetli isale neden olan ve pirelerin getirmiş olduğu bir hastalıktır. Bu hastalıkta dışkı kanlı ve sümüksü şekildedir. Başlangıç belirtileri ishal, şiddetli karın ağrıları, karında şişlik, kusma, çok fazla idrara çıkma fakat az yapmak, ağız kuruluğu, cilt kuruluğu, dilde şişme, tat duyusunda azalmalar, çok susama, gaz sancısı, kas ağrısı, yüksek ateş ve kalp atışında hızlanma şeklinde belirtiler gösterir.

 

Tifüs nedir?

 

Tifüs nedir ? Böcek türlerinin çoğunda bulunan bu virüs rickettsie ve prowezekil bakterilerinin neden olduğu bir hastalıktır. Pire ve bit gibi böceklerde bulunan tifüs özellikle çocuklara çok hızlı nüfüs eder ve uzun süren sağlık sorunlarına neden olur.tifüs hastalığının belirtileri baş ağrısı, titreme, halsizlik, yüksek ateş, ışığa karşı hassasiyet, uyuyamama, bilinç kaybı, göz sulanması gibi belirtiler ile kendini göstermeye başlar bu nedenle evinizde yaşam alanlarınızda bulunan pirelerden kurtulmak için mutlaka profesyonel ilaçlama şirketlerinden yardım almalısınız.

 

Veba nedir ?

 

Veba nedir ? Genelde farelerden bulaştığı bilinir fakat pire gibi konak hayvanlarından bulaşmaktadır.yani fareler aslında bu hastalıkta taşıyıcı olarak bulunmaktadırlar. Veba hastalığı ‘kara ölüm’ olarak ta bilinmektedir. Veba hastalığı bulaştıktan 2 ile 8 gün içerisinde belirtilerini göstermektedir. Ateş, titreme, kusma, dil renginde koyuluk, lenf bezlerinde şişme, eklem ağrıları, burun kanaması, kan tükürmek, zor nefes almak, deride lekelenme, baş ağrısı gibi belirtiler ile kendini göstermektedir.

 

Humma nedir?

 

Humma nedir ?  pireler ve sivrisineklerden bulaşan bir hastalıktır. Sarı humma ve dang humması gibi humma çeşitleri bulunmaktadır. Bu hastalık kendini kanama ile belli etmektedir. 2 ile 5 gün arasında belirtileri başlayan bu hastalık grip gibi başlayabilir ve kanamalı olarak devam edebilir mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir.

 

Pirelerden Bulaşan Alerjik hastalıklar

 

Hassas tenli kişilerde pire ısırıkları alerjik hastalıklara neden olmaktadırlar. Alerjik hastalıklar dan şüpheleniyorsanız mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

 

Pirelerden Bulaşan Cilt hastalıkları nelerdir?

 

Cilt hastalıkları nelerdir ? Pireler kan emerek beslendikleri için cildimizden ısırırlar ve bu bölgelerde kaşıntı ve kızarıklıklar meydana gelmektedir. Bazı hastalarda ciltte kuruluk ve ciddi kaşınma sonucu yaralar oluşmaktadır. Pire ısırığından şüpheleniyorsanız mutlaka sağlık kuruluşlarına başvurmalısınız.

 

Pirelerden Bulaşan Lezyonlu hastalıklar nedir

 

Lezyonlu hastalıklar nedir ?  Doku bozuklukları anlamına gelmektedir. Lezyonlar başka hastalıkların habercisi olup vücudun herhangi bir yerinde görülebilir. Lezyonların belirlenmesi için belirli tahliller yapılması gerekmektedir bu nedenden dolayı bir sağlık kuruluşuna mutlaka başvurmanız gerekmektedir.

 

Sizler de tüm yaşam alanlarınızda karşılaşmış olduğunuz pirelerden kurtulmak için öncelikle profesyonel bir ilaçlama şirketinden yardım almalısınız. istanbul ilaçlama olarak bizleri her zaman arayabilirsiniz 444 34 71 numaralı telefondan bizlere ulaşarak bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

 

 

Pire ilaçlama

istanbulilaclama.com pire ilaçlama ekibi olarak 25 yıl üzerinde tecrübeye sahibiz. Pire mücadelesi en zor haşerelerden bir tanesidir. Aynı zamanda ısırması ve kan emmesiyle verdiği rahatsızlık ve sağlık riski çok yüksek bir haşeredir.

 

Firmamız pire ilaçlama hizmetlerini sağlık bakanlığı ruhsatlı ve Tse kalite standartlarına uygun olarak yapmaktadır. Pireler bulunduğu alana ve yoğunluğuna göre bazen tek ilaçlamada bitmeyebilir. Bu durma sebep olan ise onlar yüksek koruyuculu yumurta kapsülleri içinde yumurta bırakmasıdır. Buna rağmen bizler çok yüksek başarı oranı ile tek seferde pireleri bitirebiliyoruz ve eğer şikayet devam ederse memnuniyet garantisi kapsamında sizleri özel ayrıcalıklarımızdan faydalandırarak hizmetinize ara vermeden devam ediyoruz.

 

Pire ilaçlama hizmeti hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız: pire ilaçlama

 

 

Pire ısırığı

Pire ısırığı sizlerde çok farklı tepkilere ve rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Bu rahatsızlık kaşınma, yara, enfeksiyon yada diğer bulaşıcı rahatsızlıklar olabilir.

 

Pire ısırığına ne iyi gelir? pire ısırığı alerjisi hakkında daha fazla bilgi almak için mutlaka tıklayınız : pire ısırığı
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma