pire ilaclama

Pire

5/5 - (16 votes)

Pire omurgasız eklembacaklılar sınıfındadırlar. Zoolojide siphoneptera (centocephalides) diye de isimlendirilirler. Pirelerin çok çeşitli türleri vardır. Bu böcekler küçük, kanatsız haşereler olup kan ile beslenmeden yaşayamazlar.  Pireler konakçı olarak çok  geniş bir kitle seçmek zorundadırlar. Bu haşere insanda olabildiği gibi hayvanlarda ve bitki kozalarında da bulunur. Pirenin boyu çok ufaktır genellikle 2 ile 8 mm arasında değişir. Bu böceğin vücudu yanlardan basık yukarıya doğru uzanmaktadır. Bu canlının derisi çok serttir ve bölmeler halindedir. Bu zararlı çok bedavacı bir haşere olup yaşamı boyunca parazit olarak sürekli başka canlı üzerinden beslenir.

 

 

Pire ilaçlama

 

Pire ilaçlama hizmeti bu haşerenin ortamda görülmesi ve ısırarak rahatsızlık vermesiyle oluşan bir taleptir.  Aynı zaman içinde defalarca ısırabilir.

 

Pirelerin kafa bölümü çok ufak fakat karın kısımları oldukça geniştir. Pire asla uçamaz çünkü pirenin kanatları yoktur. Buna karşı pirenin ayak yapısı çok güçlüdür. Bu böceğin ön ayakları kısa, arka ayakları ise kalın ve uzundur. Çok uzak mesafelere kadar zıplayabilmektedir. Pire kendisine gelen tehlikeyi sezinlediği takdirde kendi boyunun 220-250 misli uzaklığa zıplayabilir.

 

Pirelerin ayak uçlarında tırtıklı yapılar bulunur, bu tırtıklar ile konakçısına rahatlıkla tutunabilirler. Pirelerin yumurtlama yaşınaulaşması için mutlaka çok iyi beslenmeleri gerekir. Karnını kan ile doyuran pire haşeresi yumurta bırakmak için kendisine uygun yr arar. Ve yumurtasını bulunduğu ortamda kuytu çatlaklar arasına, halı diplerine, yün, tüy, pamuk gibi maddelerin içine bırakır. Pireler yumurtasını bırakırken kesinlikle toplu bir yere bırakmaz evin her tarafına dağınık bir halde bırakır. Bunlar  karnını doyurduktan sonra bir gün içinde 15 ile 25 kadar yumurta bırakabilir.

 

Pire ilaçlama hakkında daha fazla bilgi almak ve  ve onlardan kurtulmak için mutlaka tıklayınız:  pire ilaçlama

 

 

Pireler Hastalık Bulaştırırlar

 

Pireler insanlara hastalık bulaştırma da çok etkin rol oynarlar. Birçok hastalığın temel sebebi olarak bu böcekleri görebiliriz. Bu canlılar, sürekli olarak konakçısını değiştirdiği için bir konakçıdaki mikropları ve asalakları bir sonraki konakçısına geçirebilirler. Bu bakımdan bunlarla ile mücadele ederken mutlaka profesyonel hareket edilmeli.  Bunlarla mücadele mutlaka bu işi uzmanca yapan legal şirketler aranılarak yaptırılmalı. Pire ilacı çok keskindir ve özel yöntemler ile hazırlanır.

 

Pirelerin bulaştırdığı hastalıkları öğrenmek için mutlaka tıklayınız: Pirelerden Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

 

 

Pire ısırığı

 

Pireler kan emerek beslenen parazit haşerelerdir. Isırıkları yanma ve şiddetli kaşınmalara sebep olmaktadır. Pire ısırığı hem evcil hayvanlarınızı hem de evde bulunan insanları farklı hastalılara sebep olabilir. Alerjik durumlar, enfeksiyonlar bunlardan bazılarıdır.

 

Pire ısırıkları hakkında daha fazla bilgi almak için mutlaka tıklayınız: Pire ısırığı 
Tıkla Ara
0 850 255 17 52
Whatsapp
Danışma